VW Sharan 1.9 tdi ´02 - ABS+ESP problém

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vwauto
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.04.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 1.9 tdi ´02 - ABS+ESP problém

Príspevok od používateľa vwauto »

Zdravím Vás,

na Sharane 1,9 TDi, 85 kW, AUY, ´02 svieti kontrolka ABS + ESP. VAG vypisuje následujúce chyby:
- RJ morora - 18057 - dátovy BUS pohonu - chýbajúce sdeleni od RJ ABS,
- RJ prístrojovky - 01316 - RJ ABS bez komunikácie,
- RJ ABS - 65535 - vadná RJ,
- 778 - 62.00 - zlé alebo žiadne nastavenie G85,
- 778 - 49.00 - žiadna komunikácia G85.
Tieto chyby sa nedajú zmazať, preto sa nedá urobiť základné nastavenie G85. Vynenil som G85 - tie isté chyby. Na RJ ABS nejdú ani akčné členy.
Smeruje to k vadnej jednotke ABS. Nie je to lacná záležitosť a preto by som nerad dospel j výsledku, že po výmene to bude to isté. Má s tým niekto skúsenosť.

Ďakujem
blaho3
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15.05.2007 11:06
Zdieľať na Facebook

sharan

Príspevok od používateľa blaho3 »

niekto kvalitne kupil auto ?
treba nastivt dobry servis a tam budu vediet co a ako. ja by som tak postupoval.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne hovoris, bud chnapnuta jednotka ABS, alebo odpojena po buracke (lebo tieto jednotky sa nezvyknu kazit) alebo nacata kabelaz po buracke.

najprv by som isiel po krku tej kabelazi.

ak si z Bratislavy alebo budes niekedy v BA, daj mi vediet, poziciam ti moju jednotku na prehodenie a vyskusanie. Tiez mam 2001cku AUY.

Samozrejme ti ju poziciam ZADARMO. Proste prehodime nase jednotky a uvidime ci moje auto bude blbnut a tvoje fungovat :)
vwauto
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.04.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwauto »

Ďakujem mp3turbo. Inač som tiež zaťažený na SAG ako ty. Momentálne mám dvoch Sharanov. Avšak smola je tá, že jeden je s ESP a druhý bez ESP a tým pádom si nemôžem prehodiť riad. jednotky. Jasné, že ma napadla tá možnosť vyskúšať jednotku z iného auta, bohužial som zatial nikoho nenašiel. Ináč som z Levoče, takže trocha od ruky.
Auto nebolo búrané. Ale niekto už babral sa s RJ ABS - má trocha odlomený plast zo zástrčky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rozmyslam aky je dovod manipulovat s jednotkou ABS, vyberat von, zlomit plasty... tam kde je umiestnena... no bohuzial ma napadaju same zle veci a ani jedna jedina dobra.
vwauto
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.04.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwauto »

No jedným z dôvodou može byť to, že niekto zisťoval príčinu problému a zrejmä tiež došiel k zdroju - RJ ABS.
mahina
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.02.2019 20:49
Zdieľať na Facebook

prosba o kontakt

Príspevok od používateľa mahina »

mp3 turbo,mozes sa mi ozvat?
otazky na temu sharan abs esp
Vdaka mahina
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných