Skoda Fabia 2006 - dialkový ovládač

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vrba78
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2012 09:00
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 2006 - dialkový ovládač

Príspevok od používateľa vrba78 »

Dobrý deň, potrebujem radu. Diaľkovým ovládačom neviem odomknúť centrálne zamykanie, ale viem ho len zamknúť a viem otvoriť aj kufor. V centrálnej jednotke mám nastavené automatické zamykanie po rozjazde. Po rozjazde sa zamklo a doteraz keď som vytiahol kľúč zo zapaľovania automaticky odomklo centrálne zamykanie (teraz raz otvorí a raz nie). Neviem si rady. Kde môže byť problém?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Zavada sa prejavila zo dna na den? alebo sa stav postupne zhorsoval? co predchadzalo zavade, robilo sa nieco na aute? Jedna sa o vsetky dvere alebo len niektore? Pri pokuse odomknut, pocut nejaky zvuk/cvakanie? Skusali ste preventivne vymenu baterie v ovladaci?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Moznosti je viac, ale vseobecne su to problemy s kablami v prechodke dveri a so zamkami.
A kedze si nenapisal o aute nic viac, tak len takto vseobecne, lebo boli tam rozdiely, kedze u F1 boli rozdiely v RJ, komunikacii, co sa tyka vybavy, motorizacie...
vrba78
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2012 09:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrba78 »

1.4 16V 74kW, závada vznikla v ten deň. V práci som auto odomkol diaľkovým ovládaním, prišiel domov, zamkol diaľkovým. Hneď som išiel späť do auta (niečo som zabudol) a už som diaľkovým ovládaním neotvoril. Kľúčom mechanické otváranie a zatváranie mechanické funguje bez problémov, otvorí všetky dvere a aj zavrie. Tlačítkom na kľúči (diaľkové originál) viem len zatvoriť auto (zatvoria sa všetky dvere). Neviem tlačítkom na kľúči otvoriť auto nič sa nedeje (ani cvaknutie ani blik smerovky). Auto otvorím len manuálne kľúčom. A ešte jedna vec. Mám nastavené automatické zamykanie všetkých dverí po rozjazde. Doteraz, keď som vytiahol kľúč po jazde zo zapaľovania odomklo centrálne všetky dvere, teraz ostane auto zamknuté. Musím zapnúť zapaľovanie a odomknúť tlačítkom na dverách.Chyba určite súvisí aj s odomknutím pomocou tlačítka na kľúči.
vrba78
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2012 09:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrba78 »

scendo napísal:Zavada sa prejavila zo dna na den? alebo sa stav postupne zhorsoval? co predchadzalo zavade, robilo sa nieco na aute? Jedna sa o vsetky dvere alebo len niektore? Pri pokuse odomknut, pocut nejaky zvuk/cvakanie? Skusali ste preventivne vymenu baterie v ovladaci?
V ten deň, v priebehu 12 minút, nič sa s autom nerobilo, jedná sa o všetky dvere, žiadne cvakanie, žiadny zvuk, ovládač funguje len na zatvorenie auta a otvorenie kufra, neviem otvoriť auto ovládačom.
vrba78
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2012 09:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrba78 »

mastik29 napísal:Moznosti je viac, ale vseobecne su to problemy s kablami v prechodke dveri a so zamkami.
A kedze si nenapisal o aute nic viac, tak len takto vseobecne, lebo boli tam rozdiely, kedze u F1 boli rozdiely v RJ, komunikacii, co sa tyka vybavy, motorizacie...
Zámky fungujú manuálne kľúčom bez problémov. Nejde len ovládačom otvoriť auto. Ovládačom viem len zatvoriť auto a otvoriť kufor. Pozri ešte moju všeobecnú odpoveď.
vrba78
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2012 09:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrba78 »

Opravené, zlá batéria v kľúči, vymenená a všetko funguje ????
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Mne robilo to isté na audi a3.. Tam som mal pretrhane káble vo dverách... Všetko sa zamklo okrem vodičovych dverí... Kľúčom isly zamknúť aj odomknúť.. Oprava za 10evri...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných