2.2D kovovy prasok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cheeseburger
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.04.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

2.2D kovovy prasok

Príspevok od používateľa cheeseburger »

Dobry den, bohuzial som majitelom mazdy s problemovym motorom 2.2D. Momentalne prebieha zvolavacia akcia na vymenu podtlakoveho cerpadla, ktore poskodzuje kovovy prasok. Ak som sa spytal, co ten kovovy prasok sposobuje (hoci som vedel, ze na vine je vackovy hriadel), tak som dostal odpoved, ze kovovy prasok v motore je bezna vec a moze vznikat pri vytacani studeneho motora, kedy este motor nie je dostatocne premazany. Vie mi niekto potvrdit, ci je fakt, ze kovovy prasok je v motoroch bezna vec, pravdivy?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

obecne sa v technike da rozlisovat medzi chybou a vlastnostou, pokial ma obcas nejaky diel problem, tak sa jedna o chybu, pokial maju vsetky to iste, jedna sa o vlastnost, az to v mazde tvrdia ze maju v kazdom agregate bezne prasok, tak im proste uver, otazka je, co potom dalej...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cheeseburger
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.04.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cheeseburger »

Ja im neverim, lebo viem, kde je problem. Zaujima ma len to, ake velke hluposti na mna skusaju. Mam to uz potvrdene od cloveka z mazdy v CR, takisto clanky z motoristickych casopisov, a v poslednom rade aj z prispevkov na diskusnych forach mazdy, kde sa tiez najdu odbornici, ze je to problem vackoveho hriadela.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Raz som pozeral jedno auto v atobazari, ktorému chýbal alternátor. Bazárnik povedal ,že ho idú meniť ,pretože je "spuchrený", a vraj to je "vlastnosť" alternátorov tohto typu áut,má ho 95% týchto áut.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

A co vlastne riesis? Mas s autom nejaky problem? Ved ti vymenia vakuovku a ides dalej.
cheeseburger
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.04.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cheeseburger »

Riesim to, ze sa riesi zial len dosledok a nie pricina problemu, ktorou je obrusovanie vackoveho hriadela.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No asi bude problém v tom, že obrusovanie vačkového hriadela nevedia odstrániť. Ako správne píše Bajo - je na to zvolávačka, trpia tým všetky motory tohto typu, tak to nie je porucha. Rovnako ako panvičky na kluke u motorov DCI. Po 200t vymeniť inak klakne motor, čo na tom, že u japoncov meniť netreba. Každý stroj má svoje "vlastnosti" lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vie mi niekto potvrdit, ci je fakt, ze kovovy prasok je v motoroch bezna vec, pravdivy?

nie je to bežná vec,je to búšenie do kolajnice že sa niečo nedobré deje
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan - veď on to napísal- obrusovanie vačkového hriadela. Čo mi len tak narýchlo povedal ujo google- je to problém týchto motorov a výrobca ho neodstránil.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Od 2014 uz davali tvrdsie vacky.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no prosim, technologia tam napreduje zavratnym tempom, do 10 rokov mozno vynajdu aj zinok :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Tak je to novy motor a nova technologia, netreba sa cudovat, ze to nie je uplne vychytane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní