Občasný neznesiteľný smrad z vetrákov pri jazde na dialnici

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

na jednom aute sme mali podobny problem tiez nic nepomahalo az raz prasklo celne sklo tak muselo sa menit a ked to robili tak tam nasli schovaneho potkana uz bol suchy bolo to na pravej strane ked sa otvory kapota na pravej strane pod sklom mozno tam mas tiez nejaku zver alebo si tam nieco nosi zasoby a niekde to hnije
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

kapusta, hnoj, prd, hniloba, vyliate zashcnuté mlieko, hovno

:40bd:
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
vojtobart
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.05.2017 10:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vojtobart »

ty si tomu dal. normálne duchaplná odpoveď
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Braga myslim,ze ked otvori kapotu a pricuchne si tak by citil s ktorych miest ide ten smrad.
Ja by som to podla popisu netipoval na zver,skor na nejaky novičok :d :D
johns
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.11.2009 17:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johns »

Tiez by som zacal otvorenim kapoty, obhliadkou miest kde sa nasava vzduch do vetrania, obhliadkou hadic, baterie, prechodiek a dutin v motorovom priestore, "ocuchat" vsetky nadrzky, okolie baterie, zhodit kryty, skontrolovat odtokove kanaliky, prepady dazdovej vody, hondenzovanej vody, nastartovat, povytacat motor a opat kontrolu zopakovat, vytiahnut kabinovy filter, pozriet stav, vlhkost, cuchom patrat a pohladom hladat cokolvek podozrive... Alebo servis a nechat nech cuchaju a badaju mechanici... Vsetci sme rozne technicky zdatni a nieje hanba nevediet si s niecim rady...
Jimmybz
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 27.09.2006 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jimmybz »

Dobrý večer, tiež som mal identický problém na aute a veru bola to zmes v ostrekovacoch,,,
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Aby som aspoň stručne odpovedal na množstvo podnetov, ktoré píšete, a za ktoré som veľmi vďačný. Batériu by som vylúčil, nakoľko okolo Vianoc som kupoval novú, a smrad sa nijako nezmenil. Čo sa týka vody v ostrekovačoch,ja som mal minútu letnú a až potom som začal používať zimnú, navyše keď ju pričuchnem,necítiť z nej žiadny smrad, len pach alkoholu (keďže je zimná).

Čo sa týka toho,že ma zmysli môžu klamať - tak nie, ten smrad sa skutočne objavuje náhodne a v rôznej intenzite, počas jednej 2hod cesty na diaľnici. Keby som to prirovnal k pomeru času smrdenia a nesmrdenia počas jednej jazdy, je to cca 30:70. Smrad mi potvrdilo už xy ľudí, ktorych som viezol. Napríklad pri Zelenači ako sa R1 napája na D1 je čistička vôd, a každý vodič určite pozná jej smrad,keď prechádza okolo. Je to však iný smrad, než ten môj prípad, čistička smrdí ako kanalizácia, zatiaľ čo môj smrad je akoby hnoj a hniloba dokopy.

Pod kapotou som už opticky a čuchovo pátral,no nedopatral som sa ničoho. Otvory kade sa nasáva vzduch som nenašiel, musím sa na to pozrieť lepšie. Smrad sa začne objavovať až keď sa motor dosť zohreje, takže akoby vtedy začalo niečo s niečím reagovať. Keby tam niekde naozaj bola zdochlina, po polroku by už dávno nebola cítiť, nie? Skôr to bude niečo iné.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

este ma napadlo co asi nieje moznee,nemas motor do ktoreho sa v kufri dolieva mocovina koli emisiam.Nemoze to smrdiet ten pripravok na neutralizaciu vyfukovych spalin.
edlotrip
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.06.2018 08:49
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edlotrip »

tak snad ak by tam bola nejaka zdochlina uz by si ju nasiel nie
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba očuchať aj chladiacu kvapalinu,

na prvy pohľad trepem s.o.m.a.riny ... ALE ,
pokiaľ niekedy niekto aplikoval do chladiacej nejaký sajrajt, tak može smrdieť aj ta chl.kvapalina

A to,že smrdi väčšinou pri jazde na dialnici, suvisi z vysokým zaťažením motora a zvýšeným obehom chl.kvapaliny,a hlavne
ak tam je nejaké obmedzenie prietoku kvapaliny
nasledkom toho dviha tlak v syteme,
čo ma za nasledok pretlakovanie nádržky a občasný unik pár cez bezp.ventil, teda cez víčko nadržky, ked tlak dvihne pružinu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dnes asi na troch štyroch miestach rozmetali popri dialnici TT - ZA maštalný kravsky hnoj. Cítiť ho bolo, alebo vidieť cez kríky a stromy z osobných áut to nevidno, ja z kabíny kamiónu som videl aj traktor s rozmetadlom a nakladač pri kope hnoja.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Dep a 7 neregistrovaných