Predaj auta cez leasingovu spoločnosť.

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Predaj auta cez leasingovu spoločnosť.

Príspevok od používateľa ochran »

Zdravím ,rád by som vedel aký je postup pri predaji auta potenciálnemu kupcovi prostredníctvom leasingovej spoločnosti.Ako to je to s platením a prepisom.Ak má niekto skúsenosť a predával takto auto budem vďačný za postrehy.Predavam ako súkromná osoba.
Ďakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vysvetli viacej o čo Ti ide,
lebo ja z toho čo si napisal,som vydedukoval, že chceš niekomu predať auto, ktorého nie je Tvoje .... :42f8:
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Auto je moje a potencionálny kupec chce kúpiť auto prostredníctvom leasingu.Rád by som vedel ako to prebieha.Akym spôsobom budem vyplatený a ako je to s prepisom.
Vďaka
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Lesaingovku by som do toho vobec neťahal, z akeho dovodu ?

Niekolko sto euro možeš poslať aj mne , pošlem Ti v SS čislo mojho učtu, alebo možeš vyjsť pred barak a dať tie peniaze do ruky prvemu okoloiducemu.. lol
Bude to mať podobný efekt. :40bd:

Však spišeš kupno -predajnu zmluvu podmienky si tam daš ake chceš , a splátky Ti bude ON platiť na Tvoj učet, a vybavené.

V pripade,žeby meškal so splatkami,/3 splatky/ daš do zmluvy,že Ti auto musí ihneď vrátiť , pričom všetky zaplatené splatky prepadajú..
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Chlapik chce odo mna kupit auto a ide vybavit leasing.Ja som bol v tom že leasingovka vyplatí mne požadovanú sumu a buduci majitel bude splácať všetky veci leasingovke.Neni to tak?Aj ja mám nejakú povinosť voči leasingovke.Neni su všetky poplatky už len medzi leasingovkov a novým užívatelom?
Ja osobne by som určite nikomu auto na splátky nedal na žiadnu zmluvu.Nevieš na koho natrafíš a potom sa s niekym súdiť v tomto štáte je nadlho.Môžem mať zmlúv kolko chcem keď auto už nebudem mať.
fabio.sk.ma
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

Smelo do toho...dostanes všetky peniaze od leasingu a nech sa ďalej stará lieasing.po podpise zmluvy už nemáš spoločne s nikým nič.( pokiaľ je auto papierovo v poriadku)
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Aj som si to tak predstavoval.Len ako to je s prepisom.Leasingovka ma splnomocni na odlášku a da nejaku zálohu,alebo vyplatí peniaze až na základe odhláseného techničáku.
Auto je na 100% v poriadku lebo ho mám od novoty takže z tejto strany všetko ok.
fabio.sk.ma
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

Das plnu moc na leasinkovku pri podpise kde bude leasingovka a kupujuci.peniaze dostaneš všetky naraz na účet cca 2dni
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Ok.Ale ja som z lv a leasing sa vybavuje v blave.Preto som myslel ze tu auto dhlasim na leasingovku.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Počkaj na vybavenie z jeho strany (samozrejme ak nedal zálohu tak auto ponukaj naďalej) potom keď bude mať vybavené tak zavolaj do tej konkrétnej spoločnosti kde to bude mať kupujúci vybavené a tam ti všetko povedia ako máš postupovať. Auto mu skôr nedávaj pokiaľ ti leasingovka nepotvrdí ,že ti pošlú peniaze na účet. Ja osobne by som počkal až budú na účte a potom mu auto odovzdal. Odhlasis to na neho zrusis poistku a tým to pre teba končí. Ideálne sa také veci riešia cez autobazar ktorý ti môže z vlastných zdrojov dať peniaze aj skôr a dokonca vedia vyjednat aj lepšie podmienky pre kupujúceho.

Laco,niekedy mlčať je zlato a u teba dvojnásobne.
fabio.sk.ma
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

Ja by som takto nelietal....nasiel by som leasingovku v okolí bydliska a nech si príde kupujúci za mnou....dnes také veci vybaviť s potrebnými dokladmi na počkanie...
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Vďaka.Takto nejak som si to predstavoval.Chlapik si vie vybaviť leasing tak to nechám naňho.V podstate mne to môže byť jedno.Ďakujem za vysvetlenie.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

laco1871 napísal:Lesaingovku by som do toho vobec neťahal, z akeho dovodu ?

Niekolko sto euro možeš poslať aj mne , pošlem Ti v SS čislo mojho učtu, alebo možeš vyjsť pred barak a dať tie peniaze do ruky prvemu okoloiducemu.. lol
Bude to mať podobný efekt. :40bd:

Však spišeš kupno -predajnu zmluvu podmienky si tam daš ake chceš , a splátky Ti bude ON platiť na Tvoj učet, a vybavené.

V pripade,žeby meškal so splatkami,/3 splatky/ daš do zmluvy,že Ti auto musí ihneď vrátiť , pričom všetky zaplatené splatky prepadajú..
Predaj auta cez leasingovku je normálna vec, neviem, načo sú dobré tie blbosti, čo si mu popísal. Ak to malo byť vtipné, tak sa to nepodarilo.
Ak nevieš, že auto sa dá predať aj na leasing, tak si asi včera spadol z Mesiaca.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Prebieha to tak, že dostaneš z leasingovky plnú sumu a leasingovka to predá kupcovi.
Tie kraviny čo tu odzneli, že on ti to bude splácať, to ber len ako taký nevinný nepodarený žart... Bude to splácať leasingovke a nie tebe.
(ibaže by si aj ty sám bol leasingovka a chcel mu to dať na leasing)
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Vďaka za odpovede. Auto je 3 ročné a má niečo cez 30t km. V podstate auto je ešte 2roky v továrenskej záruke.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubod, tuninka a 16 neregistrovaných