Skoda Octavia RS245

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Na tvojom mieste by som urcite nemenil. Nemas sice taky vykon a mozno jazdne vlastnosti, no mas kludny spanok ze ti auto nezmizne zpred domu a kvalitou je to niekde uplne inde ako homogroup. Vlastna skusenost, v rodine mame Suzuki, a okrem oleja sa na tom aute nic nemenilo, od nova (2011) najazdene cca 100tis km bez akejkolvek poruchy ci zlyhania.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

grizlly1 napísal:Mam to 4X4 s CVT automatom
kolko toho beha po slovensku? 1,2..3? ja som take videl raz, jedno biele v kosiciach paru rokov dozadu...:)
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Dep napísal:Haha, jasné, pri aute za 30 litrov je to auto robené pre chudobu, a majiteľ má byť rad, že naskrabe toľko a nemá čo riešiť lacnotu v interiéri. :40bd:

Hocijaká značka je lepšia ako Škodovka, len majitelia si ju radi idealizuju.
si to tak nejak vystihol, ak chces v tom aute cosi mat tak si okolo 25000€, keby to bolo okolo 15000 tak nepoviem ani slovo ale sadnut do auta vyslovene citit ako bolo setrene (dvere, sedacky) ..... ale zas dajme si dole ruzove okuliare, inde to tiez nebude lepsie, auta ktorych vyvoj prebiehal v case najvacsej financnej/automobilovej krizy jednoducho musia byt nejak osidene, inak by tu neboli, to je jedno ci su od skody alebo niekoho ineho
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Na SK som stretol raz Cervene na R1 pri NR a odvtedy ziadne ine.
Mam sice len 39.000km najazdene,takze o poruchovosti nemozem povedat nic.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ak to má najazdené 39 000 tak prečo to chceš meniť ? Zachovalý, spoľahlivý a výkonný atm. japonský benzín za oturbené Tsi ? Ja jazdím služobné octávky dosť často...všetky sú to tretia generácia facelift aj predface v motorizáciách 1.6 Tdi, 2.0 TDi 110 kW a jeden kúsok (velmi zriedkavo) 135 kw a nepadol som z toho na zadok...a ako tu niekto spomenul ten hluk od kolies po čase človeka začne vážne sr*t
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Dovod preco chcem menit je hlavne,ze za tu spotrebu 9-10 litrov si viem predstavit ovela sviznejsie auto,toto je fakt 178 prispatych koni.....
Dalsi dovod,je autoradio,to bolo asi tak pred 15 rokmi moderne a nie pri roku vyroby 10/2014...
Dalsi dovod,chyba mi tzv.komfortne otvaranie a zatvaranie okien cez Kluc,to znamena,ak stlacim a podrzim otvaranie/zatvaranie auta okna+siber sa otvoria/zatvoria....Toto mi chyba najviac a neda sa to domontovat,uz som sa pytal vsetkeho ziveho na tejto planete....
Preco by som si mal v lete ako debil sadat do vypeceneho auta,naopak ked zacne prsat,musim utekat dole k autu,zapnut zapalovanie a tak vsetko pozatvarat,ako u debilov.......
Take nieco ma Volvo,VW group v standarde!!!
Inac nemozem povedat ze je to zle auto,ale neviem ci len mna pobolieva chrbat pri dlhsej jazde,vo Volve sa mi to nestalo,to bolo inac medzi tym po Octavii a pred Suzuki.kto to cita Volvo mozem odporucit,pre mna s 2 detmi ziam bolo uz primale,a kombi nechcem,nepaci sa mi to.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

https://www.google.sk/search?source=hp& ... pYtKtdn5is

Rádií ja na webe za Tatru, meniť kvôli tomu ledva zabehnutý japonský benzín za Das Konzern?!
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

To som uz tiez pozeralsluzi to iba na zatvaranie okien,nie otvaranie!!!
A na otazku kto by mi to namontovalo sa mi nedostalo odpovede,nikto si na to netrufa,az sa mi verit nechce....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Náhodne som klikol na jeden z prvých odkazov a v návode píše, že je to aj na otváranie. A pokiaľ viem tak aj japonci používajú rovnakých 12V a jednosmený prúd takže ak si niekto chce hovoriť autoelektrikár tak by s tým nemal mať problém.
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Neviem,ci som slepy,ale vidim to len pre dve okna,nie styri...
A s tym Autoelektrikarom je pravda,asi sa taky este nenarodil,co by to vedel.....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Lepšie 2 ako 0.
2. Lepšie 2 moduly v Kizashi ako Kokta, ktorú má každý buran v blízkom aj ďalekom okolí.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Kukni aliexpress, najdes tam cele sady kde len prepojis konektory, univerzalne ale aj priamo na suzuki, funguje otvaranie,zatvaranie,mikroventilacia, dokonca aj automaticke otvarania a zatvaranie vsetkych okien z miesta vodica jednym stlacenim tlacidla (nie len vodicove okno ako je to z vyroby), da sa k tomu pripojit aj sklapanie spatnych zrkadiel. Nahadzoval som to do novej vitary, cena od 20 do 50e.

Inak fakt mas uletene dovody na vymenu auta, ak by tam nebol automat tak sa rovno dohodneme na kupe...
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

aliexpres pozriem,vedel by si to popripade nahodit aj do Kizashi?
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

bohuzial som po operacii,je zo mna roztraseny kripel, daval som to len do svojho auta,nezivym sa tym. Ta suma bola za sadu z aliexpressu, nie ponuka na montaz
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

cicmanec napísal:1. Lepšie 2 ako 0.
2. Lepšie 2 moduly v Kizashi ako Kokta, ktorú má každý buran v blízkom aj ďalekom okolí.
prezradťe holoubkové moji čo vás tak serie na tých octáviách?
inak chcem sa predstaviť som buran lebo jednu mám.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lukas391 a 16 neregistrovaných