Stresny box alebo nosic v Rakusku

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

timi-8
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.06.2015 15:45
Zdieľať na Facebook

Stresny box alebo nosic v Rakusku

Príspevok od používateľa timi-8 »

Dobry den chcem sa spytat ako je to v Rakusku s prepravou lyzi na internete som nasiel ze sa nemozu prepravovat v aute ale iba na aute ale nenasiel som nikde ci musia byt v boxe alebo postaci aj obycajny nosic??? Viete mi poradit ?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Môžeš mať aj v aute, ale mali by byť v prepravnom vaku (obale na lyže) a hlavne nejak priviazané!!!
Všetko je to o bezpečnosti aby v prípade nejakej nehody nelietali po aute, respektíve von oknami. A nemusí to byť ani nehoda, postačí aj prudké brzdenie

To isté platí pre lyžiarky, ver že by si nimi nechcel dostať do hlavy. Kto má kombíka, tak by mal mať všetko pod roletkou
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dnešné autá majú v kufri nejaké tie kotviace oká, a na každej pumpe také hračkárske gurtne za dve eurá. Neriskoval by som to, za tie dve eurá zlomené väzy nestoja. A v truhle na streche tiež gurtňu, ja som videl, ako auto už zastalo, ale sky ešte chceli predbehnúť skokana na lyžiach Matti Nykänena, cca tridsať metrov vzduchom. A nielen v Rakúsku, aj v Blave na obchvate.
V Nemecku majú kontrolné organy BAG tabuľky, čo a ako ma byť fixovane pri preprave, od osobného auta cez dodávky až po nadrozmerný náklad. A aj cenník sankcií za nesprávne alebo žiadne fixovanie, a ver tomu že to nie je lacný špás. :4012:
timi-8
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.06.2015 15:45
Zdieľať na Facebook

Box alebo nosic

Príspevok od používateľa timi-8 »

A ohladom toho boxu alebo nosica viete cosi konkretne poradit? Ci to nevadi ked budem mat lyze na nosici lebo box by som musel poziciat ale ak sa inak neda poziciam dakujem
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Moj osobny nazor je, ze s boxom je preprava ovela lepsia ako s nosicom. Mas to zamknute, neprsi nato, naspini sa to, a hlavne aerodynamika je ovela lepsia, co je pri jazde na dialnici velmi podstatna vec. Takze za mna jednoznacne: lyze do boxu! :38eb: :d :D
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Re: Box alebo nosic

Príspevok od používateľa jalabert »

timi-8 napísal:A ohladom toho boxu alebo nosica viete cosi konkretne poradit? Ci to nevadi ked budem mat lyze na nosici lebo box by som musel poziciat ale ak sa inak neda poziciam dakujem
Netreba ti box, stačí strešný nosič. Nikto ti pokutu nedá.
Voľba či box, či nosič je len o osobnej preferencii.
Nerozumiem autám...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lyze iba na streche v rakusku je povera, pokial mas naklad v interieri a je riadne :41c2: upevneny, mozes byt uplne kludny, presne jak bolo povedane, lyze v boxe bez popruhov su akurat nabity projektil, na druhej strane, bordel z lyzovacky nahadzat do boxu je uplny ideal, my sme z "jarnej" lyzovacky dosli jak druzstevnici z role minuly tyzden, stacilo k tomu len od zjazdovky kus blata na parkovisko, nechcel by som take cosi este cistit a nakladat do interieru... :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V osobáku to máš bez sankcie, detto v boxe keď nemáš pásy nikto ťa neoflajstruje, ale tu nejde o pokuty, ale BEZPEČNOSŤ V TVOJOM AUTE!
tomastromb45
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.03.2019 14:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomastromb45 »

Ja do Rakúska chodím vždy s truhlou na streche, v nej mám všetko čo sa nezmestí mám zabezpečené dnu v aute.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kedy si dávno, som prudko skočil na brzdy, a lekárnička stará železná škatuľa mi praskla čelné sklo! Preletela zo zadného plata v embecke rovno pod spätné zrkadlo, puk a dierka. Keby trochu zmenila smer vľavo alebo vpravo dostanem ju ja alebo spolujazdec do zátylku.
Škola života.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Stresny box alebo nosic v Rakusku

Príspevok od používateľa seven549 »

timi-8 napísal:Dobry den chcem sa spytat ako je to v Rakusku s prepravou lyzi
mozes to mat v kufri aj volne polozene ale ak je otvoreny kufrovy priestor do kabiny sklopene sedadla alebo nezatiahnuta roletka u kombika,musi to byt upevnene.u kombika je moznost mat mrezu a prisne to kontroluju staci ze vidia detsky kocar v kufri automaticky je roletka otvorena a hned sleduju ci ma auto mrezu.preprava ruksakov tiez ak su na zadnom sedalde staci to zapnut bezpecnostnym pasom ako cloveka a je to ok.vsetko co je v kabine auta musi byt upevnene.funguje to tak v germanskych krajinach uz roky.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak záleží hodne na akého policajta natrafíš, všeobecne ale mám dojem že sú prístupnejší rozumnému vysvetleniu ako tí u nás, možno aj kvôli tomu že majú väčšiu voľnosť pri osobnom posúdení priestupku.
Ja som mal vždy autá typu van, viackrát sa mi v Rakúsku stalo že som bol naložený všeličím až po strechu, o nejakej mreži som nikdy nechyroval a keď ma aj zastavili a pri lustrácii neobjavili u mojej osoby žiaden zásadný problém, tak nikdy nič neriešili.
Ale čo sa týka lyží trčiacich z kufra dopredu, z počutia viem že bazírujú na ich riadnom upevnení.
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Netvrdil by som, že v osobáku je to bez sankcie.
Viď článok.
http://www.auto.cz/vyrazite-lyzovat-rak ... uta-102935
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Vo vaku na lyže môžeš mať, však sa to aj volá skisack.
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný