Sedadlá s pamäťou - osvetlenie.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Sedadlá s pamäťou - osvetlenie.

Príspevok od používateľa misoV50 »

Po prvy raz mam Volvo s el. sedadlami s pamatou (r.v. 2014). Nechce sa mi verit, ze by neboli podsvietene tlacidla pamate. Nepomoze ani zapnut vsetky lampicky v aute, tie tlacidla su totalne v tieni, ani devere otvorit nepomoze.

Svietia vam tlacika pamate, teda mam hladat zavadu, alebo sa na to Volvo totalne vykaslalo?
bkarlos
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.06.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bkarlos »

Nie nesvietia.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

No tak to snad sranduju. Ja v tom aute mam podsvietene uplne vsetko, vnutorne klucky, take somariny ako drziak na napoje, zadni cestujuci maju podsvietene pod nohami ked nastupuju...

Ja teda viem do auta dozadu nastupit aj bez podsvietenia noh, ale trafit tie tlacitka pamate je problem. To by som cakal mozno v Dacii, ale urcite nie vo Volve.
bkarlos
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.06.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bkarlos »

Mam v60 r.v.2014 hádam v maximalnej možnej výbave čo robili a tie gombíky nesvietia.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

misoV50 napísal:
Ja teda viem do auta dozadu nastupit aj bez podsvietenia noh, ale trafit tie tlacitka pamate je problem. To by som cakal mozno v Dacii, ale urcite nie vo Volve.
a naco ti to bude to to nepotrebujes ovladat kazdu minutu.jedine ze sa chces na tom vozit ako na hupacom auticku za 50 centov v obchodaku.

ak v tom jazdi viac soferov tak stlacis svoje cislo pod ktorym si si ulozil svoje nastavenia a mali by sa aj spatne nastavit do polohy v akej si to mal.ak mas el stelovatelny volant aj ten.k veci stlacis gombik cakas a tak sadas na to sedadlo.
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

No neviem ale ak ja na svojej 2005 ke xc70 odomknem svojim klucom a otvorim vodicove dvere tak sa mi sedacka a spataky nastavia same. Ked manzelka svojim klucom tak sa to prestavi jej...cize ani sa toho chytat velmi netreba. A to som rad lebo mame to velmi inac nastavene.
Take nemas v ponuke?
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

seven549 napísal: a naco ti to bude to to nepotrebujes ovladat kazdu minutu.jedine ze sa chces na tom vozit ako na hupacom auticku za 50 centov v obchodaku.

ak v tom jazdi viac soferov tak stlacis svoje cislo pod ktorym si si ulozil svoje nastavenia a mali by sa aj spatne nastavit do polohy v akej si to mal.ak mas el stelovatelny volant aj ten.k veci stlacis gombik cakas a tak sadas na to sedadlo.
Je uplne jedno, ci sedis na sedadle, alebo stojis pri otvorenych dverach, na tie tlacitka proste v tme nevidis. Vsetky svetla v aute su umiestnene v stredovej osi strechy, cize tieni tam sedak, tlacidla su cierne, mozes si tam akurat tak svietit mobilom, alebo nosit celovku.

Nehovoriac o tom, ze Volvo to ma take chujove, ze to tlacidlo musis drzat cely cas, co sa seadalo nastavuje. Je to niekedy aj prekvapivo dlho, pretoze system motory aktivuje postupne, nie sucasne, a sedak chodi po dost zlozitych drahach. Naprikad z nizkej polohy do vysokej ide uplne sikmo dopredu a nasledne sikmo dozadu, takze to trva. Vo Forde sa dotknem tlacitka a zacne sa nastavovat nemusim nc drzat, ja sa mozem zatial venovat inym veciam, nastupovanie, pas a pod.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

karci123 napísal:No neviem ale ak ja na svojej 2005 ke xc70 odomknem svojim klucom a otvorim vodicove dvere tak sa mi sedacka a spataky nastavia same. Ked manzelka svojim klucom tak sa to prestavi jej...cize ani sa toho chytat velmi netreba. A to som rad lebo mame to velmi inac nastavene.
Take nemas v ponuke?
No to je fajn, ze tam spravili taku funkciu pre tych, ktorym vyhovuje, ale mne to taku banalitu ako viditelne tlacitko nenahradza. Ak cestujeme na dlhsiu trasu napr. so zenou, tak sa striedame, niekedy povedzme na odpocivadlach, kde je tma. berieme na cestu jeden kluc. Ja som zvyknuty kluc nosit vo vrecku, ale manzelka v roznych kabelkach, riksakoch a pod. Cize ak by sme sa mali striedat s klucami, tak ja by som musel svojim zamknut a zena by musela v tej tme hladat v ruksaku svoj kluc. To nepovazujem za "prvok komfortnej vybavy".

Ja viem, ze sme sa vozili na Trabantoch, ktore nemali vobec ziadne nastavovania sedadiel, ale toto auto stoji ine peniaze a hlavne tam dizajneri napchali kopec zbytocnych svetelnych efektov, ale taku zakladnu vec nevyriesili. No nic, nalepim na jedno tlacidlo hruby smirgel, na druhe povedzme gombik z kosele a budem sa orientovat, ako to robia slepci. Clovek si vzdy vie pomoct, nech zije Volvo !
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Nechápem prečo by mal byť problém, že nie sú podsvietené... aj tak keď sedíš na ne poriadne nevidíš, teda ak sú stále na tom istom mieste na boku sedadla ako bývali predtým, a keď už sedím tak to nahmatám... aj tak na ne nemusím pozerať...

PROSÍM VÁS výrobcovia, spravte nám aj podsvietené ovládanie stieračov a smeroviek, lebo ich o chvíľu nebudeme vedieť nájsť po slepiačky, a nebudeme vedieť do ktorej strany je blinker doľava a doprava :40bd: :40bd: :40bd:

skôr by ma štvalo, že na tom Volve treba držať to tlačítko kým sa sedadlo a ostatné veci nastavujú
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

To ma az tek nestve, lebo to chapem. Je to z dovodu bezpecnosti, aby sa nestalo, ze stacenim pamate za jazdy sedadlo odide a znemozni vodicovi povedzme brzdit. Rozdiel medzi napr. Fordom a Volvom je v tom, ze Fordu staci kratke stlacenie, ale zato ho musis spravit pred jazdou, za jazdy uz pamate nefujguju.

Vo Volve funguju aj pocas jazdy a preto chapem, ze vyzaduju drzanie tlacidla, aby vodic tu akciu mohol kedykolvek prerusit.

Osobne mi sice viac vyhovuje filozofia Fordu, ale s tym nemam az taky problem. Nahmatavat tlacidla (a ktorych su tri pamate a jedno Mmko) mi pripada naozaj trapne v aute za 65.000 (povodnej ceny). Samozrejme, chyba je hlavne v ich umiestneni, keby ich dali do dveri, tak je po probleme. Myslim, ze najnovsia generacia Volva ich uz ma tam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný