Hyundai i30 - preskakuje rozvod

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

minik510
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.10.2009 08:23
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 - preskakuje rozvod

Príspevok od používateľa minik510 »

zdravim mam nasledovny problem na hyundai i30 2011 1.4cvvt motore...motor ma cca 450tis boli nanom.vymenene komplet rozvody cela sada klzaaky retaz ozubene kolo mimo variabilneho kolesa...po najazdeni 3000tis km preskocia rozvody za jazdy...motor zacne zhasinat na diag hned snimac vac/kluk hriadele...skoceny rozvod...tlak oleja je v poriadku,bol precisteny saci kos na olejovej vani,nove tesnenia na prsiach od olejoveho cerpadla...hlava je po repase...ak by mal niekto nejaky napad co by to mohlo sposobovat budem rad za kazdu radu vdaka
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kolkokrat sa to stalo? Lebo pises ako keby sa to viac krat zopakovalo
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked je vytiahnuta raz retaz, neexist aby ostalo jedno ozubene kolo neposkodene :41c2: , nevymenit jeden diel zostavy je trestuhodne slendrianstvo, co aj docka trestu naozaj, patri do rubriky ciastocna generalna oprava, ala repas po slovensky, lebo nasledne cele jak to je sa prisposobi v rychlom case, tomu najviac obehanemu dielu, co je pricina/nasledok tak to by musel skusenym okom vidiet a dedukovat odbornik, neexist cez pismenka na fore vyriesit, mozno motyka vystreli, vyckaj...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

malo info..

Preco sa menili rozvody?
Kedy sa menili?
Kto ich menil (znackovy servis)?
Aky je olejovy servis?
Ako sa prejavovala chyba?
Kedy bola menena lambda sonda?
Katalyzator je povodny?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ypsilonko-Preco je dolezite kto menil rozvody?Preco je dolezity stav lambdy a katalizatora pri vymene rozvodu?vysvetlis nam?

Rozvod sa meni VZDY komplet cela sada,to znamena ze aj kolieska.Retaz preskoci ak je vytahana,opotrebovana,ak su poskodene zuby kolies,ak retaz niue je naspanovana/volna/.O dalsej moznosti neviem.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lebo ma to zaujima.
450tkm nie je bezne cislo a priebeh je pre mna (a mozno aj inych) zaujimavy.

A mozno sa stalo nieco ine - napr "preventivna" vymena, ktoru niekto poondil a pod.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

avelmak napísal:Ypsilonko-Preco je dolezite kto menil rozvody?Preco je dolezity stav lambdy a katalizatora pri vymene rozvodu?vysvetlis nam?

Rozvod sa meni VZDY komplet cela sada,to znamena ze aj kolieska.Retaz preskoci ak je vytahana,opotrebovana,ak su poskodene zuby kolies,ak retaz niue je naspanovana/volna/.O dalsej moznosti neviem.
A to si kde na to prisiel ze rozvody sa menia vzdy cela sada? Uz som videl aj ,,odbornikov,, co menili napriklad len retaz alebo spanovak alebo koleso. A ze nie je dolezite kto menil rozvod? No tak amen
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

je to super dolezite, ale ne ci bol v kachlickovej presklenej bude s kavickou, alebo pred panelakom, ale ci to nebol nahodou kkt s odvahou a prazdnou hlavou je super podstatne :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

No ja si myslim ze meno,osoba nie je dolezita,len aby vedel ako to ma robit a hlavne s cim.
Bajo-v tom mas pravdu,ze uberkok.ov je habadej,ale ten kto meni len retaz,alebo len koliesko,tak toho ako mam nazvat?
A ano,ak chcete mat pokoj,VZDY sa meni cela sada.A kde som na to prisiel?XY rokov v praxi.
A naco je dobre vediet stav lambdy a katu pri vymene rozvodu tiez nechapem.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 - preskakuje rozvod

Príspevok od používateľa scendo »

minik510 napísal:po najazdeni 3000tis km preskocia rozvody za jazdy...motor zacne zhasinat na diag hned snimac vac/kluk hriadele...skoceny rozvod...
Hmmm... to akoze ides si pokojne autom a zrazu fuk, skoci rozvod? Ten rozvod je domnienka, alebo je to skontrolovane odborne? Akosi zvlastne si to opisal, tiez mam pocit akoby sa ti to bezne stavalo a vzdy slo o skoceny rozvod... Podla toho co pises sa na aute robilo viacero ukonov, vcetne repasu hlavy, tak by bolo dobre skutocne mat istotu ze skocil rozvod a za akych okolnosti, dost malo informacii aby ti niekto od stola napisal co s tym moze byt... Ale zaskocilo ma ze si len tak jazdis a z nicoho nic ti pri riadne jazdiacom aute skoci rozvod...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 - preskakuje rozvod

Príspevok od používateľa vsevetko »

minik510 napísal:mimo variabilneho kolesa
Budeš musieť znova kúpiť celú sadu https://www.autokelly.sk/Product/ET-RS0 ... 6;41683473
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

este ze sa tu bavime sami so sebou a zadavatel ma na haku :40bd:
jofozo
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 22.11.2007 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jofozo »

Voľné ozubené kolo na vackovke. Skontrolovať na poriadok.
minik510
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.10.2009 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minik510 »

Chlapci auto jazdilo na lpg ako taxi...po nejakej dobe bol problem z ventilmi auto islo na tri valce tak da dala urobit hlava zistilo sa ze je nepouzitelna tak sa zohnala.zanovna hlava valcov ktora sa dala.komplet urobit...auto sa poskladalo nahodili sa nove rozvody klzaky,napinak,ozubene koleso.mimo variabilneho to stoji nekrestanske peniaze..co sa tyka rozvodu ten je jednoduchy na retazi su znacky pekne to sedi ako ma...vycisteny saci kos a merany tlak oleja za tepla.vsetko ok...olej shell 5w40 ultra...po poskladani hlavy valcov auto jazdilo pekne bez problemov ale po par km zacalo hrkat v katalizatore...bol ko vzhladom nato ze auuto jazdilo predtym na tri valce nejaky cas nespaleny benzin horel v katalizatore uplne ho zoskvarilo..katalizator isiel prec stym ze sa zozenie druhy...auto jazdilo bez problemov a odrazu za jazdy stratil vykon,diagnostika ukazala snimac vacky...kontrola rozvodu bol skoceny natolko ze musela.ist dole hlava kvoli stretnutym ventilom...teraz je tam urobena hlava a zasa skoceny rozvod chvalabohu ze len o dva zuby
minik510
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.10.2009 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minik510 »

Vzdy je preskocena sacia vacka kde je to variabilne koleso...skusala sa davat originalna retaz aj ozubene koleso na porovnanie ale vsetko sedi ospravedlnujem sa ze som nenapisal skor chlapi

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných