Toyota Rav4 2.2 D-4D 110 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Adriana26
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.11.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Toyota Rav4 2.2 D-4D 110 kW

Príspevok od používateľa Adriana26 »

Ahojte ake mate skusenosti s takymto motorom, co sa najviac kazi a na co si dat pozor pri kupe?
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

Ahoj, je to jeden z horších dieslov na trhu. Je drahý na servis a trpí aj na výrobne vady. Nájdi si na FB- JapanServis/ Japanesecustoms a popozeraj si príspevky z ich servisu a jedno z naj častejších áut ktoré majú motor von sú Toyoty s týmto dieslom. Za mňa je mnoho iných lepších motorov, čiže ja by som Rav-ku určite s týmto nekupoval.
Nájdi si v príspevkoch Toyoty s týmto motorom je ich tam habadej: https://sk-sk.facebook.com/JapaneseCustoms/
Adriana26
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.11.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Adriana26 »

Dakujem za radu. Citala som uz, ze diesle u Rav4 nie su moc vydarene, len zatial som ziadny benzin na moj rozpocet a poziadavku veku nenasla :(
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Toyota ma z neznamych pricin dobru povest.
TO platilo mozno zaciatkom 90tych rokov - teraz su to len priemerne spolohlive a zvacsa skarede auta.

Ked automobilka tohto typu nedokaze vyvinut turbodiesel... co dodat..
:zg282:


PS: ano, mal som Toyotu a ano, pokazila sa. lol
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

Nie je múdre kupovať auto na základe toho akú má daná značka povesť. Časy sa menia a to čo platilo kedysi už dávno nemusí. Spoľahlivosť viac závisí od konkretného roku výroby, modelu a motora/ prevodovky ktoré auto obsahuje ako od značky. Úplne každá značka má dobré aj horšie modely. Veľa robí aj séria z ktorej auto pochádza. Ľudia často rozlišujú autá aj podľa krajiny pôvodu a to je veľká chyba ale neuvedomujú si to. Proste kľudne kórejske môže byť spoľahlivejšie ako nemecké a podobne.
Adriana26
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.11.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Adriana26 »

YxoYpsilono a pokazila sa ti Toyota s motorom, na ktory som sa pytala?
Adriana26
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.11.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Adriana26 »

Accordcl9 :Za mňa je mnoho iných lepších motorov, čiže ja by som Rav-ku určite s týmto nekupoval.

Ano citala som, ze lepsie su benzinove. No na moje poziadavky som taky zatial nenasla :(
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

hladaj starsie rocniky myslim do 2006 diesel 85kw verziu tie boli ovela spolahlivejsie a dane problemy sa ich netykaju
Adriana26
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.11.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Adriana26 »

Braga ja by som uz chcela nieco mladsie, nech mi to nejaky ten rocik vydrzi. Ale ako sa hovori clovek mieni...;)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Vydrží minimálne takisto a mozno čo sa týka motora aj viac
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Adriana26 napísal:A No na moje poziadavky som taky zatial nenasla :(
Ja by som sa zamyslel nad požiadavkami , či sú realne lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toyota ťaží z neprestrielnej povesti starých a spolahlivých modelov v podstate spred roka 2000.Aj dnes má značka nejeden model velmi kvalitný,ale kvalita je vynútená tým že sa hrabe do triedy kde dominujú iný a kradnú z trhu nemeckých prémioviek.V triede kde sa ponúkajú špičkové modeli sa nedá ponúkať úplný šmejd.Už iba také Camry je trochu iná kvalitatívna trieda.RAV 4 ...auto ktoré nemá za mak ničoho čo nemá naľavo napravo iná značka.Výplň trhu,vata,stratené medzi x podobnými ktoré nie sú nič,teda poctivé nič.ani to za čo sa vydáva,alebo by sa malo podobať teda SUV. Kravina s charakteristikov ..SUV do mesta.Veď to stačí si tú kombináciu slov uvedomiť čo to je za kravina.To je ako trocha tehotná žena,no úplná volovina.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Toyote sa stale celkom dobre dari v spolahlivost, globalnej, svetovej. Preco?
No asi v prvom rade by bolo dobre sa zamerat, ze ake auta predava vo svete, a hlavne ake motorizacie. Myslim, ze motorizacie pod 2.5 litra tvoria len male percenta, a preto tak dobra statistika.
Toyota pochopila, ze Europa je iny (rozumej - pokazeny) svet a tak si tu urobila aj motoraren, kde fabrikuje pre Europu tie nezmysly. :40bd:
Jej hybrid je samostatna kapitola. Nieco asi dobre, zabalila do nie privetiveho obalu. Ano, mohlo by to byt aj inak, ale to by zrejme parazitovala na vlastnom Lexuse a je jasne, ze to neni ziadane. Avsak Lexus nema v Europe nejaku poziciu a pravdepodobne ani nikdy nebude mat, kedze maju zviazane ruky euro normami.
Neuveritelny hon na spotrebu, avsak uz nie koli dakemu spotrebitelskemu tlaku, ale diktovany spolocenstvom.
Dakujem vsetkym tupcom v tom EU parlamente, vykonnych vyboroch, ze tu uz dnes mame auta, ktore maju papierove spotreby do 4 litrov.
Dakujem, lebo nase penazenky to naramne uspokoji.
Dakujem, ze kazdu chvilu bude a je potrebne kupovat nove auto, kedze po 150 000 km sa stavaju nerentabilne na udrzbu.
Dakujem, ze nemienia z toho polavit a budu este tvrdsie pravidla, budu spotreby do 3 litrov.
Dakujem, ze budeme musiet kupovat elektromobily, kde priemerny Slovak nan bude musiet robit 10 rokov a nebude ho moct doma nabijat. Verim, ze iste spolocnosti uz dnes pracuju na plane nabijacich stanic, zvolenia si vhodnej lokality, prepoctoch a rezervovani si patricneho vykonu zo siete, lebo toto v podstate predstavuje monopolne postavenie a aj z toho plynuca ziskovost, na ktoru im budeme musiet davat.
Uz teraz si viem zivo predstavit tie sidliska s tymi elektromobilami a nabijacimi stanicami. Vo vyhode budu ti, co byvaju do dakeho 10 poschodia, oblokami k parkovisku, ti aspon jedno auto budu moct nabijat cez predlzovak :40bd:
Ostatni budu v noci cakat v rade, pred nabijackou.
Pardon, ze troska OT, ale tyka sa to kazdeho, ci si to chce priznat, alebo nie...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastík netýka - ja si kúpim koňa lol lol A môžete sa rehotať kolko chcete raz vám sem tú fotku určite dám. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Koli emisiam s konom nebudes moct na cesty, do intravilanu obce, mesta.
Mas ty vobec predstavu, kolko sklenikoveho plynu taky kon vyprodukuje???
Vies kolko metanu??? Statistiky existuju.
Vsak to je este horsie, nez auto a ty si naivne myslis, ze toto ti niekto dovoli???
Presedlat spoza koni na kona? :40bd:
Taky naivny urcite nie si, navyse, uz dlho sa diskutuje ohladom zivocisneho podielu na sklenikovych plynoch, a preto daktore staty maju extra dane pre chovatelov uz v dnesnej dobe.
Na tuto ideu zabudni… Na to, ti hore uz myslia. Je to aj dako vycislene, 500 kilovy konik, to by rocne mohlo byt cca 15 kg amoniaku a zevraj aj viac nez 100 kil dusika v moci. Toto ti len tak neprejde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných