AUDI A6 4F 3.0tdi 165kw - alternátor , regulátor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mao27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.05.2017 13:34
Zdieľať na Facebook

AUDI A6 4F 3.0tdi 165kw - alternátor , regulátor

Príspevok od používateľa mao27 »

Dobrý deň túto zimu mám trošku menší problém nedobíja mi baterku teda dobíja ale iba chvíľku teda na 12,1 čo je min kap článkov. Auto sa chová následovne po naštartovaní je na baterke 13.8V len po čase to klesne a tak baterku nedobije iba na jeden dva štarty vždz keď zhasnem motor tak battery managment mi hlási že baterka je slabá vytiahnem multimeter a fakt je slabá baterku som už vymenil včera a nepomôhlo je tam varta 100ah momentálne problém pretrváva dlho v každom servise mi povedali že alternátor je OK :( že sa neoplatí meniť...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemas nahodou inteligentne nabijanie na tom trojlitri (to by si sa mohol podakovat eko-teroristom ktori v zaujme lizania emisnych riti v Bruseli vymyslia akukolvek sracku len aby usetrili jednu kvapku paliva) ?

Aky je to rocnik ?
mao27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.05.2017 13:34
Zdieľať na Facebook

AUDI A6 4F 3.0tdi 165kw alternátor/regulátor

Príspevok od používateľa mao27 »

nie nie prepáčte na ročník som zabudol je to február 2006 nemá ani DPF veď včera sa mi aj roztrhal remeň chvalabohu neďaleko servisu tak som mechanikom nakázal meniť všetko ak bude mať dolu predok termostat alternátor všetko len že ho premerali a že je ok a aj nabíja veď musí ale nedobije baterku doplna pričom podľa mňa trpí PS : aj môjmu automechanikovi som vravel nech ho vymení už dávno ale povedal kým štartujem že to nemám riešiť len ma to serie zakaždým tá hláška že baterka je vybitá a skúšal som aj multimetrom a je vybitá teda okolo 12V-12.1 diagnostika nehási absolútne nič
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moznoze je fakt ta bateria v prdeli... tazko od stola na dialku posudit :)

nastartujes, na svorkach musis namerat 14V. Ak nameras menej pri nastartovanom motre, nieco je v prdeli a bateria to nebude.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

diodovy mostik na alternatore - repas to urobi
mao27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.05.2017 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mao27 »

Problé m ale je že po naštartovaní tam je 13,85-14 zo starou baterkou štartujem traktor a aj na tej to robilo...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Áno tento istý problém som mal... vyššie máš napísané čo s tým
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja myslim, že 12-ročný vyhikel, má narok na repas alternatora ,
alebo na jeho výmenu.
michalgrandis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.02.2019 21:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalgrandis »

Auto na diagnostiku -bateriový managment - kontrola komunikácie s alternátorom .Najskôr vadný regulátor .Vymeniť regulátor originál valeo čislo 593873.
osor
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 03.01.2010 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa osor »

najskor to bude tym diodovym mostikom skuseny opravar sa stym uz neraz stretol..merak po par sekundach ukaze na skusobnej stolici menej ako 13,7V a v tom je problem...
mao27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.05.2017 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mao27 »

Dobrý deň tak bolo spôsobené príliš veľkým odporom (impedanciou) na svorke dal som vymeniť aj kábel prehrieval sa od svorky...vymenil som rovno aj alternátor nech je kľud (lebo som ho kúpil lebo som si myslel že to je mostík vynutie a tak podobne a nebudem ho voziť v kufri....) a nemám vôbec čas to riešiť mimochodom som elektrikár zaoberajúci sa výhradne slaboprúdom ako firma vyrábame linky na test/diagnostiku autokomponentov dashboards turbá svetlá všetko kde je veľa elektroniky
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných