LPG, nahly problem

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Francek65
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

LPG, nahly problem

Príspevok od používateľa Francek65 »

Ahoj, mam problem s LPG, riadiacka je AG JZ-2500, splynovac by mal byt STAG, pocas behu motora som odpojil podtlakovu hadicku ktora ide do splynovaca (nepytajte sa ma preco) a od vtedy to absolutne nejde do otacok a stale to na volnobehu zdochne. Viete niekto co sa s tym stalo ? Dovtedy to slo v relativne v pohode, 25000km bez problemov.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Zeby netesnost podtlaku? hadicka je neposkodena a dobre nasadena naspat?
Francek65
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Francek65 »

Hadicka je v pohode, nie je poskodena, nasadena dobre. Ale v podstate ziadna ina pricina mi nedava zmysel, neverim tomu ze sa to zapisalo do RJ nejakym sposobom, takze musim zajtra poriadne prekontrolovat tu hadicku.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ta hadička je velmi doležitá, nakolko práve podtlak, ktorý vzniká nad membránou, dava podnet na spustenie celého systému LPG z krabičky do ktorej idú 3 podtlakové hadičky, tam je relé ktoré zopne na impulz podtlaku a nasledne sa otvori el-mag ventil na nadrži a pokiaľ je splnená podmienka teploty chl.kvapaliny min 40°C + - tak zopne dalši el-mag.ventil, a motor prepne do pohonu vylučne na LPG.
Tým, že si tu hadičku počas chodu motora odpojil , zblbol si celý systém a zaniesol si do jeho riadenia nežiaducu adaptáciu, s ktorou sa RJ plynu nevie vyrovnať.
Na odstranenie maš 3 možnosti :
-odpojiť akumulator, čím sa zresetuju všetký systemy a vymaže sa tato nežiaduca adaptácia,

- pojazdiť na LPG v kuse asi 40 km, čim sa vymažu všetky doterajšie adaptacie a nahradia sa novými, ako v RJ motora , tak v RJ LPG.

- je aj 3.možnosť , pojazdiť tých min.40 km na benzin, tiež sa všetky adaptácie v RJ motora nahradia novými
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: LPG, nahly problem

Príspevok od používateľa cicmanec »

Francek65 napísal:od vtedy to absolutne nejde do otacok a stale to na volnobehu zdochne.
laco1871 napísal: pojazdiť na LPG v kuse asi 40 km
De.bil zostane de.bilom... :::
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

laco1871: blbosti pises, podltlak nieje potrebny na prepnutie systemu na LPG.
podtlakovy senzor za pouziva na zistenie zataze motora, a prepocitavanie korekcii... ked podtlak nieje zapojeny do reduktora, tak zase "lieta" tlak plynu na splynovaci, dobra jednotka to vie vykorigovat tak, aby auto bezalo.

Francek65: mozno zhoda okolnosti a prave odisiel MAP senzor /ten do ktoreho ide hadicka... skus zistit aky typ to je...

este je mozne, ze reduktor pusta cez podtlak LPG.
Francek65
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Francek65 »

Ahojte, ta krabicka, do ktorej ide podtlak ma na sebe napisane 39 /10 ABSOLUTE AA-612 A4.0.

Hadicky som prekontroloval vsetky, je to v pohode, cez vikend som menil hadicky veduce od vstrekov do sania za nove + nove pasky.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Takto :

nejdem písať o kameňoch a piesku na Mesiaci , aký maju tvar a akej su štruktury...lebo som na Mesiaci nebol ,
ani som tie kamene nevidel, ani neohmatal...

Ale pokiaľ napíšem niečo o systeme LPG, tak vychadzam z toho ako sa ten system správa ako funguje v MOJOM aute.

A podĺa mojho pozorovania podtlaková hadička nad membránou velmi ovplyvňuje chod motora na LPG, dalej
tiež chodu motora a fungovaniu na LPG pomože čistota VŠETKÝCH filtrov , ktoré su tam, a tiež odmastnenie všetkých konektorov .

To su moje skusenosti, nejdem sa hádať s niekým, o tom, či sa motor udrží v chode , alebo sa neudrží v chode , ked tá podtlaková hadička bide odpojená, alebo či je to dobrý system alebo nie je to dobrý system , či to ureguluje , alebo nie.

Koniec koncov, ja len POUŽIVAM LPG-system , nie som elektrotechnik ani IT-technik, aby som tu daval nejake záväzné stanoviska, ani dizertačnu prácu, ani diplomovu prácu na tému "Fungovanie a členenie LPG systemov " som nikdy nepisal a tým pádom ani nemám preštudované všetky informacie okolo tej témy.
Teda moje pochopenie problematiky LPG ma určite medzery, priznávam to, a pokiaľ som mojimi prispevkami niekoho uviedol do omylu, hlboko to ľutujem a ospravedlňujem sa mu za to.

Dakujem za pochopenie.

Laco.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

Francek65 napísal: Hadicky som prekontroloval vsetky, je to v pohode, cez vikend som menil hadicky veduce od vstrekov do sania za nove + nove pasky.
..a nepoprehadzoval si pri vymene poradie vstrekovacov? na beniz ide ako hodinky?
Francek65
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Francek65 »

Ano, na benzin to ide paradne, ako vzdy. Poradie som neprehodil :).
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní