Fiat Ducato 2,3 JTD 81 kW, r.v.4/06 bus polámané vahadlá

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

V poslednej dobe už malo sledujem toto forum, ale to že si mudry jak radio som postrehol.Ale ešte malo si toho videl.
A ked som niečo nevidel tak nebudem tvrdit neexistuje.A hlavne auta od 2005 dokažu spravit take chyby o ktorých sa nam niekedy ani nesnivalo. Dnes už pri aute slovo NEEXISTUJE davno neplati.


Otvor si niekedy počas dažda Ducato a povedz mi s kadial tam je ta voda čo stoji medzi vačkami ? Na každom druhom 5 ročnom ducate 2,3 a 3,0 maš problem vybrat vstreky lebo štvrtinu času stoja vo vode.

Ja som napisal robil som take Ducato so zamrznutou vodou v remeni. To znamena, že som to nepočul od JPP ani som o tom nečital na fore.

Ty si asi v RS, ja som pod Tatrami. Za svojum karieru som robil štyri auta so skočenym rozvodom kvôli zamrznutej vode v remeni.Toto ducato a tri krat ked sa majitel naftaku rozhodol pri -15 a viac, že zohreje motor polievanim horúcej vody len netušil, že dedo mrazik je rychlejši.

Všetko suvisi s tym čo ti pride pod ruky. Pamätam ako mhlavaty tu vynimočne pytal radu kvôli 206 so zamrznutym výfukom po dvoch dnoch merania na nej. Ja kvôli zamrznutému vyfuku ani nevyberam diagnostiku, lebo ked je spravna zima tak vidim take auta počas nej aspon tri.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani to nespomínaj,to mi dalo príučku,dva dni sa trápim, a toť ľad mi so mnou utrie zadok ako z učňovským uchom
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ducata robim,este som v zivote vodu evidel nad motorom,medzi vackami.Nie som mudry,to si nechaj pre seba,len som pisal to co ma platit.Vonkoncom s motorm 3,0 jtd mam staleho zakaznika,ktory chodieva ku nam skoro kazdy mesiac,aj v dazdi.Motor je vzdy suchy.Tak treba urobit riadne to torpedo,aby riadne tesnilo na kapote pod mriezkami.
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

hnr:
Ďakujem za ďalšie poznatky a veru bude to celkom možné s tou vodou do rozvodového kola. Cez deň stálo auto na slnku, na streche 10cm snehu, v noci -9, ale:
Fiat je roč.02-06, presne 4/06, tam je motor zakrytý.
Pretáčaný nebol, lebo po naštartovaní pukotal na voľnobeh, po chvíli začal klepať, triasť sa a dunieť, akoby išiel bez vzd.filtra. Vôbec nereagoval na pridanie plynu.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Je logicke, že ked pride auto s teplym motorom tak je suchy.Otvor kapotu na ducate ktore stoji na hodinovom lejaku.

jepe ty si to tiež neupresnil aky remen tam našiel mechanik.
Ci roztrhnuty, volny alebo napnuty, spadla kladka, vtiahlo do nho klinovy...? To je tiež dost podstatne aby si to za mesiac neriešil zas. Na tvojom ducate by tam voda asi nemala dôjst až do rozvodu, lebo torpedo je inač riešene ako po 2006.

Tereaz mi došlo, že mohol byt mastny od nemrznúcej, kedže ti tiekla vodna pumpa.
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

Zajtra to zistím, dám vedieť. Dík.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

prepac odbocim:

ty si spokojny, sluzi perfektne, ma druhy motor a prave sa doondel aj ten druhy

teraz neviem ci ja som narocny, alebo ty taky skromny ...

take auto by som zapalil a ty ho chvalis

a to nehovorime o aute z roku 1986 ale 2006

fakt zasnem

najradsej by som vsetko predaval takym skromnym ako ty, potom by mi vsetci chodili dakovat za tie vsetky japonske auta... asi im dam citat tvoj pribeh :-)
mne ked na 7 rocnom aute praskla manzeta, tak som hundral, ze moja Corolla mala 20 rokov a povodne manzety :-)))))))))))))))))
nastastie mi kamos povedal, ze ma Ochcafiu II a ze po 8 mesiach menili manzety - hned som bol spokojny :-))))
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

FUTURA 29 napísal:Cau a kedze ti tiekla vodna pompa nenatieklo na rozvodovy remen tam to primrzlo a pohroma je na svete.Len to by hned preskocil rozvod a nie pocase.Mazanie motora je v poriadku?Motor nebol pretacany?
nemusi primrznut (chladicova voda by snad nemala) lenze je tam mastnota a ta zariadi preskocenie rozvodu hlavne pri LADOVOM starte ked je vsetko tuhe ....

no a o zatekani vody na motor netreba diskutovat a hlavne pri dodavkach...
vybrat vstreky z Trafic 2.0DCi je tiez zabavne...

po stretavke nechat stare ventily ... no odvazny pocin, ale mozno sa oplati (niekomu risknut cely motor) - ja by som sa ospravedlnoval aj piestu, ojnici a nieto nechat ventil... ale aspon niekto zarobi viac neskor...

aha sorry hnr to uz pise o mastnote - teraz citam :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

"hnr" ma pravdu,,, mam uz vela skusensoti s tymi dodavkami od r.v. 2006,,, ten problem zatekania vody je tam neskutocny,,,,

voda na motore medzi vackami, na alternatore,,,vsade mozne,,, po dazdi to tecie kade tade :D,,, tie auta nemozu stat,,, oni musia jazdit,,, :D
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

no, mozem potvrdit s tym zatekanim vody, mam teraz podobnu skusenost s mojou dodavkou, Ducato 2008, 88kW a tiez preskocil rozvod ale ta retiazka co je z druhej strany motora ako remen. Preskocena o 2 zuby, ohnuty ventil. Musela ist dolu hlava, samozrejme kazdy vstrek odtrhli srubu co to bolo prihrdzavene... A ked mi povedali konecnu cenu, musel som si na 5 minut sadnut a predychat...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných