Skoda Octavia - slabý výkon , obmedzené otacky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

le705rv
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.02.2019 05:35
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - slabý výkon , obmedzené otacky

Príspevok od používateľa le705rv »

Zdravim... Takze jedna sa o voz Skoda Octavia 1.6 74kW r.v.2001 kod motora AKL a môj problém spociva v tom, ze auto nechce ist do vykonu, sem tam ho sklbe a co je hlavne a najpodivnejsie tak za jazdy sa neda vytocit na viac ako 5200ot.
Mal som ho aj na diagnostike, ale ta neukázala nič. Su nove vsetky filtre vratane palivoveho, sviecky, rozvod, snímač otacok vackoveho hriadeľa, vyčistena škrtiaca klapka. Stretli ste sa uz niekedy niekto s podobnym problemom? Našiel som tu rovnaký problém avšak príspevok je starý a nieje uvedené riešenie. Inak sa s autom da jazdit len je to jazda onicom. Mne to pripada ako keby som za sebou tahal este jedno octaviu Dik za odpovede, hlavne tie k teme...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diagnostika týchto motorov je bez informácií čo znamenajú jednotlivé merané hodnoty a aké sú ich rozsahy hodnôt práce celkom k ničomu.Ak je hodnotový posun,čokoľvek dáva skreslenú informáciu tak s ňou RJ pracuje ale v podobnom režime.Nie každý stav veci vyhodí chybové hlásenie,také sú iba zásadné životné funkcie.Posun je ale proste len prevádzková hodnota a nie je možné ju považovať za iné než prevádzkovú hodnotu tak sa do chýbových hlásení nedostane kým nevypadne signál alebo nie je v skrate.Preto treba hladať diagnostika ktorý pozná aj význam a rozsah toho čo vidí,pretože závada je tam a je viditeľná.Kto nepozná ako je niečo správne nemôže určiť kedy je to nesprávne.Smola pri riešeniach pomocou výmen všetkého čo príde nemusia viesť k náprave,z novou vecou dokonca nemusí RJ vedieť vôbec komunikovať bez základného nastavenia príp. resetu ofsetu.
Pre lahké pochopenie,sú hodnoty ktoré RJ nevyhodnotí inak než stav,nie chybu pretože má uhnuté hodnoty.
le705rv
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.02.2019 05:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa le705rv »

Ďakujem za radu... Budem hľadať nejakého fachmana alebo možno niekomu ešte niečo napadne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Su nove vsetky filtre vratane palivoveho, sviecky, rozvod, snímač otacok vackoveho hriadeľa, vyčistena škrtiaca klapka.


Nápadov už bolo.Mnoho vecí nerieši výmena,len robí opravu úplne neprehladnou,ale to sú všetky opravy ktoré naslepo vymieňajú diely.To už ako prácu nezoberie ani dobrý diagnostik,lebo nič už nemá hlavy päty a z jednej jednoduchej poruchy sú dve ktorých kombinácia je nekonečné číslo.
AlbertSR
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 12.03.2011 23:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AlbertSR »

Dobrý deň,
nedávno som mal podobný problém s motorom. Po podozrení na vstrtekovače, sviečky a káble to bol regulátor tlaku paliva a zapaľovací modul.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pri tak starom aute ,treba vymeniť prakticky všetky životne doležité sučiastky potrebne pre chod motora, lebo dávno uplynula ich planovana aj skutočná životnosť ...
Avšak tých súčiastok,zase netreba meniť tolko vela ako pri diesli.
Ako píše nado mnou, doležitý je zapaĺovací modul a potom by som spomenul aj lambda-sondy .
Ako píše mhlavaty, treba pozrieť live-data čo tam prebieha, ahned bude všetko jasné.
AR156
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22.06.2010 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AR156 »

na 99,9% je to váha vzduchu.Skús si požičať od niekoho čo má presne takú istú octaviu ...si ju zamente medzi sebou a vyskúšaj.najlacnejšie a najistejšie riešenie
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

1.6tka.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A ďalšia vec su adaptacie RJ,
ak niekto jazdil s autom ako dochodca, tak ten motor je lenivy,
treba to poprehanať dobre po dialnici min.200 km v kuse na 4000 rpm
a ten motor oveĺa lepšie začne fungovať , alebo prejavia sa zavady a niektoré sučiastky odídu pričinou pretaženia
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

pozrel by som ci je dobry Hallov snimac a ci su spravne rozvody, bud urobene alebo skocene, tie rozvody by sa mali dat pozriez aj na vagu tusim kanal 12, hodnoty si nepamatam, inak neviem ci pri vymene toho snimaca nemusia ist pri tomto motore rozvody rovno aj dole takze asi to bude dva v jednom, ja by som si na to mozno aj vsadil ze to bude prave ten snimac, vela stastia
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lemon5546
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.04.2006 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lemon5546 »

niečo podobné som riešil na inom aute,po zdĺhavom hladaní bol na príčine slabého výkonu rozpadnutý kat,upchatý výfuk-skús to preveriť,táto závada nie je príliš častá,ale stáva sa
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

laco1871 napísal:A ďalšia vec su adaptacie RJ,
ak niekto jazdil s autom ako dochodca, tak ten motor je lenivy,
treba to poprehanať dobre po dialnici min.200 km v kuse na 4000 rpm
a ten motor oveĺa lepšie začne fungovať , alebo prejavia sa zavady a niektoré sučiastky odídu pričinou pretaženia
boha laco ja neviem ci snupes nieco ale oprava za 100 bodov vacsiu kravinu som nepocul
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martinzatkuliak a 26 neregistrovaných