KIA Ceed - motorizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Re: ?

Príspevok od používateľa bajo777 »

FadeRising napísal:...oproti novym dieslom je to stale co sa zlozitosti techniky a ,,k***a" tyka drevena lodka vs bojovy kriznik...
ok, diskutujme, toto je tvrdenie na zaklade coho ?

argumenty benzin vs dizel:
- cena turbo
- cena vstrekovac
- cena emisny system, kat+dpf
- cena doprava paliva
- cena dvojhmota
- cena rozvody

myslim ze pre znackoveho neslovenskeho neinziniera od IT toto bude otazka sekund
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: benzín vs. ropa

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

kapoja napísal:Benzín má o 1 sec. lepšie zrýchlenie a o 1 liter väčšiu spotrebu čo pri 100000 km je o 1500,- eur viac na benzín ten pán čo vyratál že ušetríš 4000,- eur na palive neviem akou bulharskou konštantou to ešte násobil :40bd: ropák je ale o 2000,- eur drahší a zrejme aj servisné prehliadky sú drahšie myslím, že ak nie si vodič kamionu
tak nie je o čom a benzín je určite lepšia volba.
Zamysli sa nad svojím príspevkom a radšej ho vymaz lebo je úplne z cesty. Počítal som 2litre spotreba rozdiel ako vyšlo v testoch, oficiálne máš kombinovanú rozdiel pri automate 1,3l, ale pán píše dlhé trasy a to z dieselom značne vylepsis a takisto pri sviznejsom jazdení Ti spotreba tak nenarastie ako u benzínu
2litre na 100km=2,6€, 10000km=260€
40000km/1rok =1040eur
4roky =4160€ plus nafta je o čosi lacnejšia
A servisné prehliadky sú o čosi drahšie ale nechodis tam každý mesiac
A áno diesel je o 1800€ drahší
Naposledy upravil/-a Mateusz737 v 04.03.2019 08:30, upravené celkom 1 krát.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

raiden23 napísal:

Diskutujme chlapci dalej :28b7:
O čom chceš ďalej diskutovať ? Odpoveď na tvoju otázku je jednoznačne diesel. Neber automat ale manuál, v budúcnosti pri predaji sa rýchlejšie zbavíš auta.
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa FadeRising »

Bajo777...dakujem, ze si mi pripomenul, preco sa tu do diskusii nezapajam. Akonahle chce clovek, co s tym ma nejaku skusenost niekomu pomoct v rozhodnuti a napise, ze s tym je v kontakte + jeho vztah okolo celej danej veci, musi sa najst niekto, kto si neodpusti rypanie a zbytocne kecy okolo. Snad ani nejdeme uvazovat nad tym, ze by bol moderny diesel jednoduchsi a lacnejsi na udrzbu? Uz len cena diesloveho DPF pre H/Kia sa pohybuje v tisickach, nie stovkach. Napisal som, ze nevidim dovod priplacat za diesel, ked benzin ma parametre, ake ma, nie ze si ho nema kupit, ak sa mu na tom motore dobre jazdi, co som aj napisal. Ta CEEDka 200k pozije ako nic. Pri najazde 40 rocne bude na prehliadke minimalne 2x do roka, takze ani tie servisne prehliadky nebudu uplne zanedbatelne. Chalan chce automat, tak nebude kupovat manual, aby ho potom lepsie predal...
raiden23
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.10.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raiden23 »

Manual neprichadza so uvahy kedze byvam momentalne v obci 13 km od BA a hodinu jazdim jednotka neutral...tak na tuto temu sa uz nebavme. Bavime sa o type motora...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

lepsie predal...
Vidím, že máš vygumovaný mozog proeurópskými nezmyslami, na novom diesli sa do 200 000 km nemá čo pokaziť ak bude jazdiť dlhé trasy/ 40 000km rok, tak ho tu nestraš sračkami. Čo bude potom ho nezaujíma. Priamovstrek-benzínu sa po 200 000km nezbaví, to kúpi len úplný somár. Ešte stále je diesel najlepšia voľba na dlhé trasy či sa to európskym ekológom páči alebo nie.
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa FadeRising »

V podstate bolo povedane vsetko...Je to viac menej na tvojej preferencii. Ak ta zaujimaju ceny nahradnych dielov, staci zajst za dilerom a myslim si, ze ti velmi ochotne poradia/porovnaju ceny roznych dielov (Bajo ti uz vypisal vyssie zoznam) . V tejto diskusii zacinam citit, ze sa to zas zvrhne na natahovanie si gumy v trenkach. Kupujes novu karu. Je jasne, ze si plne uvedomujes, ze auto je skratka najhorsia investicia v zivote. Clovek, co sa chce ale vozit a ma na to peniaze, chce za ne nejaku sluzbu a komfort. Uplne chapem, ze v BA nebudes pri zdravom rozume chciet manual...
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FadeRising »

