Operativny lizing - najlacnejsi na 1 auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

Toz, da sa to riesit aj tak, ze ked ma auto po 3 rokoch tych odrenin a skrabancov privela, tak ho nakopnut do nejakeho betonoveho muru, nech je z toho totalka, spoluucast na urovni jednej splatky navyse a vybavene :d :D

Ono fakt sa mozme len dohadovat, ako sa to v praxi riesi. Prave na to by tie osobne skusenosti boli dobre.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pkelement98 napísal:mam na operativny leasing Opel Astru, 1.6 CDTI, na tri roky, rocne 20tis km limit, 228 Eur mesacne je vse co platim. Nemusel som platit akontaciu, papirovacky, je v tom poistenie, spoluucast 5%, min. 165 Eur.
Neni tam ziadny servis, takze ja platim pripadne prezutie, servisne prehliadky, dialn.znamku, atd.
je tam 3000 km rezerva, takze do 63tis do konca obdobia nic neplatim navyse, nad tym je sadzba za km, ale musim povedat ze celkom prijemna (oproti skodovky, kde som anno tiez vypytal kalkulaciu, o niekolko nasobne nizsia sadzba - mozno to odvtedy zmenili u skodovky). Ak by som na tom mal menej nez tych 60tis, tak tiez je sadzba, mensia ale.

Auto mam treti rok, som spokojny. Mal som jeden problem s turbom, Opel to riesil v ramci zaruky ( pozor : to len do veku 2 roky ).Kompromis za nizke splatky, ze musel som akceptovat najnizsiu vybavu, ale potreboval som auto na kazdodenne pouzitie, co som pritom potreboval, to ma: spolahlivost, nizku spotrebu ( po dvoch rokoch 4,8 l skutocny mix, a jazdim aj zapchy, aj rychlo ), radio s BT pre telefonovanie.
Cennikova cena povodne bola 17 a pol tis - pozor, jedna sa o dizel, nie zakladny 1.4 benzin!
mam to ako sukromna osoba, nepodnikatel.
Príspevok k téme. :2f93: no mne nedá reagovať. Načo je operak, keď si náklady platím sám? Operak je predsa o tím, že okrem paliva, presne viem co ma auto mesačne stojí. Dobre, môžem vylúčiť pneumatiky ak jazdím normálne, vydržia celý čas tie isté a zimné si kúpim aké chcem. V lúčim stierače, vodu do ostrekovačov... Skrátka také tie veci čo nie sú drahé, ale leasingová nevie ci som prasa a tak to pre istotu za účtuje. Najlacnejší operak je auto na rok s legislatívnymi poplatkami (PZP, diaľničná, cestná daň.. a pod) a predpísanú údržbou. Poruchy rieši záruka, havárie poistka. Po roku nové auto za tie isté peniaze
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

Prave rocnu zmluvu ponuka avis, cez avismaxirent, teda zmluva je len na rok, km mozes mat rozne-podla toho cena, akuratne ze vyber auta je tam dost limitovany-maju len zopar modelov v ponuke. Realna skusenost bude presne o rok, kedze aktualne teraz berie nasa firma zopar aut na rok na skusku-vyskusame uvidime....ceny nie su ze zle, ide o komplet servis-teda so servisom, s prezutim, poistenim, dialnicnou, atd...sam som zvedavy
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ročnú ponúkajú aj iní. No takí ako avis majú len obmedzený výber kvôli tomu, že nakupujú flotily a majú zľavu. Ak chceš auto podľa vlastného výberu tak napr ČSOB to robí a pre súkromné osoby je dobrá woow mobility. Len tá funguje na multileveli a to skoro nikto nevie co to je a keď neviem na SK znamená zle
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

wooow mobility je dobra? Skusis zdovodnit?
Podla mna to je hlupost, uz len pozriem tu stranku a toto nemoze byt seriozna firma. Mam si nechat poslat video, aby som sa dozvedel, ako to funguje? Jasne, uplne seriozne praktiky. Je to MLM a este som nevidel korektne MLM. Spravne si napisal, ze nikto nevie, co to je, takze sa lahsie manipuluju ludia do takejto revolucnej novinky, lebo im to mozu opisat ako najlepsiu vec na svete.

Pozrel som sa na to blizsie, tie fotky zo SK, co tam akoze odovzdavaju ludom auta. Podla mna to bude taka schema, ze zaplatis vstupny poplatok, potom ti daju nizky mesacny prenajom, ale za podmienok, ze mas hladat dalsie ovecky do pyramidy a budes sa zucastnovat seminarov s vymyvanim mozgov.
Na FB je skolenie "Bratislava: Školenie wooow Day pre ČR a SR", samozrejme uplny standard serioznej spolocnosti.
https://www.facebook.com/events/389299491826655/
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Pidzivi, ja poznám 6 ľudí, ktorí majú auta cez woow. 2 už vymenili po roku za nove. Nerobia MLM len leasuju autá. Nepočul som od nich žiadnu sťažnosť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Operatívny leasing je najhorší finančný produkt súvisiaci s automobilmi. Na druhom mieste je leasing, na treťom havarijná poistka. Niekedy by ma normálne zaujímalo, čo vedie plnoletého človeka s volebným právom, aby podpísal tak idiotskú zmluvu vo svoj neprospech.
Viac k tomu nemám čo dodať.
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

jergusko napísal:Operatívny leasing je najhorší finančný produkt súvisiaci s automobilmi. Na druhom mieste je leasing, na treťom havarijná poistka.
Takze podla teba jediny sposob, ako si obstarat auto, je kupit za hotove bez havarajinej poistky. OK.
jergusko napísal:Niekedy by ma normálne zaujímalo, čo vedie plnoletého človeka s volebným právom, aby podpísal tak idiotskú zmluvu vo svoj neprospech.
Tak zmluvu som sice este nepodpisal, ale ak vies citat, tak som ti svoje dovody vypisal priamo v prvom prispevku...
jergusko napísal: Viac k tomu nemám čo dodať.
To je dobre, lebo zjavne v prvom rade nemas vobec co povedat.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

jergusko napísal:Operatívny leasing je najhorší finančný produkt súvisiaci s automobilmi. Na druhom mieste je leasing, na treťom havarijná poistka. Niekedy by ma normálne zaujímalo, čo vedie plnoletého človeka s volebným právom, aby podpísal tak idiotskú zmluvu vo svoj neprospech.
Viac k tomu nemám čo dodať.
Celkovo si nemusel napísať nič. Vždy lepšie ako napísať hlúposť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tu je to celkom jednoznačné - múdry sa učí na cudzích chybách , hlupák na svojich. :4012:
Pre Acona - vždy som svoje deti učil - žiadne úvery lízingy hypotéky - tak ako ja som si dokázal zarobiť na svoj život bez toho aby som bol niečím zaviazaný , tak sa snažte aj vy. lol
Ale musím priznať, že mám ešte jeden sen - v cz už funguje komunita s názvom "odstrihni sa". Znamená to nebyť závislý ani od dodávatelov elektriny , plynu ,vody. Možno raz sa mi podarí aj to. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

pidizvi napísal:wooow mobility je dobra?......
ako hovoris, vyzera to ako extra hlupost... trochu som si to pozrel, aj precital par komentov, kde ludia tvrdia, ze zaplatili a museli rok cakat kym dostanu auto a potom ho aj tak nedostali - to vyzera ako niekdajsia autoreklama cez kopirak... zaplat 600€ a potom cakaj ci ti prenajmu auto :d :D
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To je kravina. Objednáš si auto a čakáš len kým ho dodá dealer ktorého si sám vyberieš. Leasing na termín nemá absolútne žiadny vplyv. A poplatok? Tu zaplatíš členské, inde poplatok za zmluvu. Je úplne jedno ako to nazveš, je to to isté. Poplatok za administratívne úkony a aj to môžeme nazvať ako chceme. A pozrel som si to aj ja a ten človek čo preberá oktavku v LC tak to je zhodou okolností jeden z tých, ktorých poznám a po roku vymenil zasa. Oktavka v plnej výbave stála 39 000 (je to skrátka fanúšik) a mesačne platí 385€ s limitom 40 000km/r v čom má okrem paliva vsetko. Nadlimitne km sú za 0,06€/km.
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

Vo firme mame cca 150- 200 aut na operatívny. Jedná sa v 95% o štandardnú nižšiu triedu - Ceed.
*pri ukončení operaku sa auto kontroluje dosť podrobne . Drobné škrabančeky nik nerieši , preliačený podbeh od obrubníku vie byť tak za 600€ doplatok.
Operak je 4R /120 000.
*Čo si treba dať pozor je napr. pri výmene pneu kategória - aby si v cene nemal iba najlačnejšie čínske pneu.,
Čo je výhoda pri fleet operaku je samozrejme zasadne iná nákupná cena auta od ktorej sa odvíja platba, cca. 35% pod bežnu trhovu.
LeonCupraR
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.01.2008 12:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LeonCupraR »

Ja som mal na operák s 1 ročnou zmluvou Hyundai Tucson (cca 220 € s DPH), 25000 km limit bez zimných pneu, keďže tie som mal doma. Jednoznačne to bola vtedy asi najlepšia ponuka na trhu. Za celý rok nič, iba tankovanie, keďže 1. prehliadka je až pri 30 000 km alebo 2 rokoch. Ak by som si auto kúpil za hotové, za ten rok by na cene stratilo podstatne viac ako som zaplatil za nájom. Za mňa teda operák jednoznačne áno. Pri odovzdávaní auta len taká light prehliadka, žiadne podrobné skúmanie stavu auta, ale je pravda, že na autá si dávam pozor, nebol ani jeden škrabanček a to bola ešte k tomu čierna farba, kde kadečo hneď vidno. Po roku som si mohol zobrať znova nové auto, kde konkrétne pri Hyundai by som zasa nemusel riešiť nič okrem tankovania, keďže servisné intervaly majú tak dobre nastavené ;) Operák bol priamo cez Hyundai a vrátenie auta v nejakom neznačkovom servise.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

30000/2 roky je doslova idealny interval, uplne idealny ten prvy :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných