Skoda Superb II 1.9tdi 77kw BXE - zhasinanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nádrž nech nechá na pokoji,tlak tandemu to úkáže už na zapalovaní,načo robiť zbytočné úkony.
matt24
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10.12.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matt24 »

Tak zavada odstranena.nakoniec to bolo len gumene tesnenie na palivovom filtri.vymenil a zatial vsetko ok.vymenil my aj vstreky aj spotreba na volnobehu je 0.6l predtym 0,7-0,8l takze spokojnost len este jedno som si vsimol ze na volnobehu citim pri zohriatom motore vibracie ked sedim na sedadle.mam pocit akoby volnobezna davka bola taka hruba!da sa to nejako upravit?alebo naco sa na vagu zamerat a zmerat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vibrácia nemusí nutne znamenať problém,ten urobí aj uloženie,nesprávne nastavené silenty (majú predpisovú pozíciu) urobí to kludne aj dvojhmota
pokiaľ sú korekcie výborné,určite je problém von mimo samotný motor.Práve nultý alebo malý rozmer korekcií poukazuje že každý z valcov pravidelne a presne robí taký istý čas svoju prácu a nie je nutné to korigovať.stačí pozrieť
matt24
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10.12.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matt24 »

este vymenim silent.napravnice a uvidim len mam pocit stale ze ide tak hrubo a volnobeh je dost vysii cca 870-880ot.predtym som mal 810-840 da sa to vagom nastavit?aka je idealna hodnota otacok volnobehu?vymenim silent a dam vesiet ci sa nieco zmenilo.Dvojhmota menena minuly rok a aj silenblok lavy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Otáčky volbehu sú napevno dané mapou v RJ a ak ma neklama pamäť pre BXE je 819 ot typicky.Ak sú iné,je preto dôvod,inak si to RJ ustráži absolutne presne.takže.je treba pozrieť čo je za tým že sú otáčky iné,dôvod pre to je,to je milion percent.
matt24
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10.12.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matt24 »

a typ na co sa zamerat?je mozne ze sa synchronizacia rozhodi ked sa vymenia vstreky?mal som pred vymenou -3,4 a po vymene tiez -3,4....alebo nejaky snimac?ci volnobezka ci co kuknut?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Synchro sa nerozhodí.Toto je už na prekutranie diagnostikovi,pekne hodnota po hodnote,všetko má svoju správnu hodnotu,tu sa hádať nedá a nemá význam.Niečo úkáže diagnostika,niečo podtlakomer,niečo tlakomer,a niečo oscilo a niečo obyčajné oči
matt24
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10.12.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matt24 »

takeho mechovša co by toto vsetko vedel prekontrolovat ja veru nepoznam!takze vymrnim silentblok a potom asi len menit veci co ma napadne ci nahodou netrafim na suciqstku ktora to je.este poprosim snimace ake treba menit?snimac teploty nasav.vzduchu,snimac teploty chl.kvapaliny,snimac polohy vacky,proste sa raz musim dostat na spotrebu o,5l
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nemám ani potuchu ktoré treba meniť,skonrolujem a mením ak je zlé,na dialku neviem.Všetko je skontrolovateľné.Snímač vačky som ešte nevymenil ani jediný a nikdy (na PD) ...to len na margo toho čo sa o nich píše.
matt24
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10.12.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matt24 »

takze ten problem zo zhasinanim je zdasa odstraneny a spotreba je o.6l ako kedy skoci na o.7l len tie otacky aj zahriateho motora mi nedaju pokoja.motor je uplne zahriaty zastanem a ostanu na 1000ot/min.pohnem sa pridam prejdem km spadnu na normal robi to bez ohladu na vonkajsiu teplotu,ci je studeny alebo teply napojil som to na diag. a odfotil som nejake hodnoty ak by sa mi vedel nato niekto kuknut.par hodnot je mimo tolerancie.Motor bol uplne zahriaty a vonkajsia teplota bola -0,5°C...pridam odkaz.a kodovanie rj je v poriadku 0200071 lebo som videl viac rj na videach a kazde malo 0000071 tak ma to mozno len zmiatlo https://uloz.to/tam/_A8uIErG4tjOo

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných