Operativny lizing - najlacnejsi na 1 auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

+ by som pridal:
7. mas na akontaciu alebo 100% ceny noveho? Ak nie, tak inu moznost ako operak nemas. (mozno uver, ale to rovno mozes brat operak)
8. ako velmi si cenis nove auto, lebo niekto chce mat jednoducho nove auto, hoci lacnejsie by ho vysla 15 rocna okta 1.9 tdi.

Mne by prekazalo hlavne to doplacanie za chyby pri vrateni auta, neviem ako to realne funguje, ale aby som sa 3 roky obaval, ze ci mi niekto neosuchne naraznik na parkovisku, lebo mi to o 3 roky daju zaplatit... tak to nie je moc pohodlne.
Naposledy upravil/-a pidizvi v 20.02.2019 10:29, upravené celkom 1 krát.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

scendo napísal: Ak by som kupil novu oktavku (co by som nekupil samozrejme, ale budiz) tak preco by som ju po 3 rokoch predaval? Ved najviac tratim na novom aute a cim dlhsie sluzi, tym sa efektivnejsie splaca....

Opat mi neda nenapisat, vazne si myslite ze tie lizingovky robia charitu,... .
1/ to je jedno, na veku nezáleží. Vekom stúpajú náklady na údržbu a klesá cena auta naďalej. Robil som si kalkuláciu 1r. 3r. A 10r (môjho auta od nova) a vychádza to +- rovnako.

2/ nie, to si nikto nemysli ani to tu nikto nepovedal. Je to platená služba a každý si musí zvážiť ci je to pre neho dobré. Zlé je to pre všetkých čo do toho nikdy nešli.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pidizvi napísal:
Mne by prekazalo hlavne to doplacanie za chyby pri vrateni auta, neviem ako to realne funguje, ale aby som sa 3 roky obaval, ze ci mi niekto neosuchne naraznik na parkovisku, lebo mi to o 3 roky daju zaplatit... tak to nie je moc pohodlne.
To sú všetko strašiaci, ktorých sa musia obávať hovadá co sa k autu správajú ako prasce. Poškodenia sú vecou poistky a vedomej spoluúčasti. Tie isté peniaze ta to bude stáť aj pri vlastnom. Len je otázne, koľko ľudí si vlastné auto poistí.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

na parkovisku ti to moze spravit niekto cudzi, asi nebudes parkovat pri tesku vzdy na okraji, aby pri tebe nikto neparkoval. Cize ak najdes odrety roh auta, ake mas moznosti, riesit cez poistku a platit spoluucast alebo opravit za vlastne, co bude mozno menej ako spoluucast. Alebo neriesit a lizingovka ti to zauctuje o 3 roky, mozno, neviem ako to funguje realne. Je to o pristupe majitela, ja by som na taky skrabanec na svojom kaslal, ale ked mi to daju zaplatit, tak je to pre mna starost o auto navyse.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

v1s1 napísal:Co je zadarmo?
Myslím že môžem s kludným svedomím povedať , že v súčte jazdím zadarmo.
Auto - cena s poistkou 450eur, servis 0 , palivo na 400km 20eur ,platba za spolujazdu 35 eur.
Preto to rátam po 400km lebo tak tankujem.
Idealne je ak zoženiem niečo bez prepisu, odpadá tým objektívna zodpovednosť a po 2 rokoch nutnosť eko likvidácie.
V tomto režime prevádzkujem dve autá z troch. A čo je mimoriadne zaujímavé nikdy som nemal problém ,že by ma niekde nechalo. :4012:
To už nerátam také bonusy , že to nemusím zamykať, neriešim nejaký dokrivený plech a o krádeži auta sa mi ani len nesnívalo.
Zato odvoz štrku a všetkého stavebného materialu, odvoz polnohospodárskych produktov z pola, alebo dovoz živých zvierat - no problem. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Oco, to nie je zadarmo. To je za cenu vlastnej dôstojnosti. A tú si každý cení po svojom. Pre teba tá tvoja zjavne cenu nemá no iní si tú svoju cenia o čosi viac. Pozor, dôstojnosť a ego nie je to isté. Od istej ceny už začína ego.
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

YxoYpsilono napísal:A btw - myslim, ze prave to je dovod, preco lizingovky tieto udaje verejne neposkytnu, pokial nie si uz pred uzavretim zmluvy - POZOR na to!
Yop, akkurat dnes som nasiel, ako to ma so skodami AVIS: http://www.avislease.sk/cennik_poplatkov

Ziadna sranda.

Na druhej strane, ked si zakaznik necha auto na operak 3 roky a potom ho vrati s nejakymi skrabancami, snad nebudu za kazdy uctovat 150 eur.

Tiez predpokladam, ze ak si clovek priplati za all inclusive leasing ktory pokryva servis, prezutie a asistencku, tak tieto veci by mali byt zahrnute. Ale veru, tazko povedat bez precitania zmluvy.

A ohladom predcasneho vypovedania, to je tiez dost otazne. Vacsinou tieto leasingovky nedavaju iba striktne nove auta, ale aj take ktore boli kratko pouzivane. Takze ktovie ako to presne rataju potom.

Mne by osobne nevadilo mat na operak aj auto jazdene, ale predpokladam ze to prave leasingovky nechcu robit lebo po zaruke uz musia platit vsetok servis.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon napísal:Oco, to nie je zadarmo. To je za cenu vlastnej dôstojnosti. A tú si každý cení po svojom. Pre teba tá tvoja zjavne cenu nemá no iní si tú svoju cenia o čosi viac. Pozor, dôstojnosť a ego nie je to isté. Od istej ceny už začína ego.
Vzhladom k mojmu odporu k vrchnosti, managerom, politikom a duchovným - teda k luďom ktorí si svoje eurá nezarobia fyzickou prácou, je jasné že aj pojem dôstojnosť je rôzny.
Myslím, že pojem dôstojnosť by sa mal skôr vzťahovať k úcte a ohladuplnosti k slabším účastníkom premávky a celkovo k moralnym hodnotám ,ktoré ale kus železa ťažko bude mať. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Oco, všetko, alebo veľa z toho, čo v živote používaš a využívaš, majú na svedomí ľudia, ktorí si peniaze zarábajú rozumom a nie fyzickou prácou.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano a oni vymysleli aj operatívny lízing napríklad - ďalší dôvod nemať ich rád. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

V tom je tvoj problém. Apriori všetci čo nechodia v špinavých monterkach sú lúzri. Pritom nemáš problém využívať produkty ich rozumu. Aj sem píšeš vďaka ľuďom čo montérky nikdy nenosili. Počnúc vynálezom elektriky a vynálezom PC či mobilu končiac. Len jeden Tvoj príspevok si schopný napísať vďaka nespocetnemu množstvu ľudí, ktorými pohŕdaš. Úsmevné a smutné zároveň
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

Myslim, ze vsetci pozname Ocove nazory na svet, alebo aspon na auta... Aj ja, co sem chodim raz za pol roka, som toho dost zachytil :)

Cim chcem povedat, zeby nebolo od veci sa vratit k teme, lebo co ked si tuto temu niekto o rok najde a zase najde iba off topic, ako to casto byva...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

v1s1 napísal:
Ziadna sranda.

Na druhej strane, ked si zakaznik necha auto na operak 3 roky a potom ho vrati s nejakymi skrabancami, snad nebudu za kazdy uctovat 150 eur…

Asi takto, trosku vseobecne…
Nie, myslim, ze pri ofovzdavani auta, nebude ziadna slecna, ci pan hodnotit stav.
Nebolo by to objektivne, toho su si vedomi, ze by to bolo na dlhe lakte dakedy, preto si posudenie nechaju vypracovat od niekoho nezavisleho…
A ak by si hladal, tak mozno najdes, ze tak trosku zovseobecnene, na karoserii skrabanceky nad 10cm, alebo do 10 cm, no ktore nejdu zalestit je nadmerne opotrebenie, poskodenie. Drobne preliacinky, nad 2 cm, ci v pocte 2 a viac je taktiez nadmerne atd, atd… Takze take celkom ferove. Len ci sa niekomu chce riesit vsetko cez HP, kedze ta spoluucast je dost vysoka (vzhladom na pocet poskodeni, ktore sa bezne vyskytnu pocas cca 3 rokov).
A ano, kazde poskodenie, pri rieseni cez HP je riesene samostatne, teda, ak nenastalo pri jednej udalosti viac toho. Nie, neni to tak, ze ti povedia, OK, celolak, zaplatis 165€ spoluucast a hotovo, nie, nie. Kazde poskodenie patri k poistnej udalosti, ktora ma svoj cas, datum, okolnosti, poskodenie atd. a plnenie, spoluucast.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Nie, myslim, ze pri ofovzdavani auta, nebude ziadna slecna, ci pan hodnotit stav.

no tak nemysli a si to vyskusaj. Vies ako silno chalan v mojom okoli šúroval zuvacku z kozenej sedacky Mercedesu samozrejme aby neplatil ?

Kurnik tomu kur ze najdolezitejsia vec ked im auto vracias po X rokoch je aby nebolo dobuchane odrate poskodene, ved to priamo a silno vyplyva na zostatkovu hodnotu vozu.





>> z učtovneho hladiska ak je firma platca dph a kupi auto za 24 000 e s dph a po 4 rokoch ho bude predavat za 12 000e
>> s dph tak 2000e hned odvedie statu na dph a z tych 10 000e zaplati dan 2100e lebo je to prijem hoci je auto uz
>> davno odpisane. taka je u nas legislativa. takze ak tu niekto hovori ze po 4 rokoch preda auto ako firma za 12
>> 000e ok suhlasim ale vyplyvaju mu z toho povinnosti na dph a na dani z prijmu. (4100e zaplati statu) a v tomto
>> pripade ako ekonom ked niekto najazdi malo km som za operak.

ked auto predas, mas proste prijem - tak to funguje aj s normalnym autom teda vo vlastnictve firmy, financnym leasingom ked si auto odkupis do vlastnictva po skonceni leasingu a podobne. Ci sa nam to paci alebo nie, proste je to tak a s tym nespravime nic. Ono viacmenej je to tak aj spravne - neboj nic, tiez by sa mi hodilo keby som mohol povyhadzovat auta z firmy "na nulu" a hotovo... ale proste pride mi zlahka normalne ze ked firma utrzi 10.000 eur za predaj auta (sice uctovne odpisaneho, ale proste firma utrzi desat litrov ked to auto na trhu preda), tak s tymi desiatimi litrami musi nejako uctovne narabat. KEd predas nieco za sedem eur na firmu, s tym musis robit, nieto s desiatimi litrami... hovorim, pride mi to zlahka normalne a akceptovatelne.

Nevyhovuje mi to uplne idealne, chcel by som to inak, ale to je vela veci na svete ktore by som chcel inak.

Poznamka : v tvojom vypocte "co si firma musi pridat" pri predaji auta si zabudol na to, co si firma pred X rokmi ODRATALA pri kupe auta... zaplatila mensiu DPHcku, znizila si danovy zaklad atd, atd.


Ked to zoberes realne, firma vlastne plati ROZDIEL medzi tymito dvomi cislami. Najprv si na zaciatku nieco uberie na daniach pri kupe auta, potom si na konci prida k daniam pri predaji auta.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mp3turbo, ze ty si to necital poriadne? :40bd:

Pisal som, ze ziadna slecna, ci panko to tam nebude hodnotit, avsak, ze si daju vypracovat nezavisle posudenie. To je pre nich ideal, kedze v pripade napr. sudu, maju kryty chrbat.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 8 neregistrovaných