Honda Civic 1.4 vtec

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

lobos boháča ved nemáš 20 rokov, mal som dlhé roky favorita ,oproti škode 105 čo som mal pred tým to bolo živé autíčko.
30s na sto????

Jasné že v porovnaní so západom to bola katastrofa ale zas nerob z toho auta totálny šrot.

http://www.vozyskoda.wz.cz/favorit/techdata.htm
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

zle si gguglil..136l 14s, 135ka 15s, dal som tam odkaz
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

To, či ten motor stačí, je veľmi subjektívna záležitosť. Ak si presadneš z 1.9 SDI Octavie do 1.4 VTEC Hondy, tak to bude raketa. Ak si bol zvyknutý na výkonnejší motor, tak to bude "zdochnuté".

Ale rád by som dostal odpoveď na otázku, prečo by mal otec rodiny s dvomi deťmi v aute predbiehať kamión na okreske, ktorý ide svojich 90km/h? Ďakujem za odpoveď.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

nerozumiem preco by som mal lipnut prave na jeden kus auta, jeden model, a navyse so zakladnym agregatom. Ved aut je ako h@vien.

11 500 je pekny rozpocet.

Auris 1.6 97kw, Ceed/i30 1.6 GDI 99kw (podla mojho nazoru viac miesta na zadnych sedadlach ako v Civicu), mozno Peugeot 308 1.2 PureTech, ale trojvalec :)

A ak sa bavime o inej triede so spotrebou mozno o liter viac benzinu, tak Accord 2.0 115kw, Mondeo 1.6 Ecoboost 118kw - v tychto autach, ale bude jazda uz o niecom inom...
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

gnagy napísal: Ale rád by som dostal odpoveď na otázku, prečo by mal otec rodiny s dvomi deťmi v aute predbiehať kamión na okreske, ktorý ide svojich 90km/h? Ďakujem za odpoveď.
budem sa snazit odpovedat za seba.

Ak sa bavime o slnecnom pocasi, suchej ceste, dlhej, dlhej rovinke s vyhladom na 3 km, tak sa opytam proti otazkou, preco by som mal jazdit za kamionom, ked:
- nemam ziaden vyhlad pri jazde za nim
- smrad spalenej nafty v kabine (dobre, prehanam :) )
- nikdy neviem, co ten pred do mnou bude stvarat a ja to schytam ako prvy, ked uz bude neskoro (iste sa aj Tebe stalo, ze vidis auto pred sebou, ktore kmita zo strany na stranu, brzda/plyn kazdych par minut, no predsa nepojdem za nim, predbehnem ho preto, pretoze sa necitim komfortne jazdit za nim)

Aby si ma zle nepochopil, nepredbieham zasadne vzdy a vsetkych, ale predbiehanie je u mna z tych nebezpecnych situacii na ceste, som rad, ked to trva 3 - 4 sekundy a idem si spokojne dalej, kludne aj 95kmh a nie 90kmh ako hovoris. Posadka si ani nic nevsimne okrem zatlacenia do sedadiel, a hlavne ziaden rev vytocenej malej benzinovej kubatury, ktory niekoho moze stresovat :) (ano, poznam takych ludi, vacsinou zeny)

Pre mna je ovela viac nebezpecny aj vodic, ktory jazdi na 1.4ke, chce si nieco dokazovat pred inymi silnejsimi autami a robi tak inym napriek ako napr. akceleracia v case ked je predbiehany a podobne.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nuž nájsť okresku, kde je 3km dlhá rovina a prázdna, to je veľmi výnimočné, lebo áut je ako smetí a cesty sú preplnené do prasknutia. Rozumiem tvojej odpovedi, ale napriek tomu nechápem jedincov, ktorí riskujú život svojej rodiny len preto, aby predbehli jeden kamión a ledva-ledva im to vyjde. LEN aby predbehli kamión.

Keď jazdíš za kamiónom s dostatočným odstupom aspoň 40m, tak máš nádherný výhľad a nie 5 metrov, ako je to na SK bežné.

K tomu argumentu, že nebudeš mať pred sebou kamión a nevedel by si, čo ten pred tebou vyvedie môžem protiargumentovať tak, že keď nejaký šofér v protismere zaspí (alebo niekto nebezpečne predbieha, alebo dostane šmyk a pod.), tak trafí nie teba, ale ten kamión pred tebou, ktorý si nepredbehol.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

stale lepsie mat kamion pred sebou, ako za sebou :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Martan128
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.02.2016 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martan128 »

Gnagy na obehnutie kamiona by si nepotreboval ani na tej 1,4 - 3 km. A ano daju sa najst cesty kde vidis aj 3 km 2km 1km a nie vzdy na to potrebujes rovinu, aby si videl. A nie niesu vzdy a vsetky cesty preplnene do prasknutia. A ten spiaci sofer, alebo nebezpecne obiehajuci co pojde oproti, moze kludne trafit teba ked pojdes 40 m vyhliadkovo za kamionom vobec sa nemusis schovat. To ze nechapes jedincov co riskuju hmm nikto ich nechape a asi ani oni sami seba, ale o tom je zodpovednost sofera, aby poznal svoje schopnost a svoje auto to je o inom. A ak chces vediet dovody preco, by mal obiehat v realnom svete je ich milion, ludia sa skratka ponahlaju. A kde je ta hranica? Ta hranica je 90 tkou iduci kamion? To o com pises? Podla zakona na okreske ho ani nemas co obiehat, lebo prekrocis max rychlost, to je priestupok. Tak sa nepytaj preco by mal, lebo odpoved je nesmie.A co 75 kou iduci kamion,liazka smradlava, avia, nejaky zmatkar za volantom? Ty sa za vsetkymi povezes 40 m? Nie ta hranica je prerusovana ciara na ceste a zodpovednost kazdeho.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

bajo777 napísal:stale lepsie mat kamion pred sebou, ako za sebou :-)
Alebo v sebe.
da339
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 26.09.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa da339 »

Chlapec je nerozhodný a nebude mu lepšie aj keď si prečíta 100 ďaľších kontroverzných príspevkov. Páči sa auto treba zobrať, a keď nie tak nie. Škoda si porovnávať staré kilowaty s dnešnými. Iná éra, iné zvyky a iné možnosti. Pomerne veľa aut som mal a jedno som sa naučil. Hociaké nové, pekné, moderné s mega bohatou výbavou, ale keď to neide, nebudeš to ľúbiť. Aspoň u mňa to takto funguje a držím sa tej zásady.
Dante Flyshit
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dante Flyshit »

K motorizácii: jazdil som starý Civic sedan 6g 1,4 66kw niekoľko mesiacov po úzkych klukatych okreskach 50km denne do roboty a ešte aj teraz ju občas vytiahnem prevetrať. Stará 6g je iste ľahšia než spomínaný novší model, no 1,4 mi prišla aj v tomto aute ozaj škoda. Na bežné jazdenie dajme tomu, ak však chceš trochu pritlačiť, čo inak auto samotné jazdnými vlastnosťami celkom dobre zvláda v rámci danej vekovej a cenovej kategórie, príde mi, že práve výkon agregátu je limitom. Najmä kopce a predbiehanie pomalších áut na okreske obecne nie sú s týmto motorom úplne ideálne. Žiť sa s tým síce dá a bežné tempo v pohode udrzis, ale keď sa rad zvezies dynamicky, tieto limity pocítiš. A to má stará Honda len ľahko cez tonu, nová má kľudne 200kg navyše, tam by som pod 100kw nešiel, ak nie si typ človeka, ktorého jazda autom totálne nezaujíma. Potom postačí aj 1,4 :)

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných