Za aku cenu predat auto vzhladom na jeho stav a vybavu?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a ja poskytnem prakticku odpoved na polozenu otazku "Za aku cenu predat".

Za taku ktoru ti niekto zaplati.

Daj si inzeraty, napis tam 8.400 eur, nikto sa neozve. Takze takato cena ti je prd platna. Daj cenovku 999 eur, a kupia ti ho. Daj cenovku 5.000 eur a mozno ti ho kupia. Alebo daj cislo 1.500 eur a kupia ho.

Takze auto predas za taku cenu, aku ti niekto bude ochotny zaplatit. To sa vola realita.

Nech uz je tvoje auto najlepsie alebo druhe najlepsie v inzeratoch, s najlepsou vybavou, proste ho predas za tolko dukatov, kolko ti niekto prinesie a polozi do ruky.

Ci to bude menej alebo viacej ako dufas alebo ako si myslis, to uz vyriesi len trh. Nie ty, nie ja, nikto odtialto z fora. Ze ti bude volat kopec spekulantov ze daju 1.500 a potom tvoje auto stocia na 152.582km a budu predavat drahsie lebo je to aaaaudinka zazrak slovensky, to uz je totalne ina diskusia


Inak som na tej istej lodi ako ty, mam 2001cku auto ktoreho sa urcite nezbavim (milion kilometrov, co na tom ze totalne funguje a ciganom to za dve stovky proste nedam, takze ide k bratrancovi na dedinu) a 2005ku ktora takisto funguje a nepriestrelne poslucha. Zbavit sa ho za dve supky nehodlam, to sa mi proste "neoplati", tak ho budem este chvilu drat, nieco sa pokazi, tak nieco opravim a jebaaaaaaaaaat.

Tak to proste s plechacmi funguje. Paci sa mi, nepaci sa mi, vyhovuje nevyhovuje, chcem nechcem, vsetko jedno. Je to tak a hotovo.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V tom veku či má auto masážne sedačky, alebo led TV, bose system s 12 reprakmi, ohúri tak dnešných maturantov 20sať ročných nevy-ho.neních kancov, ale chlapov abrahamov či má pravidelnú údrzbu, čo je menené a podobne. Cena závisí od ponuky, ja som predával pickup za 500e takmer rok, a predal som ho. Prišiel chlap, potreboval taký kár, sadli sme v obývacke dali kávu, povedal som čo ešte by bolo dobré zreparovať, a tľapli sme si. Ja som spustil menej ako som plánoval, chlap odchádzal nadmieru spokojný. Takže treba si aj v hlave uložiť, čo ako, za koľko, dať na papier lava strana za, pravá strana proti,hore napisať jednu cenu a dolu druhú, a takto nejako by som to riesil. Veď auto má svoj vek km, dal som za auto toľko, do auta toľko, toľko sa mi vrátilo, toľko bude ešte do neho treba, a mám výsledok.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

"vybava" uz stareho auta neni velke plus k cene, este tak funkcna klima to sa pocita, ale uz taky automat, alebo 4x4 ma potencialne odradzujuci efekt, km ani nemusime hovorit, to mas cierneho petra s poctivymi, medzi vagonom stocenych, ludia si zasluzia hyckanie a opateru zmotavacov, psychologicky ked uz kupia stare, tak nech to je aspon medzi starymi to najmenej oprdene v danej cene pochopitelne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker - lenže také počty si možem dávať ja a nie majitel audiny.
Ano kúpil som auto za 400, nedal som do neho nič, tankoval som za 20, cestujúci mi dávali 35. Ok to sa mi asi oplatí dať za STKčku 100 - 200 navyše, lebo viem že aj o dva roky budú počty rovnaké.Ale ja nemám mokré sny o predaji, v tom je ten rozdiel. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco vieš môj pohlad na auto, auto je v podstate kus železa, nevytváram si k nim citový vzťah nie je to žena, a vždy si určím prioritu či ho zoderiem na šrot alebo ho posuniem niekomu kto sa mu poteší, ale nie za cenu ako vravíš mokreho sna. Buď ho chem dať do p.rdele,alebo budem pri ňom onanovať. Keď ho chcem dať preč tak cenovka v nižšej polovici predávaných vehiklov a pôjde o chvíľu het, alebo onanovanie a neviem čo chcem.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

josua tak ako,ohlasil sa niekto, takato tema je lepsia ako inzercia :)
josua
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2019 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa josua »

Tu je realna story predaja mojho auta...

Cenu som vytvoril na zaklade spriemerovania inzeratov ostatnych predavajucich a k tomu som prihodil 800EUR za nadstandardnu vybavu a vyborny stav, s vedomim ze nechavam si tam rezervu 300EUR na zjednavanie. Takze cena na inzerate 4800EUR.
Za tyzden sa ozvali len dvaja zaujemcovia, co si prisli auto aj realne pozriet. Prvy si auto odskusal, pacilo sa mu a zacal zjednavat na 3600EUR. Nesuhlasil som a neponukol som mu ani zlavu ktoru som mal v plane ponuknut. Na dalsi den sa ozval druhy zaujemca, mlady chlapec, prisiel, jeho testovacia jazda bola suca odtatia ruk ale to tu nebudem rozoberat. Chodil okolo auta, kopal do pneumatik a odpluval si pri tom. Potom vytiahol 1500EUR a povedal ze ho berie, ale na 3 splatky (v zivote som ho nevidel a ani do teraz neviem ako sa volal). Takze som ho poslal slusne tam odkial prisiel.
Za dva dni volal znova zaujemca c.1, ze si chce auto pozriet este raz. Prisiel a zacal rozpravat ze 2 tyzdne chodi po bazaroch a inzeratoch na tento typ auta a ze vsetky maju "najazdene" 200-300tis. su v ovela horsom stave ako moja 440tis Audi... Tak som sa mu snazil vysvetlit ze ako sa veci maju a tiez som mu ukazal vsetky moje faktury zo servisu kde som svoje auto cely cas servisoval za poslednych 10 rokov. Na vela fakturach boli pisane aj km v case servisu, takze moje km su jednoznacne prave. Tak si to pozorne studoval a uznal ze ozaj tam bolo vzdy vsetko menene za original diely a auto je v podstate stale v dobrej kondicii kedze je udrzovane. No napriek tomu mi znova ponukal len 4000EUR. Tak som uz vytiahol svoje ESO a povedal mu ze mu dam 300EUR dolu a 4500EUR je pevna posledna cena. Odisiel so slovami "to je vela"...
Vcera poobede telefonat od neho, beriem za 4500EUR.
Auto ma uz noveho majitela a myslim ze on moze byt s kludnym svedomim spokojny, lebo to auto pojde dalsich 400tis. km (ak sa bude starat)...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Josua - za mňa len tolko - s 400 eurovým autom dám za dva roky 200tkm bez toho aby som riešil nejaký servis. Čo odpadne prilepím a ide sa ďalej lol Vieš ty čo všetko môžem dopriať svojim deťom a manželke za tie peniaze ,ktorá nevrazím do (pre mňa) nezmyselného kusu železa. :40bd: Druhá vec kolkokrát si na svojom aute viezol kolesá z V3S, živé prasce, 800kg cementu, 5m drevenné hranoly??? Lebo to sú veci ,ktoré bežne od auta vyžadujem. Kolkokrát si rozťahoval susedov traktor, lebo mal slabé baterky? :40bd: :40bd:
Každopádne prajem ti aby si aj všetky svoje ďalšie autá ,takto dobre predal. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
josua
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2019 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa josua »

a este dodam, kedze som mal tuto AUDI viac nez 16 rokov a vobec som sa nezaujimal o trh s jazdenymi autami, tak som pri jej predaji zistil ze ake je to vsetko svinstvo okolo jazdeniek... Vy ostatni co predavate auta kazde 3 roky to poznate, no ja som to nepoznal. Ako tomu vobec moze niekto uverit ze sa predava auto r.v.2003 so 180tis. km na tachometri a realita je 400tis. km a viac... Ved ked som pozrel novsie inzeraty, trebars r.v. 2016 sa predavaju s 120-180tis. km, takze je jasne ze r.v.2003 so 180tis. km bude v 99% pripadoch odrb...
josua
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2019 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa josua »

oco13 napísal:Josua - za mňa len tolko - s 400 eurovým autom dám za dva roky 200tkm bez toho aby som riešil nejaký servis. Čo odpadne prilepím a ide sa ďalej lol Vieš ty čo všetko môžem dopriať svojim deťom a manželke za tie peniaze ,ktorá nevrazím do (pre mňa) nezmyselného kusu železa. :40bd: Druhá vec kolkokrát si na svojom aute viezol kolesá z V3S, živé prasce, 800kg cementu, 5m drevenné hranoly??? Lebo to sú veci ,ktoré bežne od auta vyžadujem. Kolkokrát si rozťahoval susedov traktor, lebo mal slabé baterky? :40bd: :40bd:
Každopádne prajem ti aby si aj všetky svoje ďalšie autá ,takto dobre predal. :4012:
ja ti to neberiem, kazdy mame svoje zivotne ciele, priority a hlavne moznosti...
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

josua napísal: takze je jasne ze r.v.2003 so 180tis. km bude v 99% pripadoch odrb...
Robil som auto na ktorom chybalo brzdove oblozenie a valceky uz suchali o kotuce.2 rocne auto-cca 200 000 km.
Poznam kamosa co vozil ludi do Hollandska 2x do tyzdna cca 4 800 km tyzdenne.Ked malo auto Oktavia cca 800 000 km ho z peknymi cca 80 000 km predal.Tesili sa obidvaja :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

josua napísal: a hlavne moznosti...
Josua - ber ako hranicu 20t ojro a najdi mi auto ,ktoré vydrží to čo som písal lol Akékolvek :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak, marryjoy6374, oco13 a 59 neregistrovaných