vsevetko napísal:
lepsie predal...
Vidím, že máš vygumovaný mozog proeurópskými nezmyslami, na novom diesli sa do 200 000 km nemá čo pokaziť ak bude jazdiť dlhé trasy/ 40 000km rok, tak ho tu nestraš sračkami. Čo bude potom ho nezaujíma. Priamovstrek-benzínu sa po 200 000km nezbaví, to kúpi len úplný somár. Ešte stále je diesel najlepšia voľba na dlhé trasy či sa to európskym ekológom páči alebo nie.
Dieslu sa po 200k zbavi uplne v pohode teda? Pri aktualnom trende? Nikto to skoro nechce, motorarov z dieslovej motorarne poprepustali v desiatkach a ledva ledva robia ti chlapi dve zmeny. Polroka dozadu robili 3x za tyzden len rannu dva mesiace. Podla vyrobnych cisel minimalne u nas (rozumej vo fabrike) ide diesel v predajnosti bohuzial uplne na parky. Kombi Ceed a crossover CEED (CUV) bude v priebehu roka v plug-in hybrid verzii....samozrejme s benzinom...pozrel by som sa na to mozno aj z tejto stranky :4012:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

myslim ze kecy okolo mas ty kamo a take tie klasicke predajno - marketingove velkohube blaboly, polozil som jasnu otazku, ako sa pyta technik, ocakavam argumenty v eurach
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa FadeRising »

Bajo...ja nie som predajca. Zavolaj dilerovi a dozvies sa. To iste moze spravit chalanisko :-) Istotne ti radi chlapi - technici, hodia presne cifry. Vzhladom na vek auta asi moc druhovyroba ,,v mode" este nebude? Mylim sa? Z nejakeho dovodu som ti stupil na otlak? Prilis sa snazil clovek pomoct? Nechapem...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

FadeRising napísal: ? Pri aktualnom trende? Nikto to skoro nechce, motorarov z dieslovej motorarne poprepustali v desiatkach
Vážne ? https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... n=mostread

Neboj sa už aj tí oklamaní Nemci dostali rozum, že maloobjemové priamovstrek benzíny nie sú dobré na vysoký ročný nájazd + dlhé trate vysokou rýchlosťou.

Dílerov tu nespomínaj, tí predajú za groš aj zabaleného satana.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Však je to auto 7rokov v záruke tak čo riešite z dielmi?
Nevedel som ze je to úplne nový diesel myslel som ze sa vyrába ešte ten starší lebo chalani čo to mali vo firmách tak boli s tým veľmi spokojný že 400tisíc urobilo bez väčších problémov, tak mi to prišlo ako logickejsia volba aj keď som osobne diesel nikdy nevlastnil a neznamená to ze keď je motor zložitejší tak musí byť poruchovejsi :3020:
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FadeRising »

Opat zopakujem, ze tu diesel nehejtim. Napisal som to vyssie niekolkokrat a napisem to pre istotu znova. To, ze krivka ktora pada sa sem tam pozastavi je normalne. Nemecko nie je svet...Mozem ti dat len cisla z Kiackej fabriky. 63% benzin a 37% nafta. Dopyt po nafte stale klesa. Lepsie to nebude. Kym ma unia pravidla, ake ma a mat bude, ani ja a ani ty s tym nic neurobime. Taku silu lobbingu tu my nemame :-)
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FadeRising »

Mateusz737 napísal:Však je to auto 7rokov v záruke tak čo riešite z dielmi?
Nevedel som ze je to úplne nový diesel myslel som ze sa vyrába ešte ten starší lebo chalani čo to mali vo firmách tak boli s tým veľmi spokojný že 400tisíc urobilo bez väčších problémov, tak mi to prišlo ako logickejsia volba aj keď som osobne diesel nikdy nevlastnil a neznamená to ze keď je motor zložitejší tak musí byť poruchovejsi :3020:
Suhlas. 1.6tky v CEEDkach si u nas vsetci chvalili. Nova 1.6 uz je vsak verzia s mocovinou. To, aky je trend hovori za to len fakt, ze sa spravila len jedna dieslova jednotka, dva vykonove varianty...Nic viac. Kupuje nove auto, nie pekac s najazdom 200-400t. Ani jedna motorova varianta jeho penazenke zasadne neublizi...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Mateusz737 napísal:Však je to auto 7rokov v záruke tak čo riešite z dielmi?
riesime s dielmi, "lebo" tuto veduci IT H/K deklaruje TGDI vs nafta = drevena lodka vs volaky kriznik, neviem ci sa to tu hemzi slovenskymi inziniermi, ale zjavne sa to hemzi produktami slovenskeho zakladneho skolstva, rozumenie pisanemu textu je komplet mimo

ja tvrdim ze keca az sa mu od klavesnice prasi, ja si ten zazrak kupovat nejdem, takze mi je suma fuk kolko v autoterorizovanej co stoji
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní