Renault Megane Grandtour 1,6 benzin, 81kW, rok 2011

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

mám kupovaný nový v roku 2011 teraz mám na ňom cca 90000km a zatiaľ iba oleje filtre brzdy, inak žiadna závada. vymenil som ho za novo kupovaný passat v roku 2008 ktorý sa motoricky rozpadol a zanevrel som na vw a urobil som dobre, megane grandtour za slušné peniaze v plnej palbe, jazdím väčšinou mesto, a pohybujem sa okolo 7l, vonku keď sa mi chce aj 6,5l a nejazdím na seniora ale dodržujem predpisy tak ako sa patrí, som spokojný s išiel by som aj do nového ale asi si počkám na dacia grand duster. xixixi
michalx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.03.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalx »

Cital som aj nieco taketo ... co vy na to renaultaci, poradite?
Renaulty a vseobecne francuzske auta maju zle meno co sa tyka spolahlivosti, hlavne elektrika...
Dakujem
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...To nie je pravda...Za tých 42 rokov čo jazdím som mal väčšinou Renaulty,začínal som na R-8,to tu málokto vie čo to je a potom ďalšie a ďalšie modely,aj tak zaznávanú Lagúnu-dokonca asi tri,teraz Scénic 1.6,83kW + LPG a nikdy som s elektrikou problém nemal...!!!Vlastne raz mi Lagúna z ničoho nič zostala "hluchá" pri štartovaní,odpojil som na chvíľku akumulátor,znovu zapojil a všetko fungovalo ako má...
Takže to sú moje "skúsenosti" za tých "pár" rokov...
michalx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.03.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalx »

Nejake typy, na co si dat pozor pri kupe?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mechanika si zober ak si začiatočník,diagnostiku nemusí brať pretože Renault "pustí" len originálnu a tú má málokto,to musí byť niekto kto sa živý servisom Renaultov,takže asi servis Renault...
...Inak na čo si dať pozor???Chod motora,úniky kvapalín,nápravy a asi nič špeciálne tam nemáš čo nájsť...
...Nezabudni si vytlačiť normálnu Kúpno-predajnú zmluvu...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...cviro123...áno pustí,ale len pozrieť pamäť závad a ďalej sa nepohne,ale aj s toho sa dá vidieť čo všetko s autom bolo...
michalx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.03.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalx »

Takze som ho nakoniec kupil, jazdi sa v nom super.
No chcem sa opytat, aky postup na vymenu baterie. Od novoty nebola este menena a zda sa mi nejaka slabsia, no zatial kontrola nevypisuje nic. Pri startovani budiky aj svetla nejak moc stiahne, mam dojem, ze zimu nevydrzi v pohode.
Ale predsa mam dojem, zeby sa mohla dobit alebo vymenit za novu.
Docital som sa, ze vymenu je lepsie nehat na spacializovany servis (zrejme drahsia zalezitost aj s cestou do servisu).
Nejde proste vybrat a dat novu?
Renault Megane Grandtour, 1,6 benzin, 81kW, r.v. 01.2011, predajca: Magnum Co. Vrable
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Spokojne si ju vymeň doma,len sa spýtaj bývalého majiteľa či vie kód rádia...Keď nie,budeš musieť volať Renault servis aby Ti dali kód...V niektorých servisoch Ti ho dajú zadarmo aj po telefóne a v niektorých nie...
Alebo nech Ti niekto pomôže pri výmene a napoj skôr nový akumulátor štartovacími káblami na auto,aby nebolo bez prúdu po odpojení starého akumulátora...
michalx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.03.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Rozvody

Príspevok od používateľa michalx »

Caute,
potrebujem rady od starych renaultakov, ktori mi poradia co vsetko je potrebne vymenit pri vymene rozvodov.

Padlo mi doporucenie, ze pri vymene rozvodov je dobre vymenit aj nieco ine, neviem co presne to je (zabudul som :-\ ), ale zevraj to stoji okolo 250 - 300€.

Dakujem za rady.
Renault Megane Grandtour, 1,6 benzin, 81kW, r.v. 01.2011, predajca: Magnum Co. Vrable
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

https://www.autokelly.sk/Catalog/renaul ... 1;33181172

Meníš komplet sadu, nie len remeň. Sada obsahuje remeň, vodnú pumpu a kladky.

P.S. Ten kto bude meniť rozvody, nech tú sadu aj kúpi... nekupuj cez internet... na obale rozvodov je dátum odkedy dokedy je ju možné namontovať.
michalx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.03.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalx »

hmmm ... vyborna rada, dakujem
:300f:
Renault Megane Grandtour, 1,6 benzin, 81kW, r.v. 01.2011, predajca: Magnum Co. Vrable
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Radil clovek co ten rozvod ani na obrazku neviedel.

S rozvodmi vymen aj presuvnik vacky, do buducna si usetris cas a peniaze.
michalx
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.03.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalx »

... ano, to si mi pisal, vsetko je poznacene.
:2f93:
Renault Megane Grandtour, 1,6 benzin, 81kW, r.v. 01.2011, predajca: Magnum Co. Vrable

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných