Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jaj abych nezabudol, dlhe trate ne ze z race do trnavy, ale volakam do rigy :40bd: , to by ste hosi dali zrejme vypovede :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - vieš ty kde je taký Izmir?? R5 1,7 benzín, a ani som velice neprestávkoval. Len to som mal 25 a plno elánu , teraz mi je ťažko ísť tuto do Košútov za rohom, traktorček poobzerať. :342a:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ale starci, akosi ste zleniveli! Je čas aby už rástla žihlava, a medzi pupok a kolená Vás ňou pobrnkať. :40bd:
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

tonoaaa napísal:
scendo napísal:vystuha predneho naraznika, nema cenu opravovat, nova stoji okolo 20eur.

EDIT: ale ano, v pripade felicie hadam staci aj vyrovnat alebo rovno nechat tak :)
Felicia ma mizernu uroven bezpecnosti, tak preco ju este viac znizovat....
Preto som pisal ze "v pripade Felicie" pretoze kazdemu je jasne na aky ucel sa dnes Felicie este pouzivaju (stavba, flakacky, "crash-testy", finalne dodranie pre novosoferov) ich 20r vek a tuhost skorodovanej karoserie uz ziadny nosnik nezachrani a ten co na Felde jazdi, robi tak preto ze aj 20eurovy nosnik je pre neho investicia nad ramec povolenych nakladov a kedze este motor bezi, dojazdi to kym to da do srotu. Na par cukrikov co este jazdia je zbytok bezcenny kus zeleza z pohladu bezpecnosti, estetiky ci technickeho stavu, preto v drvivej vacsine nema cenu sa ohnutou vystuhou ci prasknutym naraznikom vobec zaoberat... Tipujem ze zadavatel temy bude uz za rok drat nejakeho golfa a tato felda bude uz asi po smrti, ci niekde na roli odhlasena... Nikdy by som vedome neznizoval bezpecnost auta, ale v tomto pripade sa sam skus logicky zamysliet a pozriet na vec realne ;)
SPIDDDY
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 29.10.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SPIDDDY »

Keď to chceš opraviť, v prvom rade by som pred zložením nosnika, najskôr sa ho pokusil natiahnuť najjednoduchšie gurtnou pre kamionistov pripnutou napr.o strom samozrejme že das pod kolesa kliny. Týmto narovnas prípadne ohnute drziaky na nosnikoch. Nosnik ozaj kúpiš na vrakovisku za 10€ alebo nový za 20€. Len daj pozor lebo na predfaceliftovej verzií je diera na ťažné oko na opačnej strane. Ten nosnik ti ochránil vlastne chladic, čím ti ostalo auto pojazdné, takže je len na tebe ako si to poriesis.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť

Príspevok od používateľa easyridersvk »

oco13 napísal:...
Keby tie vaše vysnené Káry urobili tolko roboty čo filcka , tak by nám bolo sveta žiť. :40bd: :40bd:
to som nemyslel ako "urazku" feldy ale ako kruty fakt ze to jazdilo inac. dnes viacmenej tie bezne vehikle brzdia a tocia rovnako neni medzi nimi taky skok.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to je ako nedobrzdene do stlpika,alebo do guly auta pred tebou...felda je mila a jasne, ze z doby jej vyvoja brzdi, zrychluje a chova sa na vozovke uplne inac, ako moderne auta...ja by som to tiez nerovnal, zajtra ti niekto nacuva do dveri,alebo do kufra a pod. ...ludia dnes nemaju uctu voci majetku druheho... a propos, felda je trosku ina ako favorit na ktorom jazdim rad, nakolko je to pre mna jedine auto, ktore sa v zakrutach strasne vyklapa do opacnej strany, to nezazivam, na ziadnom inom aute, no strasne jazdne vlastnosti...a aka to bola slava pred cca 35 rokmi....

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných