Dacia Duster 2018 - prefukovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gumblesko
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.10.2014 14:27
Zdieľať na Facebook

Dacia Duster 2018 - prefukovanie

Príspevok od používateľa gumblesko »

Kupil som Daciu Duster 1,6 benzin v decembri 2018, vsetko ok, az na to, ze mi prefukujena lavu nohu niekde spod volantu, nedokazem to presne identifikovat. Je to velmi neprijemny pocit, vzdy vystupujem s ladovou nohou. Robi to pri vypnutej ci zapnutej klime, pri vypnutych aj zapnutych fukaroch. Skusal som rukou pocas jazdy zachytit prudenie, no nedokazem to presne urcit. Pisal som do Kestleru, odkial som to kupoval,predajca mi povedal, ze zatial mali jeden taky pripad, na FB stranke Dacie sa mi ozvali dalsi, ktori maju podobny problem, ale zatial to nikto neriesil, mne to vsak vyslovene prekaza. Ma s tym niekto skusenosti?
Dakujem
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Treba si ľahnúť dole k pedálom a preskúmať či nie je vytlačená nejaká gumová prechodka od motorového priestoru do kabíny dolu k nohám. Alebo ma ešte napadá výrobcovia zvyknú vypchať dutiny,,Áčkového" stĺpika militantom (to je ten na ktorom sú upevnené pánty šoférových dverí) tak to tiež prezrieť či tam vôbec je a či nieje nejako posunutý. Teoreticky by mohlo ťahať aj odtiaľ v podstate cez podbeh.
kmkm
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.07.2018 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kmkm »

Za tie peniaze si si mal kupiť lepšie auto a nie mizernu Daciu. Dacia neni auto,....
kmkm
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.07.2018 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kmkm »

Maš ho ešte v zaruke, tak ho vrať a kup si poriadne auto,...
gumblesko
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.10.2014 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gumblesko »

Dakujem kozmert. Skusim sa pozriet.
Odkaz pre kmkm: za to, ze ty si sedlak jazdiaci na kolobezke, je len a len tvoj problem a komplex. Pochopene?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

kmkm napísal:Za tie peniaze si si mal kupiť lepšie auto a nie mizernu Daciu. Dacia neni auto,....
Prosím Ťa, nemel tu sprostosti, nevyreklamovateľné "detské chyby"majú aj Bmw, Vw,či Mercedes no a sú to autá za 40-50.000 €
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len sedlaci nadavaju inym do sedlakov - pochopene ? Ries s Kestlerom : mas masinu v zaruke, musia sa k tomu postavit čelom a nie riťou.

Az ked ti daju pisomne vyjadrenie ze toto nie je funkcna zavada, ze to nevedia odstranit a ze to tak ma byt v najlepsom poriadku, az to bude ten spravny cas aby si sa zacal zavzdusnovat.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

stavalo sa v minulosti ze ostala otvorena klapka na fukanie len na nohy a fukal tam len studeny vzduch ale musel by to citit aj spolujazdec , kazdopadne reklamuj nech sa v prvom rade pozru nato majstri
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Byval problem s kobercami. Daktori si ho museli proste upravit, vyrezat kusok, kedze zakryval vyduch, co smeroval k noham. Odporucal by som to skontrolovat, ci nahodou aj tu koberec nezakryva privod (tepleho) vzduchy k noham.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Skús sa pozrieť na toto. Tie novšie dácie od roku cca. 2012 majú s tým problém. Mám aj staršiu z roku 2006 a tá topí dobre. Novšia z roku 2015 už topí slabšie, presne ako popisuješ aj ty. Skúsim aj ja najprv tu fľašu.


http://www.daciaclub.cz/forum-tema/jak- ... zime-42385
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Trocha mimo témy akú má ten tvoj daster spotrebu ? Je to pravda že má vysokú spotrebu ??
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A co je vysoka spotreba, za akych podmienok, kedy, kde???
Ludia su uz zmagoreny z tych cisiel.
Chces nizku, ci ziadnu spotrebu benzinu, nafty, LPG, CNG tak si kup elektromobil.
A aj tak to bude prd platne, zas budu nekonecne teny o dojazde...

smejo74, snad ti netreba vysvetlovat, ze spotreba v meste je u kazdeho ina, spotreba na kratke trasy ina, spotreba garazovaneho auta ina, spotreba na okreskach ina, spotreba na dialnici ina, spotreba v (lahkom) terene ina, spotreba je odvija aj od obsadenosti, zatazeni a ty sa snad domnievas, ze budes mat rovnake podmienky, ako tu dotycny???
A co je vysoka spotreba u teba, za akych podmienok??? 6 litrov, 7, ci 8, viac? 10-12???
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

logan668 napísal: Skúsim aj ja najprv tu fľašu.
Tak myslím že súdruhovia v Rumunsku mohli tiež na niečo podobné dôjsť, aby išiel nejaký teplý vzduch aj tým smerom k šoférovi.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mastik29 napísal:A co je vysoka spotreba, za akych podmienok, kedy, kde???
Ludia su uz zmagoreny z tych cisiel.
Chces nizku, ci ziadnu spotrebu benzinu, nafty, LPG, CNG tak si kup elektromobil.
A aj tak to bude prd platne, zas budu nekonecne teny o dojazde...
ja som to niekde cital, ze tesla zdrazela eletriku na superchargroch u nas :41c2: , tusim z cca 25 na 32 eur za zhruba 400km ? to teda neni ziadna vyhra v spotrebe z mojho pohladu urcite :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

bajo777, myslim, ze si dost inteligentny, aby si chapal, co pre automobilku, koncern znamena vlastna vyroba akumulatorov + vyroba aut + vlastne nabijacie stanice.
Ziadna automobilka neni a nebude schopna ovladnut petrochemicky priemysel, avsak kruh s bateriami, autami a palivom (energiou) pre ne sa stava pre ne velmi lahko dostupny a realny.
Teraz len prezivaju a vsetko organizuju, planuju na ten prechod, kedze im je jasne, ze to je pre ne jedina mozna buducnost ako sa stat maximalne ziskovy. Aj ked zatial to je este len v plienkach a vlastne vsetko su len startupy. Lenze automobilky maju dlhodobe plany, nie na 4-5 rokov...
A ano, mas pravdu s tou cenou u Tesly a ak pridame k tomu nase zimne podmienky, tak ta cena za 100 km je pomerne vysoka a urcite sa nejednalo o poslednu korekciu ceny. Auto za 100 000€ a este im platit za energiu take ceny, skvely biznys...

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný