Ako zistiť, či auto má mať dpf?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Ako zistiť, či auto má mať dpf?

Príspevok od používateľa robertlc »

Dobré ránko. Ako by som mohol zistiť, či má, alebo malo mať auto dpf filter? Mám záujem kúpiť Touran 1.9 tdi, 2006, kód motora BLS, majiteľ mi do telefónu nevedel povedať. Auto je cez pol republiky, tak aby som sa netrepal zbytočne... Ďakujem za odpovede
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Strčíš prst do výfuku, musí byť čistý, bez sadzí. Pokiaľ tam sadze sú, je buď nefunkčné/nesprávne funkčné alebo tam nie je.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skôr inak...kód BLS ho mať musí lebo h má zapísaný v rodnom liste
robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Dá sa to zistiť podľa nejakého kódu na štítku v kufri? Rád by som sa vyhol problémom s filtrom a najradšej by som, aby tam nikdy nebol...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemas pristup k autu, takze:

a) stitok na kasni. Ked obsahuje FGG kod, tak auto ma DPF alebo teda malo z vyroby.

b) VIN a dekodery na internete, resp. skor autorizovany servis. Zahraj blbeho, povedz ze sa ti rozsvietila "kontrolka motoru" na TVOJOM voze (v ziadnom pripade nehovor ze chces preverit cudzi voz) a ze sa bojis ci to moze byt DPF. Nech ti pozru kolko stoji DPF pre tvoju masinu... a to radi urobia, ver tomu. Bud ti povedia cenu alebo ze ho nemas.

c) emisny stitok na dverach spolujazdca. Ak je tam koeficient dymovosti NAD 0.5, auto NEMA dpf.


Vsetky tieto veci prdlajz hovoria ci tam DPF dnes je, a v akom je stave, ked tam bolo z vyroby. Za tie roky si masina uz mohla tolko uzit ze az... vytlkane, prevrtane, rozrezane flexkou, odstranene v programe riadiacej jednotky (co samozrejme NIKTO nevie spravit tak ako sa ma) atd, atd.

Tri body hore mas, podla toho sa zariad.
robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Neviem sa v tejto chvíli dostať k autu, no niečo mám z netu...
Naposledy upravil/-a robertlc v 09.03.2019 14:47, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo..sú umelci čo odstaviť vedia velmi ale velmi kvalitne a dôsledne a to aj na veľmi nabúchanej mašine nie základnom štvorhrčeku.Ale to nie reklama pre svinstvo likvidácie,len poznámka o existencii virtuózov,takže už ani ťuk na tému likvidovaného filtra
Mimo témy...to sú chlapci ktorý ako prvý zistili v čom spočíva reálna zmena softu po dieselgate,teda čo presne je upravené a ako
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Ak je bls tak ma dpf. Veď ti to mhlavaty už písal. Bxe hľadaj ten nemá.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

KoD motora určuje že ho musí mať,samozrejme reálne môže byť zlikvidovaný.Ale EK v tom prípade hotové dobrodružstvo
Správne píšeš,pozerať BXE
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

By mal zaujimalo len tak pre poriadok ci clovek co bol na zvolavacku na dieselgate softver ci ho volaju aj dalej na dalsie upravy lebo pre dotknuty motor bol napr. prvy dieselgate softver 9977 a odvtedy su tri nove napr. 9979, 9980, 9981. Po prvej to riesia dalej alebo sa to uz oficialne dalej nezvolava?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

jedine spolahlive riesenie je vziat auto do servisu, kde maju pocitac na dany model.
Tam pozriet:
korekcie vstrekovacov
hmotnost popolceka
cinnost DPF


DPF nie je nijaky strasiak, realne funguje dobre (vozy Kia/Hyundai, francuzi), vozy VW az ako common rail - predosle PD motory s DPF jednoducho nebrat, to dobre nefungovalo.

:4012:
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Hľadaj radšej auto vo svojom najbližšom okolí, aby si si ušetril čas, peniaze a aj svoje nervy. A cez pol republiky choď pozrieť auto len, ak je všetko v top stave, majiteľ auta prvý a vie zodpovedať akúkoľvek otázku ohľadne auta.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Chlapi, ďakujem za rady a odpovede! Sadol som do tragača a šiel som ho kuk. K dpf som sa ani nedostal, cez hrdzu a nezlícované menené plechy na dotyčnom aute, hrkajúci motor s divnými zvukmi, som sa radšej otočil a hľadám ďalej...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Trosku som mozno nepochopil otazku.
Riesi sa to, ze auto ma mat DPF a ako to overit, ze tam je a je funkcy?
Alebo sa riesi to, ci dane auto malo z vyrobu DPF?

Osobne, byt kupujucim, tak predovsetkym by ma zaujimalo to prve, ked uz je rozhodnutie takej kupy.
A ako to overit? No, ten vyter vyfuku smerodatny byt nemusi, ale biely kapesnik a presliapnutie plynoveho pedalu uz ano, to by malo napovedat.
Inak, riesi sa pravdepodobne kupa za tisicky €,je problem to auto prehnat cez stanicu EK??? To stoji drobne, v porovnani s moznym neskorsim problemom, ked na vykochany filter pride majitel az pri STK a EK.
Inak, su aj vynimky kodu motora BLS.
Existuju aj verzie bez DPF filtra (z vyroby).Osobne poznam taku OII a VW Caddy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či to je hodnoverné.BLS motor má inú vačku než BXE alebo PD bez filtra a použitie zle zkombinovaného motora,no to sú zaujímavé problémy kedže sa to týka práve práce vstrekov.

Kto má platený prístup na FCD.eu si môže o tom prečítať celkom zaujímavé veci v tomto prípade
[img]https://i.postimg.cc/fSmQzBCC/aaaa.jpg [/img]
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 09.03.2019 14:47, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak a 32 neregistrovaných