Kvalita asfaltu

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miko22113
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.01.2019 14:41
Zdieľať na Facebook

Kvalita asfaltu

Príspevok od používateľa miko22113 »

Zdravim obecenstvo. Nie je tu niekto co sa pohybuje pri vyrobe asfaltov na koberce ciest? Z coho sa to dnes vyraba? Jedna vec ma vytaca, ze koberce natiahnute v terajsej dobe su za par rokov rozdrbane, dierave a stale sa plataju. Ked vidim stare hladke komunisticke koberce ktore su tam 30-40 rokov a nic im nie je, tak ma to zaujima ci dnes sa to neda urobit poriadne.
Aku mate vy skusenost?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ale da sa to urobit aj poriadne,ked som robil v jednej firme co platala diery,nafasoval som Aviu ktora uz mala byt 20 rokov v kovosrote a vozil som im asfalt.Samozrejme ze kym som sa niekam dotrepal,asfalt sa ledva zhadzal lopatami,nahadzal na dieru a pobehal zo zabou.Ked som sa ich spytal ze preco dieru ani asfalt nenahreju horakmi tak odpoved bola ze firma setri a nemaju na propanbutan.Ale ze hlavne opravuju diery v asfalte.
Ked sa raz opravoval chodnik nahadzala sa 1 vrstva,pobehala zabou a dosiel asfalt.Isiel som nalozit na 2 vrstvu ale len tolko mam aby nevystalo lebo je drahy.Podla coho nalozit kolko treba?Odhadom.A zase chybalo :40bd: 3 vrstva sa ani neviem ako nalepila.Ak by sa chodnik naklonil ,tak vsetok asfalt odpadne jak cigan pri pohlade na vyplatnu pasku.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dobry test mas len prechod cez hranicny prechod, hned vidis kde je bananova republika, vplyvy pocasia a dopravy mozes tym padom zanedbat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalita asfaltu

Príspevok od používateľa Acon »

miko22113 napísal:Zdravim obecenstvo. Nie je tu niekto co sa pohybuje pri vyrobe asfaltov na koberce ciest? Z coho sa to dnes vyraba? Jedna vec ma vytaca, ze koberce natiahnute v terajsej dobe su za par rokov rozdrbane, dierave a stale sa plataju. Ked vidim stare hladke komunisticke koberce ktore su tam 30-40 rokov a nic im nie je, tak ma to zaujima ci dnes sa to neda urobit poriadne.
Aku mate vy skusenost?
počkaj, kde na SK je dobrá 30-40r cesta? Taká neexistuje. A neexistuje nikde. V Nemecku som jazdil po jednej ceste 5r, bolo vedľa nej strkovisko, takže samé nakladiaky a vydržala 3r.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Áno Bajo777, prejdem hranice z Poľska cez Svrčinovec a viem že som doma, taktiež Makov, Púchov, Drietoma, Skalica, Holíč, Jarovce, Medveďov, Šahy na a cítim sa ako na družstve, samá jama, koľaje. Prečo to vedia mat na poriadku Česi, Maďari, Poliaci a u nás to tridsať rokov po prevrate nefunguje? To je naša vizitka, voči zahraničiu, taká negativna, kedysi to tak vypadalo z východného Slovenska na Ukrajinu, ale dnes aj na tej Ukrajine je to o čosi lepšie ako v hranatej krajinke. :4012:
miko22113
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.01.2019 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miko22113 »

Kedysi ked sa natiahol koberec tak ho este postirekali horucim asfaltom a vsetky pory sa zaliali a voda nemala sancu to v zime roztrhat. Lenze dnes aby si niekto nahodou na klzkom asfalte nerozbil drzku tak sa to nerobi, preto som sa pytal...
alfriam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.06.2018 10:04
Bydlisko: Partizánske
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfriam »

dnes to je proste tak, že nejde o kvalitu, no o kvantitu a ešte aj za čo najlacnejšie, aby si papaláši mohli z daného rozpočtu uliať čo najviac
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

neviem čo sa ti nepáči, veď kilometer cesty u nás stojí 2 krát toľko čo hocikde inde....
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Minulý týždeň mesto Trelleborg, južné Švédsko, kruhový objazd smer Malmo Gotteborg Stockholm, stav havarijný, za hodinu tadiaľ prejde cca 40kamiónov, kolaje a priečne nerovnosti dosiahli hĺbku cca 15cm, vydržala obrusná vrstva asfaltu nejakých 6-7 rokov, dnes ráno po PIATYCH KALENDÁRNYCH DŇOCH PRE SLOVÁKA Š O K!!!!!!!!! Kruháč je kompletne za plnej premavky zrekonštruovaný a SÚ NAMAĽOVANÉ VODOROVNÉ DOPRAVNÉ ZNAČKY VODIACE ČIARY.
Pre Slovaka utópia, pre Šveda samozrejmosť! Oni nemajú a nemali Mečára Dzurindu a Fica, v tom je podstata, oni majú Gustava, koruny a zdanené k u r vy. A mi s k u r ve né dane :40bd:
U nás za dva milióny eur kilometer dialnice, vo Švédsku dva kilometre za milión korún
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Môžete pikovať koľko chcete, cesty najviac ničia ťažké kamióny ktorých je neúrekom.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mne je jedno kto ich ničí najviac - platím dane chcem vidieť kam miznú... Kamiony? Som nevidel roky žeby vážili - na dialnici PO-KE sú váhy za miliony, vážia tak raz ročne? Tranzit patrí na koľaje - všetko je jednoduché ale biznis našich ľudí.
Aj asfalt - nie je chyba v asfalte, chyba je v tých čo tie cesty "opravujú" a tých ktorí im ten biznis dohadzujú. Ja vravím povesiť prvých zlodejov ako v Číne a rýchlo by sa všetko menilo.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

pedro727 napísal: cesty najviac ničia ťažké kamióny
Choď sa pozrieť do mesta ako sú zničené cesty a žiadne kamióny tam nejazdia... plánovaná životnosť 2-5 rokov a koniec.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

pedro727 napísal:Môžete pikovať koľko chcete, cesty najviac ničia ťažké kamióny ktorých je neúrekom.
Vieš koľko platí štandardný kamión päť naprávový za km jazdy po ceste 1tr a dialnici?
Od 15 centov do 24,4 centa za km, podľa emisnej triedy a druhu cesty. Takže prejazd kamiónu euro 3 z Ba do Ziliny je 50eur. Krát desať tisíc denne , a kam idú prachy? Do p1č1? Zlodejovi hranolovi? Zamyslel si sa koľko je to prachov denne, týždenne ročne z kamiónov. A nie vsetky vážia 40 a viac ton.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

sebecky pohľad, to ako keby som napísal že vyrátaj koľko je km ciest je na slovensku.každá cesta potrebuje časom rekonštrukciu a stále pribúdajú nové, stavajú sa tunely a toto všetko zhltne miliardy a nie drobáky, o cesty sa treba aj starať,platy, údržba,dnes si 25,5 občana zmyslí že majú hluk pri dome a hijó petície, šrtajky, tv a podobné maniere za protihlukovú stenu a pritom diaľnica tam už bola keď si tam domy stavali.
treba pochopiť že intenzita dopravy je niekedy až neúnosná.
jednoznačne cesty kde je vylúčená nákladná doprava vydržia násobne dlhšie.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Trucker za socíku sa hovoril tento vtip.Aký je rozdiel medzi Švedskom a Čssr?V podstate žiadny, oni majú Gustáva aj my máme Gustáva, oni platia korunami aj my platíme korunami, oni majú všetkého dosť aj my máme už všetkého dosť.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných