Operativny lizing - najlacnejsi na 1 auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LeonCupraR
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.01.2008 12:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LeonCupraR »

Čítaj s porozumením, lebo teraz ty vypadáš ako :::
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Prepac, ale toto sa mi nechce verit, uz len staci pozriet do cenniku Hyundai, a operak na Tuscon je od 288€ az po 437€ BEZ DPH, takze s DPH to je od 345€ az po 524€ pri kalkulacii na 4 roky a 100 000 km.
Preto neverim tomu, ze si to mal na rok a platil si 220€.
Toto si zajtra overim, ze ci niekedy Hyundai ponukal operativny lizing pre fyzicku osobu na Tuscon, jeden rok a 220€…
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

LeonCupraR napísal:Čítaj s porozumením, lebo teraz ty vypadáš ako :::
je ta prd do toho co citam aj pisem, cele toto uvazovanie je chore na hlavu a vasimi "operakmi", nasledne z toho vychadzaju nezmysly zo servisom, jediny poznatok obchadzat take produkty oblukom+ este aj ponukane zanovne crepy co idu z toho do predaja, jedine podstatne aby nemalo opticke vady, inac s sa k tomu mozes chovat jak prasa, ved po mne potopa, choroba na hlavu od A po Z :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

LeonCupraR, noze, napis, kedyze si toho Tuscona mal cez ten operak, v ktorom roku, aky motor, aka vybava???
LeonCupraR
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.01.2008 12:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LeonCupraR »

Kľudne doložím zmluvou, auto som bral ak si dobre pamätám 6/2016. Píšem cca 220 €, možno to bolo 230 € presne si to nepamätám, ale idem si to vyhľadať.
Tucson nemali v ponuke. V ponuke bola i20 a i30. Oslovil som priamo import či sa dá aj na Tucson a dostal som presne ponuku ako na i30. Idem to pohľadať.
LeonCupraR
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.01.2008 12:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LeonCupraR »

Našiel som to, dokonca v emailoch ponuky na ešte lacnejší Tucson. Zmluvu som podpisoval 4/2016 a čakal som kým auto vyrobia , lebo som chcel čierne a to nebolo k dispozícii. Jednalo sa o Tucson GDI Family.
Najlacnejšia ponuka 20000 km rok bola 158,53 € bez DPH/190,23 € s DPH. Neuvažoval som o Hyundai, ale od tejto ponuky nebola lepšia na trhu. Za Octaviu chceli cez 500 € v škodovke...
LeonCupraR
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.01.2008 12:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LeonCupraR »

bajo777 napísal:
LeonCupraR napísal:Čítaj s porozumením, lebo teraz ty vypadáš ako :::
je ta prd do toho co citam aj pisem, cele toto uvazovanie je chore na hlavu a vasimi "operakmi", nasledne z toho vychadzaju nezmysly zo servisom, jediny poznatok obchadzat take produkty oblukom+ este aj ponukane zanovne crepy co idu z toho do predaja, jedine podstatne aby nemalo opticke vady, inac s sa k tomu mozes chovat jak prasa, ved po mne potopa, choroba na hlavu od A po Z :::
Áno, si veľmi múdry človek...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mozes sem hodit tu ponuku (bez osobnych udajov)???
Lebo viem, ze v auguste 2016 mali Tuscon v ponuke na operativny lizing (CSOB) na startovacej cene 229€ bez DPH (Light Servis, 4 roky, 100 000 km),avsak to je este bez priplatku za metalizu atd.
LeonCupraR
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.01.2008 12:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LeonCupraR »

Posielam SS, fotku sem neviem nahrať.
Áno, keď som si bol v ZA pre auto, už tam mali ponuky aj na Tucson, ceny trochu vyššie. Ako píšem, ja som mal ponuku presne ako bola na i30, keďže Tucson oficiálne nebolo možné zobrať na operák vtedy.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

bajo777 napísal:
LeonCupraR napísal:Čítaj s porozumením, lebo teraz ty vypadáš ako :::
je ta prd do toho co citam aj pisem, cele toto uvazovanie je chore na hlavu a vasimi "operakmi", nasledne z toho vychadzaju nezmysly zo servisom, jediny poznatok obchadzat take produkty oblúkom... :
Nevieš a nemáš pravdu
pkelement98
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.06.2007 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pkelement98 »

ja som napisal svoj pripad, nasledne boli nejake otazky. Niektore rozumne, niektore o nicom, skusim ich zodpovedat.

"...aha, takze okrem 228 mesacne platis vsetky dalsie veci okrem poistenia. Prepac ale toto sa nenazyva 228 je VSETKO CO PLATIM..."

neviem co neni jasne. Ak si uz niekedy kupil nove auto, tak by si vedel co to obnasa. Za to, ze mam nove auto, platim 228 ecek meseacne, a to je vsetko. Prevadzkove naklady hradim sam, lebo som zvolil taku verziu leasingu.


"...akurat bolo treba opravovat turbiatko pred dovrsenim 40.000km.... jaj marha ..."

zas to vyzera, ze este si nikdy nemal nove auto. Bol by si prekvapeny, ze nove auta mozu mat tiez problemy. Ja som mal tento problem, a musim pochvalit znackovy servis, lebo maximalne sa snazili a vyriesili to tak, ze ani casovo to nebolelo. Okrem toho ale to kedze bolo nove auto, mohol som ocakavat, ze kazdy den nastartuje a mozem jazdit. A ked sa stane nieco, na to mam zaruku - tomu hovorim spolahlivost. A prosim nech nikto nepride s tym, ze ma 15rocne auto a ze hocikedy vyrazi na 5000km cestu, lebo nerozpravame o tom istom.

"...Co je to za firmu?..."

csob leasing


"...Dolezite su podmienky! ...prave to je dovod, preco lizingovky tieto udaje verejne neposkytnu..."

vsetky podmienky boli jasne pred podpisom zmluvy. Vratane sadzby sa nadmerne km, a takisto som vypytal obrazkovy katalog chyb, kde su popisane ktore chyby uznaju a ktore treba opravit/zaplatit. Ale kedze poistne je tiez v cene (aj havarijne, bez toho nedostanes auto), tvoje naklady su spoluucast. Co je normalna vec.


"... Mne by prekazalo hlavne to doplacanie za chyby pri vrateni auta..."

suhlasim, ale na to je poistenie, vid vyssie.

"... . Načo je operak, keď si náklady platím sám? Operak je predsa o tím, že okrem paliva, presne viem co ma auto mesačne stojí...."

Jednoduche. Pri aute mas naklady na obstarane a potom mas prevadzkove naklady. Prevadzkove naklady pozna kazdy motorista, lebo kazdy to plati - okrem tych co maju v operaku (:-)), a pre koho plati firma. Pointa je v tom, ze prevadzku mozes kalkulovat, lebo ked mas nove auto, odpadaju ti opravy. Na druhej strane pribudnu povinne prehliadky ( ale ked to mas v operaku, tiez to tam mas zaratane, len rozdelene v splatkych ).
Pre mna bolo viac dolezite ake su naklady na obstaranie. Tie boli nulove: ziadna cela cena zaplatit, nijaka akontacia, ziadne papierovacky na DI, pripadne reg.dan. Nasadnes do noveho auta, a v priebehu mesiaca zacnes splacat rovnomerne splatky. Zopakujem to: do NOVEHO auta.


To su odpovede. Povodna otazka bola co obnasa operacny leasing. Skusil som to zodpovedat podla mojich skusenosti. Treba si uvedomit, ze nie je to pre kazdeho. Ci sa to oplati, musi kalkulovat pre seba kazdy sam. Mne to vyhovelo, lebo som nemusel tazke desattisice vynalozit, za to ma netrapi, ze po troch rokoch nebudem vlastnit to auto. Mesacne splatky su sadzba za pouzivanie, a v mojom pripade kalkulacia ukazala, ze mne sa oplati. Nemusi to byt pravda pre kazdeho.
dawner
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.01.2018 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dawner »

Zdravim, neviem ci je to este aktualne, ale ja mam uz 9 mesiacov Maxirent od AVISU.
Mal som podobny problem, prve auto som rozbil(volvo v40, kde mi za par pokrivenych plechov uznali totalku) a nechcel som riesit dalsie cez leasing/nove, kedze to bolo kupovane na firmu a boli s tym zbytocne papierovacky.

Samotny Maxirent je zmluva na jeden rok a je to principialne dlhodoby prenajom vozidla. Cize ked ti skonci zmluva tak auto vracias spat AVISu.
Co je obrovska vyhoda - maju odstupnovane triedy podla najazdu KM za rok.
Ja som bral P3008 1.5bluehdi na 48000 na rok - pricom po 6 mesiacoch mi dali nove - podla zmluvy --> cena 409 eur bez DPH na mesiac.
Momentalne trosku zdrazili, ale stale je to lacnejsie ako operak.
Pre teba by bol fajn napriklad

Renault Captur 1,3 TCe EDC
18000 km/rok
279.00 € mesačne
36000 km/rok
299.00 € mesačne

alebo

Peugeot 308 1.2 PureTech
18000 km/rok
329.00 € mesačne
36000 km/rok
349.00 € mesačne
48000 km/rok
379.00 € mesačne

Co je najlepsie - o nic sa nestaras, len dolievas kvapaliny.
Pokazi sa ti auto? daju ti hned nahradne
pneu? dostanes datum a cas kedy prist do servisu.
Dialnicna znamka? V cene
Dan z Motorovych vozidiel? Zaplatena
Nejake problemy? Vsetko riesi AVIS.

Cize je tu aj takato moznost, ak ti nejde cisto o vlastnictvo vozidla ale skorej o cash-flow a naklady.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 18 neregistrovaných