OZNAČENIE PRÁC NA CESTE

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
marekdl
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12.01.2011 23:45
Zdieľať na Facebook

OZNAČENIE PRÁC NA CESTE

Príspevok od používateľa marekdl »

Otázka: ako musí prevadzkovatel stavebného stroja -traktor so ZELENOU SPZ teda stavebný stroj, označit jeho práce na ceste druhej triedy, ak pri výkone prác zaberá celý jazdný pruh??????????
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Je sumafuk aku ma spz.Oranzovy majak a dve poucene osoby ktore budu riadit premavku tercikmi-v noci svietiacimi tercikmi podobne ako maju policajti ked je autonehoda a odtahovka naklada auta v jednom jazdnom pruhu.Zalezi co ten stroj robi.Ak sa pohybuje ako dajme tomu zametacie auto,oranzovy majak viditelny spredu aj zo zadu.
marekdl
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12.01.2011 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekdl »

plne zelena spz znamena kategoriu vozidla P teda pracovny sroj, v tomto konkretnom pripade ide o situaciu ked prevadzkovatel tohto stroja vyslal strojnika na pracu na ceste druhej triedy, pracovny stroj sa pri vykone prace pohaboval rychlostou cca 2km v hodine a strojnik bol pri praci nutený sa venovat manualnej obsluhe bocneho ramena /teda nemohol sa plne venovat vedeniu stroja v pohybe vpred/, sprievodne znacenie nemal, znizenu rychlost nemal, na strechce tohto stroja /rv1965/ mal oranzovy majak, ziadne sprievodne osoby pri sebe nemal. Stroj sa vsak stal ucastnikom dopravnej nehody, a preto nas zaujima odpoved ci mal prevadzkovatel PRACOVNEHO stroja povinnost na prace na vozovke upozornit v predstihu dopravnym znacenim. situacia bola mimo obce
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kvôli takémuto rébusu si platím právnu ochranu vodiča, stojí to sto eur na rok, a nemusím sa nikomu prosiť na tomto fóre o nejakú zavadzajucu odpoveď.
K veci, určite mal byť úsek označený dopravnou značkou /DZ/ práca na ceste + DZ obmedzená rýchlosť. Takto to majú zvyčajne označené aj v zaostalom Poľsku. Na SK av CZ na to každý zvysoka yebe. :4012:
Na vine budeš Ty nakoľko si nedodržal, nepredvídal..., že tam niekto porušil zákon o cestnej premávke. Ale vodič je vinný aj za vylupenu banku, keď náhodou prechádzal okolo.
Aj chodec sa nepozrie či môže vstúpiť na prechod, lebo ho média masíruju máš prednosť, áno má prednosť, keď je na zebre-prechode pre chodcov, nie keď sa tam chystá vstúpiť. Ale moderátor f a s, mu to vysvetlí po svojom a bum, robota pre funebrakov. :40bd:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Robil som na zametacom stroji Bucher city cat 5 000,da sa tak povedat pretoze to islo max,cca 45 km/h.Pri vykone a teda zametani pre mna neznamenalo dopravne znacenie absolutne nic.Zakaz vjazdu,jednosmerka a vseliake zakazy-prikazy som ignoroval pri zametani,aj po chodnikoch som chodil.Akonahle som dvihol metly,stal som sa ucastnikom cestnej premavky.Jednoducho to inak neislo a pracovna rychlost bola cca 5 km/h.Takze pri zametani by bolo nemozne aby okolo mna stale niekto prehadzoval znacenie.Ked som robil jednosmerku,jednoducho ked ma auta zbadali,vycuvali.Pretoze som mal volant na pravej strane,vedel som nastavit metly podomnou presne na obrubnik.Ako som uz napisal,spz nikoho nezaujima.A to kde stroj robi,tiez nie.Zaklad bol majaky a ked som robil ostrovceky v Nitre pri Tescu a isiel som v protismere,pustal som aj 4 smerovky a makal.Ak by som daval kazdemu autu prednost co sa kade tade tlacili,robim to od minuleho roka doteraz.No a ostatny ucastnici premavky maju dbat na zvysenu opatrnost a nebezpecie vzhladom na zapnute oranzove majaky na stroji.Je to vo vyhlaske.Takze ak niekto jebne do takeho stroja pri praci,je to problem vodica auta a nie strojnika.Dajme tomu aj ty co kosia priekopy,ak by davali kazdemu autu prednost,nikam nepridu.Na niektorych krizovatkach by som nepozametal.
Takze ked sa stroj pohybuje,nepotrebuje ziadnu osobu,ziadne znacky.Iba majaky.Zvysok je na vodicoch.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Trucker,davaju sa aj znacky ale len v pripade ze sa na ceste pohybuju ludia dajmetomu ked opilovavaju stromy a na dialnici aj znacka zmena jazdnych pruhov a znacka obmedzujuca rychlost.Ale pri traktore ktory kosi priekopu je zbytocne davat znacky ktore maju neopodstatnenie.Si predstav ze v Nitre som robil Bratislavsku 4 prudovu cestu a das tam obmedzenie na 40 km/h len preto ze na boku sa teriga 5 km/h zametak.
A ako so napisal,dvihnutim metiel som sa stal ucastnikom cestnej premavky a platili pre mna vsetky predpisy a zakony ako pre ostatnych.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ten co napral do stroja je zodpovedny, ma ist len tak rychlo, aby vedel zastavit na vzdialenost na ktoru ma rozhlad, toto z vyhlasky nikto prec nedal a vzdy to tam bolo, fajka zhasla :4012:, nepomoze ani ked bol za zatackou nic, aj tam ma ist sofer tak aby predvidal, ci ide 2 alebo stoji, je podla mna nepodstatne, voci iducemu autu to je prekazka na ceste, nie jazdiace vozidlo
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marekdl
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12.01.2011 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekdl »

Takze podla sudneho znalca: prevadzkovatel vytvoril na vozovke staticku prekazku v plnom profile vozovky, a teda ju mal riadne oznacit znackami /rovnake pravidlo pri pouziti trojuholnika/, dalej mal znizit rychlost na 50 alebo alternativne na 30, kedze situacia bola mimo obce, prehladnost useku nema so znacenim ziadne spojenie. Zaujimavostou pripadu je aktualne skutocnost ze oranzove svetlo na streche pracovneho stroja: podla predpisu a vykladu vyhlasky ma mat urcitu certifikaciu svietivosti a podobne, majak z rokov 70tich taketo vlastnosti nema a podobne. A trojuholnik na blatniku traktora alebo znacka zavesena na stroji : nema ziadnu pravnu ucinnost
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

njn niekedy ide rozmum do cistarne, ja som zazil pred pol rokom spor s monopolnou organizaciu co mala na svojej strane zakon aj znalecky posudok aj pravne oddelenie a skoncilo to aj tak v nas prospech, netreba hadzat flintu do zita, az si v prave, treba sa ho dozadovat :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

bajo777 napísal:ten co napral do stroja je zodpovedny, ma ist len tak rychlo, aby vedel zastavit na vzdialenost na ktoru ma rozhlad, toto z vyhlasky nikto prec nedal a vzdy to tam bolo
Presne tak,tak to bolo,je aj bude.Ja som na zametaku ziadny trojuholnik zaveseny nemal,oranzovy majak som mal len vpredu-zo zadneho boli odtrhnute kable.Ked svietilo slnko,nebolo vidiet ani predny majak.
Jednoducho vodic telefonoval a ked pozrel dopredu,bol v stroji.
marekdl
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12.01.2011 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekdl »

Chlapci mylite sa! Vodic netelefonoval, ani nic podobne. Vyhol sa pracovnemu stroju, reagoval nan a odbocil vyhol sa mu vcas, inak by doslo k fatalnej zrazke ked by nereagoval a napral by to zozadu do pracovneho stroja, a to by uz teda nerozchodil veru. Ked boli vozidlo a pracovny stroj na uplne rovnakej urovni, pracovnyy stroj sa pohol do lava a doslo k stretu. Strojnik pracovneho stroja totiz obsluhoval manualne hydraulicke rameno osadene bocne na stroji vpravo a teda sa plne nevenoval vedeniu pracovneho stroja v smere dopredu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keď bude za zákrutou nehoda, tiež tam treba dať značku pozor dopravná nehoda. Hlavne, keď je auto hore kolesami a vodič visí za traky dole hlavou. Tiež do neho yebnes, bo nemal maják podľa nového zákona, lebo tam nebola značka.
Christiane, vo všetkých odpovediach súhlasím, tam máš pravdu, a tie značky koszenie trawy používajú Poliaci, nakoľko oni to kosia ručne.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

marekdl napísal:Ked boli vozidlo a pracovny stroj na uplne rovnakej urovni, pracovnyy stroj sa pohol do lava a doslo k stretu. Strojnik pracovneho stroja totiz obsluhoval manualne hydraulicke rameno osadene bocne na stroji vpravo a teda sa plne nevenoval vedeniu pracovneho stroja v smere dopredu.
Strojnik pri vykone prace vyplyvajucej z danej situacie moze aj vyskakovat kade-tade.A predpokladam ze to bol traktor na kosenie jarku a teda aj z toho vyplyva ze z ramenom pohybuje alebo bude menit smer.Na to vsetko musi mysliet vodic auta ktore sa ho snazi obist a je povinny i zastavit ked to vyzaduje situacia.Samozrejme aj strojnik nemoze ohrozit ostatnych ucastnikov cestnej premavky.Obmedzit moze.Ked som zametal ulicu od autobusoveho stanovista v Nitre tak som obmedzil vsetkych co isli za mnou a nevedeli ma obehnut po dalsiu krizovatku.Tam som sa dal nabok,povypinal metly,turbinu,motor,vodu,pojazd a pockal kym vsetci prejdu.Druha strana ulice taka ista kolona.Ale aj aby to bolo ciste a aby som nezdrzoval tak to sa nedalo.Mohli sme robit aj v noci,ale ludia po nas hadzali flase a cojaviem co lebo turbina dost hucala ako ked startuje lietadlo.Tak sa nocne nerobili.
Trucker to este tak kosia?S kosou alebo maju aj krovinorez? :40bd:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Plná dodávka bigosov a krovinorez, ale tak upravené diaľnice klobúk dolu. Predpoveď počasia hlási o ôsmej ráno sneženie, a oni od polnoci stoja na výjazdoch a čakajú, a keď sa hlásenie potvrdí, nad ránom sú cesty biele od soli. To u nás a v CZ nefunguje.
Strašne veľa ľudí čo sedí za kormaňom nerozumie tomu čo vykonáva. Nepoznám predpisy, nepoznám základy fyziky, Izac Newton bol cigáň z Košíc a potom vyplakava, že za zákrutou vyrástol v strede cesty traktor. :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jozoD., tatkotom a 43 neregistrovaných