Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

therimania
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.01.2018 09:03
Zdieľať na Facebook

Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť

Príspevok od používateľa therimania »

Dobrý deň mám Škodu Felíciu 1.3 benzín 1999 katalyzátor, a mal som menšiu nehodu nedobrzdil som. Chcem sa vás spýtať o aký ohnutý diel ide a ako by som ho vedel napraviť. Nárazník ostal nepoškodený. Vďaka

https://imgur.com/a/ALnZMu0

Vďaka za radu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Je to vyztuha naraznika.Da sa to opravit vytiahnutim.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

vystuha predneho naraznika, nema cenu opravovat, nova stoji okolo 20eur.

EDIT: ale ano, v pripade felicie hadam staci aj vyrovnat alebo rovno nechat tak :)
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť

Príspevok od používateľa leonNL »

therimania napísal:nedobrzdil som
Esteze tu bola pred chvilou tema s prosbou o dodrzanie bezpecnej vzdialenosti :40bd:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

scendo napísal:vystuha predneho naraznika, nema cenu opravovat, nova stoji okolo 20eur.

EDIT: ale ano, v pripade felicie hadam staci aj vyrovnat alebo rovno nechat tak :)
Felicia ma mizernu uroven bezpecnosti, tak preco ju este viac znizovat. Aj ked to naspat ako tak vyrovnas vytiahnutim, tak strukturne zmeny, ktore nastali sposobia, ze dalsi naraz to nepohlti ako ma a znici ovela viac veci okolo. Okrem toho to stoji tak malo, ze praca na vyrovnavanie bude drahsia.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Prosím teba čo tu hlúpo teoretizuješ !
Aké štrukturálne zmeny ? Oceľový plech sa vyrovnaním, t.j. vlastne ďalšou deformáciou ešte spevní, samozrejme pokiaľ nevznikla prasklina.
Takže akých veľa vecí okolo by malo byť pri ďalšom náraze zničených ? Keď nevieš o čom píšeš tak radšej nepíš nič.
Je teda len otázka rozhodnutia majiteľa, či tam chce mať starú vyrovnanú výztuhu, alebo nový diel, ku žiadnej postihnuteľnej ujme na bezpečnosti auta nedôjde ani v jednom prípade.
Podľa miery deformácie tej výztuhy by nemali byť deformované pozdĺžne nosníky karosérie a teda nehrozia iné komplikácie.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Uz len jemne preliacenie pevne uchyteneho materialu sposobi jeho predlzenie a teda zmenu strukturneho usporiadania. Okrem toho ja tvrdim, ze takto prehnuta vystuha musela dostat ranu, ktora zohla aj pozdlzne nosniky o ktore je uchytena, pretoze o tolko sa ta vystuha natiahnut nemohla. Ved ta vystuha sa takmer dotyka chladica. Skor zadavatel bude mat problem dopasovat novy vystuhu. Dalsie poskodenie nasleduje rovno znicenie chladica. Narovnavajte si co chcete, ale narovnane sa nikdy nebude deformovat rovnako ako rovne od vyroby. Jednoducho sa pri dalsom naraze budu sily prenasat inde, pretoze energia sa bude absorbovat nerovnomernejsie.
A skor hlupakom si ty co vyrukujes rovno s osocenim namiesto rozumnej argumentacii. Vlastne nie hlupakom, skor chudakom co to ma za potrebu. Ale odpustam ti lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Normálne je jazdiť tak aby som nič nepoohýbal a ak to neviem alebo nechcem, tak odporúčam do novej výstuhy vložiť 100vku učko.
Ja by som to nechal tak , nestojí to za tú námahu , lebo zadávatel to určite o týždeň oprie inde. Mám takých troch doma takže viem o čom hovorím.
Manželka si tak 5x ročne zabudne podložiť bránu. Ak by som tie dvere zakaždým opravoval tak som pomaly na cene ďalšieho auta. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

wilz je vidieť že materiálové inžinierstvo nieje tvoja silná stránka , nabudúce by to chcelo troška miernejšiu rétoriku :)
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

oco13 napísal:Normálne je jazdiť tak aby som nič nepoohýbal a ak to neviem alebo nechcem, tak odporúčam do novej výstuhy vložiť 100vku učko.
Ja by som to nechal tak , nestojí to za tú námahu , lebo zadávatel to určite o týždeň oprie inde. Mám takých troch doma takže viem o čom hovorím.
Manželka si tak 5x ročne zabudne podložiť bránu. Ak by som tie dvere zakaždým opravoval tak som pomaly na cene ďalšieho auta. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Teba vlastne k takemu pristupu dohnali okolnosti :40bd: :40bd: :40bd:
Nemas chybu :40bd: :40bd: :40bd:
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť

Príspevok od používateľa easyridersvk »

leonNL napísal: Esteze tu bola pred chvilou tema s prosbou o dodrzanie bezpecnej vzdialenosti :40bd:
z hociakeho ineho auta presadnete do feldy ...prvu krizovatku neubrzdite , prvu zakrutu nevyberiete...poznam minimalne dvoch co tak pochodili :D :40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chlapci nic v zlom, ale co tu clovek sa docita to uz neni normalne...jeden ani decko nema a treba mu S max minimalne, dalsi neudrzi feldu na ceste za ziadnej situacie, dalsi nevie narovnat vyklepat kus plechu a potrebuje metodu konecnych prvkov k tomu, svet sa ruti do zahuby :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

bajo, ked som mal feldu tak tych brutalnych 50kw fakt bolo problem udrzat na ceste :d :D .... len neviem ci to nahodou nesuviselo s tym ze to auto malo uz od pohladu kazde koleso inym smerom a z podvozka sli take zvuky jak ked hodis kladivo do kontajnera plneho stareho zeleza :40bd: :40bd: :40bd:
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som jazdil aj fungl feldu, ked to bola novinka, dokonca ked bola urcena sluzobna len na dlhe trate, tiez 50kW zhodou okolnosti, ale totu 90% osadenstva tahalo kacera po dvore, alebo sa tatovi hompalalo este v trenkach lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť

Príspevok od používateľa oco13 »

easyridersvk napísal:z hociakeho ineho auta presadnete do feldy ...prvu krizovatku neubrzdite , prvu zakrutu nevyberiete...poznam minimalne dvoch co tak pochodili :D :40bd:
Keby tie vaše vysnené Káry urobili tolko roboty čo filcka , tak by nám bolo sveta žiť. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných