VIF Benzin

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

VIF Benzin

Príspevok od používateľa metamor »

Zdarec pani, nejak menili farbu benzinoveho vifu alebo co ? Bol som zvyknuty na zltkasto oranzovu farbu ale po tom co som ho otvoril a zbadal ze je modry jak okena som asi 5x skontroloval ci je na nom fakt napisane ze je pre benzin :D Tak len ci zbytocna panika a mozem to tam kludne liat :D
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Toz neviem,na benzin mam len motorovu pilu.Ale do nafty je vif tiez modry.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Vif do benzínového auta som kupoval cca 3 tyzdne dozadu a je zltej farby... s modrym som sa nestretol pri naftovom je farba zeleno-modra ten lejem do dodavky... Asi zmenili recepturu :28b7:
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mohla sa stať aj chyba pri plnení a naplnili naftový vif do obalu pre benzínový vif... Možné je všetko. Ja by som kúpil ešte jeden vif pre benzínové na opačnom konci mesta a porovnal farby. Keď ten bude žltý, tak modrý reklamuj.
Naposledy upravil/-a gnagy v 13.02.2019 21:46, upravené celkom 2 krát.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
peter609
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 02.02.2014 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter609 »

Ja som kupoval vif super benzín pred mesiacom a je do žlta ako aj tie predtým.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Naftový VIF zapácha omnoho viac ako benzínový. Používam pravidelne obidva. Je pravda že posledné dve balenia benzínového Vifu majú farbu svetlejšiu ako predchádzajúce. Samozrejme do žlta a nie do modra.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak tak benzinovy tak necitit.pred mesiacom som kupil novy a tiez ma plechovka inu tlac.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Neviem co lejes do benzinu, ja pridavam Metabond a pred dvomi tyzdnami som kupoval plechovku, obsah bol zlty.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

K modremu benzinovemu VIFu ti neporadim (ked tak, zohnat niekoho v okoli s naftovym a porovnat farbu a aromu - kupovat naftovy pre porovnanie zrejme nema zmysel, to mozes ten podozrivy benzinovny rovno vyhodit).

Odporucam vsak vyskusat pre zmenu Wynn's Supremium, ja som zacal davat benzinovy VIF cca 2 roky od novoty, motor to naozaj ukludnilo a par deci klesla spotreba, ale zaroven v nizkych otackach zacal nejako leniviet. Uz dva roky lejem miesto toho Wynns a s nim to jazdi ako z praku, sice za vacsiu spotrebu ako povodne (niekde ta sila prenasana na kolesa vzniknut musi), ale z nizkych otacok sa to zbiera krasne (atmosfera). Ale ja mam nejaky exemplar citlivejsi na benzin, mozno sa Wynns u lepsie vyrobenych kusov tolko neprejavi...

Ale skus aspon jednu flasku, co to spravi. Aj system plnenia to ma ovela lepsi - stlacis a drzis flasku, kym ti natecie do hornej casti dostatok mililitrov, odsrobujes, vylejes, zasrobujes, dovidenia - sice to aj tak treba utierat, ale na rozdiel od tej mierky v stupli VIFu, kde treba vylievat plnu pixlu so zapojenim oboch ruk, sa tym totalne nijako neda obliat.

EDIT: A tiez je to zlte :)
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

vif pred časom zmenil recepturu a obal, majú to na stránkach s tým že sa "prispôbili" zvýšenému podielu áut s priamym vstrekom.... a nepovedal by som že je do modra ale to je vec pomenovania farieb, každý to vidí trochu "inak". Ja lejem ďalej.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

leonNL napísal:Neviem co lejes do benzinu, ja pridavam Metabond a pred dvomi tyzdnami som kupoval plechovku, obsah bol zlty.
Ja pridávam 2x ročne do nadrže SONAX Injector Cleaner
a pritankujem okolo 30 ltr.benzinu, alebo doplna

O učinkoch tohto čističa som pisal už davnejšie... :28b7:

a dokonca mierne zvyšuje okt.číslo...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ja som do benzinu pridaval par krat do roka rozne znacky vifu ale nic som na velkoobjemovej atmosfere-dvoch kusoch nespozoroval,zeby bol neaky rozdiel v chode motora alebo,zeby bol lepsi tah alebo kludnejsi a podobne veci,ze uz nelejemk na zlepsenie nic :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aditivum do benzinu sa pridava sporadicky,
pri spozorovaní problémov udržania sa motora v chode, hlavne pri studenom štarte
čo vzniká hlavne pri natankovaní substancie , ktorá nie je aspoň na 99,5 % benzinom :)
juravojtko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.05.2017 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juravojtko »

Osobne mozem povedat, ze aditivum pridavam ako v lete tak aj v zime. Tam dokonca po kazdom tankovani
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

vif pridavam a hoci rozdiel necitim tak som ho videl, po demontazi a cisteni sania kanaly v hlave kam striekaju vstreky zasrate jednym sajrajtom po celej dlzke az k ventilom, po vycisteni, prejdeni? cca 60000km pouzivani vif a opatovnom rozobrati (vymena sviecok) zasrane tak isto ale od niesta kde striekaju vstreky vsetko ciste az po ventily cize minimalne cistiaci ucinok to ma
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných