VW Passat b6 2.0tdi - strpanie auta pri vyssich otackach

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidkl
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.02.2019 01:11
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 2.0tdi - strpanie auta pri vyssich otackach

Príspevok od používateľa davidkl »

Ahojte, mam na passate problem so strpanim (vibraciami) auta pri vyssich otackach, cca nad 2000rpm akoby strpa cela kasna (na viacerych prevodovych stupnoch, nielen na jednom), na volnobehu to nerobi. Odkial zacat alebo co by to mohlo sposobovat? Tipujem ze by to mohli byt silentbloky alebo sa niekde motor opiera o kasnu, popripade vyfuk? rv2005, 103kw. vdaka za odpovede :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedže tento Passat má znovu priečne uložený agregát sú oba závesy motora lahko a rýchlo dostupné,takže kontrola je vecou pár úkonov.Silenty majú svoju určenú pozíciu,tá sa mohla napr pri nejakom montážnom úkone zmeniť.Ale z tak mizernými informáciami sa nedá ani len začať o niečom uvažovať.
koren179
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.09.2007 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koren179 »

Mal som možno taký istý problém na Sharan 2013 4x4.
Pri otáčkach 2000 - 2500 celé auto stŕpalo, triaslo. Do 2000 a nad 2500 stŕpanie bolo cítiť už len sklabo.
Bol to nejaký klb pozdľžneho hriadeľa, na konci kardanu, tesne pred haldexom.
davidkl
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.02.2019 01:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidkl »

Caute, tak nakoniec to bol silentblok motora (pod motorom) na napravnici, lahko sa dalo k nemu dostat, bol uplne nasrot, pravdepodobne kvoli tomu ze uz dlhy cas mi niekde tecie nafta a pekne to tieklo cez cely silentblok. Tak uz len najst, odkial nafta unika, aby mi neznicilo aj novy silentblok a problem je vyrieseny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných