Mercedes W212

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ali76 napísal:to milko TT:
Ano bol sa pytat na vykup kde auto kupoval vo Wiesenthal BA a drz sa ,ponukli mu za to 3.000 eur.slovom tri tisic eur!
Ano vie ze tu 5 ku by dostal aj ccc ,ale kto ma snimi skusenosti tak sa im vyhyba. a auto od kamarata za kamaratsku cenu by som urcite nepredaval na druhy den zo zarobkom lebo vyzeral by som ako k...t
niaky ten rok urcite by muselo byt u mna ,a prave preto bola zalozena tato diskusia..ci za ten rok dva ma nezrujnuje E klass s 420.000 km...(mimochodom kazdy den tam pribudaju km :41c2:

Nie tak celkom.99% našincov bude pokojne a spokojne vyzerať ako .ko...t,pretože vedia že je to lepšia varianta ako byť harakter z prázdnym vreckom.Asi tak ako zahlásil Luknár,ak sa má niečo zmeniť,je nutné vymeniť národ
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

uz ti je hadam jasne, ze ak mas aspon priblizne na servis, tak ho chod kupit, lebo tu cast osadenstva bledne zavistou...ak vydrzalo tolko km doteraz, tak par rokov vydrzi aj tebe, preco by sa zrovna u teba rosypalo?...zazil som neporovnatelne mladsie rocniky a s par km a vyletena ojnica, zlomena kluka, zoslahane vacky a pod. katastrofy....a medved jazdi...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

vcera som bol zo znamym nejaky rok-dva spat kupil E 200cdi z najazdom 250 tis. na TAXIK mne sa to nejak nezdalo teraz ma auto 590 tis. x-roznych vodicov a stale chodi samozrejme nejaky servis uz absolvoval ale hovoril nic nejak zvlastne co by sa vymikalo priemeru , takze ten konkretny ks by som za tu cenu zobral nie na ksefta ale normalne na vozenie hlavne teda ak ho mal znamy a vie co sa stym autom dialo doposial , nejaky ten servis predsa treba robit na kazde auto aj z ovela mensim najazdom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kilometre nehrajú žiadnu rolu,ale má to dôležitú podmienku.Vždy načas auto dostane to,čo je potrebné.Všetko má svoj čas dobrého života,km po ktorých začína to zlé.Kto má dobrého a múdreho mechanika ktorý ho servisuje jeden a roky rokúce,tak prakticky nepozná opravy a pokojne (hlavne spokojne) to dotiahne k milionu.Auto musí počat takého života prechádzať ÚDRŽBOU,čo nie je nič iné,ako to,že pri x km je nutné urobiť (vymeniť TO) a pri ďalších y km treba vymeniť ONO. Na to je mechanik od toho,aby vedel čo,a vedel kedy.Auto do miliona km nemusí byť opravované nikdy.Len slováci nerozlišujú že OPRAVA je to,čo je vynútené stavom,poruchou,problémom.
Naprotitomu je ÚDRŽBA to,čo sa plánuje,a robí vtedy,keď ešte nič nemá problém,má iba blízo k plánovanému nájazdu km. Ako výmena oleja,tiež je stanovená.Kto ju ignoruje...hrá ruletu
Takže...žiaden problém nemusí byť pri aute u 550 tis km zato však môže byť salto mortále kúpa pri 250 tis. Stačilo čítať a pochopiť text v čom ten rozdiel spočíva. Ak neexistuje odpoveď na otázku,do ktorej kategórie patrí vami kupované auto,musíte premýšlať ako by patrilo do sféry kšftu,tj čakať môžete čokoľvek.
Kto nepochopí,musí mať zbytočné peniaze a brať riziko na svoje plecia
korrado
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 25.04.2007 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa korrado »

tiež som kupoval W212 r.2011, síce s motorom 220CDI ale so 420t km a to auto je úplne bezproblémové. Chystám sa iba na výmenu rozvodov, inak mu nič nie je. Jazdilo ako to limousine-service, takže preventívny servis, majiteľ ich mal asi osem, takže nebolo ani na internete na predaj, len som prišiel, povedal že chcem, OK. Na druhý deň umyté, vytepované, vyčistené, vyleštené a pristavené. Sám dal ešte zľavu z beztak dobrej ceny. A stav nového auta. Kúpna cena o dosť nižšia ako priemer na internete. A servis - úplne rovnaký ako pri každom inom aute. Zatiaľ. Za mňa len a len spokojnosť. Takže smelo do toho
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len dva dôvody vidím na to aby chválenie malo reálny podklad ak chváli prekúpené auto z druhej ruky.
Jeden ak na ňom spokojne urobí 1-2 stotisíce km a teda kúpa značne lacnejšieho ale v podstate prémiového a drahého sa už rentuje,a druhý ak sa na aute zomlel väčší závažnejší problém a bez väčších problémov sa vyriešil a neskazil rodine Vianoce.
Ak ani jedno predbežne neplatí,je to iba chválenia dňa pred večerom.
Ona či 220 alebo 320 CDi rozhodne nie sú šmejdové ale ak už sa stane problém je to situácia mrznúceho úsmevu.Lebo neprestáva platiť - kým je niečo dobré...je proste dobré.Mala by prísť aspoň myšlienak,otázka,čo v momente ak sa to pobabre.Možnosti ? Kde,komu,za koľko ?
Úplne inú debatu by prinieslo sa baviť o tom,čo sa stane ak sa pokaká toto,toto a toto,nakoľko sa zmení pôvodný názor.
Mnoho ľudí sa rozhodlo pre auto až v pomente keď zistili,že ani fatálnou závadou sa ich svet nezrúti.Samozrejme kto pátra,sa dopátra,a sa pýta.Problémom je iba množstvo odpovedí ktoré sú povrchné až zákerné a klamlivé,ale toto musí každý riešiť ako vie.Rozumný človek velmi zváži čo prijme ako radu na ktorú je spolahnutie.Ja napr napriek tomu že som MB dlhé roky (po model 124) opravoval som len raz uvažoval o 320 Cdi a prvé som sa pýtal Xentry-ho čo a ako. Pred kúpou Voyagera som si nedovolil sa neporadiť z mechanikom ktorému stojí vo dvore 50-100 takých už celé roky.Počítam že na miliony sa počíta číslo ľudí ktorý neskoro pochopia kolko reálnosti je v Murphyho zákone - čo sa môže stať sa aj občas stane.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných