Operativny lizing - najlacnejsi na 1 auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

scendo napísal:Myslis ze toto je riesenie? ze ak bude auto cez operak, tak nebudes mat starosti a vrasky ak ta naburaju alebo sa bude auto kazit?
Tak nove auto sa snad tolko sr*t nebude a ked si bude poistovna nieco vymyslat, tak je to na triko lizingovky... A v pripade potreby dostanem nahradne auto.

Napr. mam teraz dve auta s uplne rovnakou poistkou, na jedno som davnejsie potreboval 2x asistencku kratko po sebe, bez poplatku samozrejme. Na druhom som potreboval nedavno a 'cestar' si vypytal 15 eur, vraj mam odrazu nejaku inu poistku ci co.

Netvrdim, ze operak je uplny ideal, ale napr. kamarat ma operak (ta firma to uz zjavne ale nerobi) a to ako nemusi nic riesit je dost lakave :d :D
lubos zimovcak napísal:Keď nemáš, kúp si radšej niečo za 1000 eur, ale nechoď do opera ku.., utopi Ťa.
Kupoval som nedavno auto za 1000 eur... Velmi prijemna vecicka, len keby teraz nepotrebovalo opravu za 300+ eur, plus olej, gumy...

Ono jedna vec, co ma potencialne hneva je, co keby som potreboval zmluvu vypovedat predcasne. To mi prave pripada ako nieco, co by mala byt vyhoda operaku proti financnemu lizingu alebo uveru.

Ale lizingovky maju na to potm sankcie, co mi pride proti logike 'flexibilneho' operativneho lizingu. Pritom vacsinou nemaju problem prenajimat aj par mesiacov stare auto, takze nie zeby prichadzali o €...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A akyze je ten tvoj rocny najazd? Lebo to je zaklad.
Pises o dakom taxikarceni+dake bezne vyuzivanie auta.
v1s1 napísal:Chcem si vziat auto (1 kus) na operak. Na podnikanie a takisto Taxify a pod…
Tak kolko tych kilometrov?
Operaky nemavaju viac nez 25 000 rocne, kedze prave je to biznis o zostatkovej cene, nehovoriac o servise (ani tam to neni vsade plne krytie), takze zas zalezi o cene, teda skor, kolko budes, chces platit.
Chces platit dake 300€ mesacne za amortizaciu auta a pritom tu places nad nejakym beznym servisom za 300€,ktory vsak nerobis kazdy mesiac. To si trochu protireci.
Dufam, ze ti je jasne aj to, ze existuje opotrebenie, ktore sa moze uctovat, ako samostatna polozka pri tom operaku.
Ale, ved tieto veci su ti istotne zname, neverim, ze by si nehladal aj nevyhody operaku, len nechapem preco si sem dal tuto otazku, temu, kedze aj ty sam vies, ze je operak pre tvoje potreby pass…
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

mastik29 napísal:A akyze je ten tvoj rocny najazd? Lebo to je zaklad.
Som rad ze si sa uz dosmial a zapojil do debaty...

Za poslednych 7 mes. som mal najazd 10k, hoci z toho som bol dost PN. Predtym v lete za 2 mesiace 5k, to bolo nadmierne rusno. Videl som, ze vacsina lizingoviek vie nastavit najazd 20-50k rocne. Kazdopadne 30k by malo stacit. Nejazdim 14 hodin denne.
Chces platit dake 300€ mesacne za amortizaciu auta a pritom tu places nad nejakym beznym servisom za 300€,ktory vsak nerobis kazdy mesiac. To si trochu protireci.
Hovorim o servise 300 eur (plus olej, gumy este dalsi servis co bude dalsich 300) pri aute za 1000 eur.

A predtym som mal nezavinenu buracku na pozicanom aute, ktoru poistovna odmietla zaplatit = 2000 eur co este musim nejako vymysliet.

No a to uz mam rovno rocny leazing zaplateny. Hlavne ked kvoli tymto blbym naklakdom urcite nemozem teraz kupovat dalsie auto.
Dufam, ze ti je jasne aj to, ze existuje opotrebenie, ktore sa moze uctovat, ako samostatna polozka pri tom operaku.
Neviem, mozno preto je dobre sa pytat na fore na osobne skusenosti? Viem o kilometroch nad ramec samozrejme, neviem ake ine opotrebenie mozes mysliet.
kedze aj ty sam vies, ze je operak pre tvoje potreby pass…
Robis aj psychologa a financne poradenstvo? Tak mi povedz co je pre moje potreby idealne?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

S autom na operak môžeš kľudne najazdiť aj 100 000 za, rok. Všetko je to o podmienkach. Pri 25tis začínajú s cenou
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nuz, ked si myslis, ze ti to proste bude vyhovovat, tak chod do toho.
Ako tu na fore, kazdy den tie iste otazky, ze ake audi z roku 2000, aky je passat z roku 2005, aka je 10 rocna octavia tdi… Ktore pneu su najlepsie, ako si zapisat ten rozmer do TP.
pkelement98
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.06.2007 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pkelement98 »

mam na operativny leasing Opel Astru, 1.6 CDTI, na tri roky, rocne 20tis km limit, 228 Eur mesacne je vse co platim. Nemusel som platit akontaciu, papirovacky, je v tom poistenie, spoluucast 5%, min. 165 Eur.
Neni tam ziadny servis, takze ja platim pripadne prezutie, servisne prehliadky, dialn.znamku, atd.
je tam 3000 km rezerva, takze do 63tis do konca obdobia nic neplatim navyse, nad tym je sadzba za km, ale musim povedat ze celkom prijemna (oproti skodovky, kde som anno tiez vypytal kalkulaciu, o niekolko nasobne nizsia sadzba - mozno to odvtedy zmenili u skodovky). Ak by som na tom mal menej nez tych 60tis, tak tiez je sadzba, mensia ale.

Auto mam treti rok, som spokojny. Mal som jeden problem s turbom, Opel to riesil v ramci zaruky ( pozor : to len do veku 2 roky ).Kompromis za nizke splatky, ze musel som akceptovat najnizsiu vybavu, ale potreboval som auto na kazdodenne pouzitie, co som pritom potreboval, to ma: spolahlivost, nizku spotrebu ( po dvoch rokoch 4,8 l skutocny mix, a jazdim aj zapchy, aj rychlo ), radio s BT pre telefonovanie.
Cennikova cena povodne bola 17 a pol tis - pozor, jedna sa o dizel, nie zakladny 1.4 benzin!
mam to ako sukromna osoba, nepodnikatel.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Acon napísal:Kúp si novú oktavku, z rátaj si všetky náklady mimo paliva o 3r jú predaj, z rátaj co ťa to všetko stalo a co myslíš? Bude to menej ako 12tis? Omyl. Viac
Ak by som kupil novu oktavku (co by som nekupil samozrejme, ale budiz) tak preco by som ju po 3 rokoch predaval? Ved najviac tratim na novom aute a cim dlhsie sluzi, tym sa efektivnejsie splaca. V cenach sa neorientujem, ale podla tvojich vypoctov ak by som tu oktavku predal o 3 roky so stratou vyssou ako 12tis, tak 9 rocnu by som predaval so stratou skoro 40tis? tazko... tam uz to exponencionalne klesa v moj prospech a pokojne si to auto necham este aj po 9tich rokoch...

Opat mi neda nenapisat, vazne si myslite ze tie lizingovky robia charitu, dotuju a doplacaju na vase jazdenie pocas toho lizingu? Proste ste si kupili produkt, za cenu ktora sa odvija od toho, co vsetko mate zmluvne garantovane a co je nad ramec ale spocitane to mate vsetko. Prirovnam to pausalu na mobil, daju ti telefon, minuty, nejake data a ty vysmiaty dva roky platis cely telefon, minuty aj data :) a ked nahodou presvihnes minuty, nevadi... priplatis... chces nieco navyse, poistenie kradeze, straty, skratit dobu viazanosti? nieje problem, prihodime, spocitame, ale operator nikdy neprerobi...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> 228 Eur mesacne je vse co platim.
>> Neni tam ziadny servis, takze ja platim pripadne prezutie, servisne prehliadky, dialn.znamku, atd.

aha, takze okrem 228 mesacne platis vsetky dalsie veci okrem poistenia. Prepac ale toto sa nenazyva 228 je VSETKO CO PLATIM.




>> Mal som jeden problem s turbom, Opel to riesil v ramci zaruky ( pozor : to len do veku 2 roky )
>> co som pritom potreboval, to ma: spolahlivost,

akurat bolo treba opravovat turbiatko pred dovrsenim 40.000km (auto este nemalo dva roky, mozes jazdit maximalne 20.000 rocne)...

Jaj marha.

V splatke 228 mas uplne uplne vsetko, a predovsetkym mas spolahlivost.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

:28b7:
Spolahlivost, mobilita…
Operativny lizing.
Pri kazdom probleme, poruche, ci oprave atd, je nahradne vozidlo??? Kto ho poskytne, kto ho plati???
Co take bezne opotrebenia, poskodenia, ako napriklad naraznik, predna kapota od kamienkov, drobne preliaciny na boku auta od vedla zaparkovanych aut, dveri? Poskodene disky kolies napr. od obrubnikov atd., atd…
Vsetko riesit cez havarijne poistenie??? No, asi nie, kedze tam je dost vysoka spoluucast…
A taketo poskodenia si moze ta spolocnost nechat pekne zaplatit, co je samozrejme, kedze sa im jedna, aby ta hodnota po skonceni operaku bola co najvyssia :40bd:
Je chyba, zavadzanie vypisovat, ze “ja platim len… a to je vsetko... Nic sa nestaram… “.
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

pkelement98 napísal:mam na operativny leasing Opel Astru, 1.6 CDTI, na tri roky, rocne 20tis km limit, 228 Eur mesacne je vse co platim. Nemusel som platit akontaciu, papirovacky, je v tom poistenie, spoluucast 5%, min. 165 Eur.
Co je to za firmu?
scendo napísal:Opat mi neda nenapisat, vazne si myslite ze tie lizingovky robia charitu, dotuju a doplacaju na vase jazdenie pocas toho lizingu?
Neviem preco sa zopar ludi tu stale chyta toho isteho. Je snad jasne, ze zadarmo nie je NIC.

