Skoda Felicia 1.3 - prehrievanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1.3 - prehrievanie

Príspevok od používateľa muranec »

zdravim...idem si v piatok z prace iba ked dym v aute...tak som rychlo zastavil a stredovy panel hlavne v oblasti za ručnou bol uplne žeravy až sa prepaloval koberec že to až smrdelo a dymilo nechapem prečo....potom som zistil že sa prehrieval motor...prešiel som 500metrov a a motor mal 100 stupnov ventilator siel ako besny...a ešte mi pri pridani na podlahu skače obcas motor nema plynuly chod...zevraj ide na 3 valce ale to len niekedy dakedy ide dobre....ma niekto logicke vysvetlenie na tieto chyby? ak ano rad si ich vypočujem a čo najskor odstranim dakujem :)
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
mkrc
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02.10.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkrc »

podla mna mas deravy vyfuk, alebo ti opiera o kasnu, 100 st.C nie je prehrievanie( pri stojacom aute, teda konkretne felicii)....
muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muranec »

Deravy je zeby to tak nahrievalo kasnu? Tak to skusim pozriet
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
mastersr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.10.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastersr »

Nebolo by na škodu skontrolovať sviečky ak vravíš že motorom trasie a ide na 3 válce, potom môže benzín dohorievať vo výfuku čo by mohlo vysvetľovať to peklo v oblasti ručnej. Určite skontroluj termostat či správne otvára pri 100°C prípadne ho vymeň stojí pár E a máš istotu ;)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Asi sa prehrial KAT. že tam doháralo palivo .
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

s tym prehrievanim stredoveho panela to bude problem s vyfukom lebo nic ide sa v tej oblastni nenachadza... ohladom skakania auta a chodu na 3 valce robi to po nastartovani? ci hockedy z nicoho nic? moze to byt tesnenie pod hlavou alebo prasknuta hlava a tym sa ti dostava voda do motora a motor moze ist na 3 valce, krytku na oleji mas cistu ci mas na nom taku peknu penu :)
muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muranec »

No ono to skakalo uz ked som ho kupil...ale niekedy slo.normalne...voda v motore hmmm...ked som dal ruku k vyfuku tak prskalo vodu ako rozprasovac...
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Z vyfuku moze prskat aj nakondezovana voda, skor by mala zaujimat expazna nadobka v motorovom priestore, aky je v nej stav hladiny.
Ta jazda na tri valce neni urcite dobra. Ak bol katalizator funkcny, tak uz asi nebude... Pravdepodobne sa coskoro z vyfuku dostane na svetlo sveta obsah toho katalizatora (nieco ako dratenka :40bd: ). Mozno to uz cestuje v potruby a nakolko motor ide aj na tri valce, tak na tom dohorieva nespaleny benzin.
Povedal by som, ze dost nebezpecne, nakolko som videl takto horiet jednu feliciu...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nepáli niektorý valec a palivo skrátka dohorieva v KATe a preto ten problém, pozri sviečky , VN lištu alebo káble fajky ...neviem čo tam je aké zapalovanie...
muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muranec »

Dnes ju rozoberiem a dam vediet :-)
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muranec »

ano viem reagujem po takmer 4 rokoch :40bd:
a chyba na tej felde bola ta, že jedna sviečka bola v takom stave, že by jeden neveril..šla vysrobovat rukou a dioda co hadze iskru (ci ako sa to vola) bola odlomena a kto vie kde skoncila :d :D
po vymene slo auto ako hodinky normalne mi je za nou smutno
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

No ono to skakalo uz ked som ho kupil...ale niekedy slo.normalne...
Tak si sa dufam poucil, a bud rad ze to felda nezhorela vdaka tvojej darebnosti... Kupim auto, dam si ho skontrolovat, vemnim naplne, filtre, pozriem sviecky, rozvody, brzdy a HLAVNE ak citim ze auto trha, nejde pravidelne, necakam a hladam pricinu, lebo vdaka sviecke za 3 eura si skoro prisiel o auto akludne mohol zapricinit daleko vacsiu tragediu...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ak by sla vysrobovat rukou tak to pocuje aj hluchy v piatej dedine a nepotrebujes sa vypytovat na fore..nic v zlom
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

rovnako s tym jazdit na tri valce a vsimnut si to az ked "hori" auto.... noo, tej felde asi smutno nieje...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných