Opel Insignia - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Mal som Opel Astru s motorom z19dth, mechanik mi dával Castrol 5W-30 a auto mi vždy spotrebovalo od výmeny po výmenu 15tis km asi 1,5 litra. Vrátil som sa k Dexosu2 a stal sa "zázrak" olej som nepotreboval dolievať. Preto by som veľmi olej nemenil, veď vo výrobnom závode majú asi zdatných tribológov. Načo experimentovať na vlastnom aute.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Pri motore od zadavatela, olej chybat nebude, pokial ho nejaky magor neznicil, hokusmi..pokusmi..
Tu sa treba zamerat skor nato, aby nestupal..
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

GM dexos2 je spicka a za super cenu, tam by som nevymyslal
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Stibro napísal:Mal som Opel Astru s motorom z19dth, mechanik mi dával Castrol 5W-30 a auto mi vždy spotrebovalo od výmeny po výmenu 15tis km asi 1,5 litra. Vrátil som sa k Dexosu2 a stal sa "zázrak" olej som nepotreboval dolievať. Preto by som veľmi olej nemenil, veď vo výrobnom závode majú asi zdatných tribológov. Načo experimentovať na vlastnom aute.
- dexos2 nie je olej ale norma a tú urobí každá lepšia olejárska firma.
- zdatných tribologov v Opli? no predpokladám "určite" kedže kvôli opláckej 1.4T sa musela vymyslieť nová norma olejov API SN plus po aférke s LSPI. Len tú robotku už nerobili v Opli ale olejári inde vo svete.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

hjundai... musim suhlasit..
Pri tom novom 1 4T, si urobili zo zakaznikov testovacich jazcov, nieje to ale ojedinely pripad, ako vsetci vieme....
Je jasne, ze opel oleje nevyraba, iba dava poziadavky na splnenie noriem ich potreby...
Chceli usetrit, isli do novodobeho stroja zo starou technologiou oleja.. nevydalo...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Olej 5W-40 fully synthetic ..

treba si pozrieť odporučania noriem jednotlivých výrobcov, kltoré tento olej SPLŇA.

https://www.tesco.com/direct/tesco-5w40 ... rce=others

Takže JA zostávam pri TOMTO oleji.
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Dakujem za rady.

Ako hovoris truck123, motor je oproti inym dislom troska viac pocut, iny chod... Ale zase taha to celkom pekne :) No zaujal ma olej Yacco LUBE O 5W30, za skusku nic nedam kedze normu splna a uvidime co to spravi :) No ako patram po internete tak sa to da objednat jedine z CZ, odkial to objednavas ty prosimta ? :)
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

abeceda.. poslal som ti ss
Budem rad, ak ti bude vyhovovat...
Ja menim 2x v roku.. jar..jesen, bez ohladu na km,5..10, ako vyjde,
Ak tym predlzim zivot, mojmu stroju a oddialim nevyhnutne opotrebenie, tak to pokladam za min, investiciu.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných