Kvalita asfaltu

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pepo64"/+ oni majú zdanené k8rvy a mi sk8rvené dane /celé znenie pravdy.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kedysi nedávno tridsať rokov nazad sa stavalo budovalo iba z výberu daní. Cesty,infraštuktúra, mestá, dediny, nemocnice,školy,bytové domy, kradlo sa a štát profitoval.
Dnes sa obzrieš a platíš daň domovú, dph,cestnú daň,dialničnú známku mýtne poplatky, platíš za škôlky,školy, lekára,lieky, a hranatí viac predávajú ako budujú. Kde je chyba? Kedysi zo zarobenej sto koruny som dostal takmer sto korún späť, a dnes zo zarobených sto eur mám poplatok 50eur.
Niečo je tu na hlavičku choré.
Švéd zarobí 30.000sek z tej sumy odvedie do štátu 50% ale ich dostane späť vo forme sociálnej podpory/oprava ciest, školy, byty, budovanie infraštruktúry/ prečo?lebo tam nikoho nenapadne stavať tunel v Stockholme desať rokov a stonásobne zvýšiť cenu! Cena v projekte za stavbu musí byť totožná plus mínus 1-2 % hore dole s faktúrovanou cenou. Tam neexistuje tunel cena v projekte 500mil€, a konečná faktúra 990mil€.
Iba u kapitáňa a hranola na Slovensku sa tak deje. A toleruje sa im to :4012:
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

30 r. dozadu bolo všetko štátne a aj z poslednej krčmy na slovensku šiel zisk do štátneho rozpočtu.
Dnes je všetko súkromné a veľmi veľa ľudí a firiem si robí dane na nulu, k tomu zamestnávanie na čierno k tomu odrb zvaný DPH, k tomu odpisovanie položiek na firmu napr autá za 50-100 tis. A takto by sme mohli pokračovať ešte hodnú chvíľu, odhliadnuc od toho že zisk z dopravy nemusí nutne skončiť naspäť, je to len výber jednej z daní ktorá skončí v rozpočte.

Jeden priklad z rakúska
Chlapik predal na inzerát sedačku a predávajúci sa mu ponúkol žemu ju pomôže vyniesť k nemu do bytu. V momente tam bol finanzamt na kontrolu čiernej práce a chlapík schytal aj nejaky trest. Takže buďte radi kde žijete, aj keď takéto maniete prídu aj sem časom,ako napr.úsekové meranie rýchlosti, radary na každom kroku, zhabanie vozidla,váženie LKW, zvýšenie pokúta.t.ď. a to všetko len pre lepší výber daní.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

trucker694 napísal:... ale dnes aj na tej Ukrajine je to o čosi lepšie ako v hranatej krajinke. :4012:
no tak to si asi este nebol na ukrajine. Hlavne tahy su len ako tak polatane novy asfalt len niekde a vedlasie cesty su vela krat bud len prasne alebo su tam zvysky asfaltu a same jamy ze som uz nevedel kadial tie jamy obísť lol :zg282: a fajne kratery su bezne aj na vysfaltovanej polatanej ceste. :zg282:

https://youtu.be/7P7sAlLKLXI

https://youtu.be/BYnFCf85Qs0
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Biker610i a o čo lepšie je na tom Slovensko? Ideš zo ZH cez Kremnicu do Martina, veď to je ako na Ukrajine, za Detvou na východ, akoby si už bol na Ukrajine...
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

trucker694 napísal:Minulý týždeň mesto Trelleborg, južné Švédsko, kruhový objazd smer Malmo Gotteborg Stockholm, stav havarijný, za hodinu tadiaľ prejde cca 40kamiónov, kolaje a priečne nerovnosti dosiahli hĺbku cca 15cm, vydržala obrusná vrstva asfaltu nejakých 6-7 rokov, dnes ráno po PIATYCH KALENDÁRNYCH DŇOCH PRE SLOVÁKA Š O K!!!!!!!!! Kruháč je kompletne za plnej premavky zrekonštruovaný a SÚ NAMAĽOVANÉ VODOROVNÉ DOPRAVNÉ ZNAČKY VODIACE ČIARY.
Pre Slovaka utópia, pre Šveda samozrejmosť! Oni nemajú a nemali Mečára Dzurindu a Fica, v tom je podstata, oni majú Gustava, koruny a zdanené k u r vy. A mi s k u r ve né dane :40bd:
U nás za dva milióny eur kilometer dialnice, vo Švédsku dva kilometre za milión korún
Keď som bol prvý krát v Dánsku niekedy pred 15 rokmi, bývali sme u známych v obytnej zóne plnej rodinných domov. Cesta bola slepá, končiaca "našim" domom. Kvalita nič moc, sem-tam diera, alebo vlnka. V jeden večer nikto nezaparkoval na ceste, boli oboznámení, čo sa bude diať. Ja som však o ničom nevedel a cez noc všetko stihni a ráno natiahnutý nový asfaltový koberec. Kukal som, ako puk. Bol to šok nielen kvôli rýchlosti, za akú to stihli spraviť, ale aj preto, že som sa nezobudil na hluk :)

Chodíš aj cez Puttgarden-Rodbyhavn? Na diaľnici pri Maribo natiahli nový asfalt, tam keby som hodil jablko, tak sa zastaví o kilometer :) Super hladký a kvalitný asfalt.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

pedro727 napísal: Jeden priklad z rakúska
Chlapik predal na inzerát sedačku a predávajúci sa mu ponúkol žemu ju pomôže vyniesť k nemu do bytu. V momente tam bol finanzamt na kontrolu čiernej práce a chlapík schytal aj nejaky trest. Takže buďte radi kde žijete, aj keď takéto maniete prídu aj sem časom, ako napr.úsekové meranie rýchlosti, radary na každom kroku, zhabanie vozidla,váženie LKW, zvýšenie pokúta.t.ď. a to všetko len pre lepší výber daní.
to, čo som zvýraznil - dúfam, že to na SK príde čím skôr ! Toľko kktov čo stretnem na 50km úseku na SK, nestretnem za 200 000 km v Dánsku.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Gabo chodim čas od času Helsinborg Helsingor Puttgarden Rodbyhahavn, Gedsar Rostock takze poznam aj mokre Dansko.
K vyberu daní a poplatkov a sankcíí nemám vyhrady v tom prípade ak ich štát vráti späť ludom, nie ich politici ukradnú pre seba svoji puti pajtášov.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

S tým sa dá len súhlasiť. Rodbyhahavn - úsmevný preklep :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Minule sme išli na výlet do tatier zídem z dialnice a idem smerom starý smokovec, predomnou kúsok nemec ide asi 35, ja reku, že čo robí..a po prvej rane som hneď pochopil a už som aj ja išiel ale 30..tá cesta to je presne vizitka tejto republiky..hlavne, že cudzincov lákajú na tatry, aby sem prišli a vstupná brána do tatier je táto krásna cestička..Kamarát minule ide z demänovskej doliny, ktorú tiež prezentuju ako raj na zemi :) pršalo čiže všetky jamy zaliate vodu po jednej prešiel, ktoru samozrejme nemohol vidieť a obidve gumy prerazené :))ja sa hanbím ako pes..
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

trucker694 napísal:Takže prejazd kamiónu euro 3 z Ba do Ziliny je 50eur. Krát desať tisíc denne , a kam idú prachy? Do p1č1? Zlodejovi hranolovi?
Trafil si kamen po hlavicke.

https://finstat.sk/44500734

Cisty zisk 10 000 000 EUR rocne - po tom, ako si vpylatili vsetky odmeny, bonusy, dovolenky na havaji a podobne.

Tam su nase cesty - na Bahamach.


https://finstat.sk/36717061

firmicka, ziadni zamestnanci a dalsich 10 000 000 EUr zisku rocne..

To je dokopy 20 000 000 EUR zisku...

ROCNE!
:4012:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Väčšina našich ciest je celkom OK, zasa tak dramatický to netreba vidieť. Ale Slovák je raz taký. Bez hundrania a nadavania by mal pokazený deň. Ja len nerozumiem tomu, prečo sa tí naši investori nedohodnú na uplatkoch s našimi betonarkami a cementárňami a nestavaju betónové cesty ako inde vo svete a ako je napr kus D1 pri zjazde na Blatné. Povrch co vydrží 20r bez zásahu a v jazdených koľají. Povrch na ktorom keď zabrzdim, tak stojím
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

20 000 000 EUR
https://veronikaremisova.blog.sme.sk/c/ ... -fica.html


prečo sa tí naši investori nedohodnú na úplatkoch
No prečo ? Prečo asi ? Cesta by vydržala 20 rokov a žiadna zlodejina by sa nedala urobiť. Dnes každých pár rokov sa robí/opravuje cesta. ..30-40 % sa NAŠIM ĽUĎOM uleje do vrecka a bežnému Slovákovi nezostane nič iné len nadávať a hundrať.

Potom by sme sa mohli baviť o ekologickejšom transporte tovaru ako to funguje v https://www.youtube.com/watch?v=XprTdpnQyOk
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Acon napísal: Povrch co vydrží 20r bez zásahu a v jazdených koľají. Povrch na ktorom keď zabrzdim, tak stojím
Až budeš mať záujem ,odfotím ti pár križovatiek robených z ,nie 20 ročného ,ale pár ročného betónu ,z ktorého robili niektoré bratislavské križovatky. Vyzerajú tak ,že ich asi chodí po nociach ničiť protibetónová záškodnícka skupina Al Asfalt.
V Nemecku ,vraj ,ešte fungujú niektoré časti betónovej dialnice robenej za Hitlera
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Križovatku nemôžeš porovnávať. Tam je zaťaženie oveľa väčšie ako na priamych rýchlych úsekoch. At predstav si, ze by boli asfaltové....
Koľko vydržala taka betónová D1 v CZ? Teraz neriešime aký mala povrch, vtedy nebola taká technológia, ale vydržala mnohonásobne viac ako akákoľvek asfaltka. Betonka pri Blatnom je stále rovnaká, asfalt z toho istého času je samá kolaj

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných