Operativny lizing - najlacnejsi na 1 auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Operativny lizing - najlacnejsi na 1 auto

Príspevok od používateľa v1s1 »

Caute,

Mam smolu na auta. Jedno mi naburaju, jedno sa stale s*re, poistovna nechce platit alebo ood mna chce platit navyse... Uz to nemam nervy riesit.

Chcem si vziat auto (1 kus) na operak. Na podnikanie a takisto Taxify a pod. (niekedy viac jedno, niekedy druhe, podla toho ako ide biznis).

Ide mi doslova o cenu. Mozem platit iba mesacnu splatku, nie akontaciu. A tiez mi treba moznost auto predcasne vratit keby sa nedarilo. V cene musi byt uplne vsetko.

Co sa auta tyka, Renault Clio nechcem ale taky Hyundai i20 mi vyhovoval ked som ho vyuzival, takze som nenarocny.

Pozeram par lizingoviek ale dost zle sa porovnavaju podmienky, tak popri tom ako ich budem obvolavat a obehavat, uvitam nejake konkretne skusenosti.

Ano nasiel som zopar tem ale tie z poslednej doby vacsinou nikam neviedli.

Diky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri operaku pozor na kilometre ktore mozes najazdit rocne - vie sa to velmi rychlo predrazit.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

On chce taxikarcit s operakom… :40bd:
Akoze si sam nedokaze najst spolocnosti a prestudovat podmienky? Namiesto toho hladat dake keci na tu, ci onu spolocnost?

Operak je velmi presne prepocitany, ak dodrziz podmienky, tak budes mat aj ty dobre skusenosti.
Ale predovsetkym, myslim, ze operativny liesing, je primarne urceny inym zakaznikom, s inymi narokmi.
Tam to neni zalozene, na tom, ze zakaznik bude drat auto, za nejake mesacne prostriedky preukazane v prospech lizingovky…
Tie kilometre, tie kilometre…
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajlo5 »

Mas ss
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

Diky :)

Zabudol som uviest, ze som v BA, keby mal niekto este dalsie tipy.
kokizml
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.01.2014 08:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokizml »

Ahoj. Ja ma firemne cez operak, Kia Ceed SW 1,6 GDI zlata edicia r.v. 2018. V cene je Zakonne, havarijne poistenie (spoluucast 5%, min vsak 165 eur), servisne prehliadky, vymena sezonnych pneumatik, slovenska dialnicna znamka. Operak mam na 3 roky, max. kilometricky limit mam zazmluvneny na 75000 km na 3 roky. Celkovy mesacny poplatok 373,- eur.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nehnevajte sa ale nemozem si pomoct, nevidim zmysel v operativnom lizingu, viem ze tu okolo toho je popisane hodne, ale za 3 roky jazdenia/75tis km = 12tis eur?
Mam smolu na auta. Jedno mi naburaju, jedno sa stale s*re, poistovna nechce platit ... Uz to nemam nervy riesit.
Myslis ze toto je riesenie? ze ak bude auto cez operak, tak nebudes mat starosti a vrasky ak ta naburaju alebo sa bude auto kazit? Ano poriesia to mozno za teba, ale v cene si to pekne zaplatis/preplatis... a to vybavovanie, papierovanie, telefonovanie a cakanie na odtah kdesi po ceste ta tiez neminie... A to este neviem co vsetko je v zmluve pisane "malymi pismenkami". Chcem povedat ze smolu co mas so svojimi autami mozes mat kludne aj s cudzim autom a moze to byt este o dost neprijemnejsie. Je to dokladne vypocitane a nastavene tak aby v ziadnom pripade lizingovka nedoplacala! Ja to stale vnimam ako "produkt" lizingovky ktory im ma zarabat, teda rovnako ako ked mi v banke tvrdia ake vyhodne je otvorit ucet u nich, pritom kazdy vie ze na tom zarobi IBA banka, nie klient...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

kokizml napísal:Ahoj. Ja ma firemne cez operak, Kia Ceed SW 1,6 GDI zlata edicia r.v. 2018. V cene je Zakonne, havarijne poistenie (spoluucast 5%, min vsak 165 eur), servisne prehliadky, vymena sezonnych pneumatik, slovenska dialnicna znamka. Operak mam na 3 roky, max. kilometricky limit mam zazmluvneny na 75000 km na 3 roky. Celkovy mesacny poplatok 373,- eur.
Cena auta cca 20 000€, rocne PZP cca 120€, havarijne poistenie do 300€, servisne prehliadky 3x,cena do 1000€.
Naklady na operak 36x373 tj 13428€
3x120+3x300+1000= 2260€
Takze je tu este dakych 11 000€.
Ma ta 3 rocna kia ceed so 75 000 km na tacho hodnotu 9000€???

Pockat, a to tu niekto chce to auto vlastne zodrat ako taxik a platit minimum…
:40bd:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

na operativny lizing ma clekom slusne pdmienky hyundai
http://www.hyundai.sk/files/images/web/ ... easing.pdf


celkovo sa to ale oplati skor vacsim firmam, ako jednemu cloveku..
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Yxo, ten link co si dal, tak je už neaktuálny, ponuka bola platná do 31.12.2016
kokizml
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.01.2014 08:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokizml »

lubos zimovcak napísal:
kokizml napísal:Ahoj. Ja ma firemne cez operak, Kia Ceed SW 1,6 GDI zlata edicia r.v. 2018. V cene je Zakonne, havarijne poistenie (spoluucast 5%, min vsak 165 eur), servisne prehliadky, vymena sezonnych pneumatik, slovenska dialnicna znamka. Operak mam na 3 roky, max. kilometricky limit mam zazmluvneny na 75000 km na 3 roky. Celkovy mesacny poplatok 373,- eur.
To je už aké zúfalstvo?? lol
Alebo máš veľa peňazí :300f: :300f: :40bd:
Co ti poviem... Bohata firma ;)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pr firmu ktorá je zisková sa oplatí hocijaký lízing. Či tie prachy vyhodí na niečo predražené, alebo ich zaplatí na daniach??? aj tak o ne príde. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

scendo napísal:Nehnevajte sa ale nemozem si pomoct, nevidim zmysel v operativnom lizingu, viem ze tu okolo toho je popisane hodne, ale za 3 roky jazdenia/75tis km = 12tis eur?
Mam smolu na auta. Jedno mi naburaju, jedno sa stale s*re, poistovna nechce platit ... Uz to nemam nervy riesit.
Myslis ze toto je riesenie? ze ak bude auto cez operak, tak nebudes mat starosti...
Kúp si novú oktavku, z rátaj si všetky náklady mimo paliva o 3r jú predaj, z rátaj co ťa to všetko stalo a co myslíš? Bude to menej ako 12tis? Omyl. Viac
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Operativny lizing - najlacnejsi na 1 auto

Príspevok od používateľa Acon »

v1s1 napísal:Caute,

Mam smolu na auta. Jedno mi naburaju, jedno sa stale s*re, poistovna nechce platit alebo ood mna chce platit navyse... Uz to nemam nervy riesit.

Chcem si vziat auto (1 kus) na operak..
Wow mobility môže byť riešenie. Napíš mi ss
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Acon napísal: Kúp si novú oktavku, z rátaj si všetky náklady mimo paliva o 3r jú predaj, z rátaj co ťa to všetko stalo a co myslíš? Bude to menej ako 12tis? Omyl. Viac

pocital som - rozdiel bol asi 1000 € (pred 4 rokmi, ked som ju kupoval :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 14 neregistrovaných