Ked si kupis nove auto, platis zisk vyrobcu a provizie celeho pradjneho retazca a tratis pekne prachy na pripadnom predaji.

Ked si vezmes uver... To je snad jasne.

Financny lizing... Je zadarmo?

Kupis stare auto... Platis vsetko.

Co je zadarmo?
mastik29 napísal:Co take bezne opotrebenia, poskodenia, ako napriklad naraznik, predna kapota od kamienkov, drobne preliaciny na boku auta od vedla zaparkovanych aut, dveri? Poskodene disky kolies napr. od obrubnikov atd., atd…
To je napriklad celkom dobra otazka.

A ASI PRAVE PRETO SA LUDIA ASI PYTAJU NA OSOBNE SKUSENOSTI NEMYSLIS?! Aby sa dozvedeli prave taketo detaily, ktore cloveka mozno nenapadnu.
majo450
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2012 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo450 »

z učtovneho hladiska ak je firma platca dph a kupi auto za 24 000 e s dph a po 4 rokoch ho bude predavat za 12 000e s dph tak 2000e hned odvedie statu na dph a z tych 10 000e zaplati dan 2100e lebo je to prijem hoci je auto uz davno odpisane. taka je u nas legislativa. takze ak tu niekto hovori ze po 4 rokoch preda auto ako firma za 12 000e ok suhlasim ale vyplyvaju mu z toho povinnosti na dph a na dani z prijmu. (4100e zaplati statu) a v tomto pripade ako ekonom ked niekto najazdi malo km som za operak.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Dolezite su podmienky!

1. cena za nadlimitne/podlimitne km
2. cena za udrzbu
3. spoluucast pri havarijnom poisteni
4. cena za predcasne vratenie
5. cena za "opotrebovanie" - katalog chyb
6. podmienky pre nahradne vozidlo, zabezpecenie odtahu, vymeny pri poruche, havarii.

Az potom mozno povedat, ze mesacna cena je dobra/zla.


A btw - myslim, ze prave to je dovod, preco lizingovky tieto udaje verejne neposkytnu, pokial nie si uz pred uzavretim zmluvy - POZOR na to!


Nemas zaco :-)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mastik29 napísal:
kokizml napísal:Ahoj. Ja ma firemne cez operak, Kia Ceed SW 1,6 GDI zlata edicia r.v. 2018. V cene je Zakonne, havarijne poistenie (spoluucast 5%, min vsak 165 eur), servisne prehliadky, vymena sezonnych pneumatik, slovenska dialnicna znamka. Operak mam na 3 roky, max. kilometricky limit mam zazmluvneny na 75000 km na 3 roky. Celkovy mesacny poplatok 373,- eur.
Cena auta cca 20 000€, rocne PZP cca 120€, havarijne poistenie do 300€, servisne prehliadky 3x,cena do 1000€.
Naklady na operak 36x373 tj 13428€
3x120+3x300+1000= 2260€
Takze je tu este dakych 11 000€.
Ma ta 3 rocna kia ceed so 75 000 km na tacho hodnotu 9000€???

Pockat, a to tu niekto chce to auto vlastne zodrat ako taxik a platit minimum…
:40bd:
Ak máš operak, tak v tom máš PZP, HP, Servis... Všetko. Ty len tankuješ. Takže tých 2260 môžeš odratat.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

YxoYpsilono napísal:Dolezite su podmienky!

1. cena za nadlimitne/podlimitne km
2. cena za udrzbu
3. spoluucast pri havarijnom poisteni
4. cena za predcasne vratenie
5. cena za "opotrebovanie" - katalog chyb
6. podmienky pre nahradne vozidlo, zabezpecenie odtahu, vymeny pri poruche, havarii.

Az potom mozno povedat, ze mesacna cena je dobra/zla.


A btw - myslim, ze prave to je dovod, preco lizingovky tieto udaje verejne neposkytnu, pokial nie si uz pred uzavretim zmluvy - POZOR na to!


Nemas zaco :-)
Všetko uvádzajú a veľmi jasne a zrozumiteľne. Počet km a cena za nadlimit (cca 0.04€/km podľa auta) je jasné uvedená v ponuke aj zmluve.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

v1s1 napísal: Ked si kupis nove auto, platis zisk vyrobcu a provizie celeho pradjneho retazca a tratis pekne prachy na pripadnom predaji.
Nuz, ak ti toto vadi, tak prave operativny lizing je to, co tuto stratu kryje, teda, ze ten co si zoberie operak, toto plati pocas toho prenajmu. Operak je zostatkova hodnota auta po skonceni prenajmu… Teda, zakaznik zaplati prave ten najvacsi pokles ceny.
Co sa tyka tej ceny operaku, asi podstatne zaujimavejsie by bolo, keby cez neho boli napr. 3rocne auta (s najazdom nejakych 60-70 000km)…

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných