Ford Mondeo - štartovanie , spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Janko82
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.08.2017 16:27
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - štartovanie , spojka

Príspevok od používateľa Janko82 »

Dobrý deň

Porebujem radu mám ford mondeo r.v.2002 diesel , najskôr mi vzpovedal štartér ten som dal kompletne z repasovať ale stále pri štartovní len zahučí ale nerobí to vždy len občas niekedy naštartuje na raz a niekedy na druhý alebo na tretí krát .
Môže to byť v spojke relatívne v zotrvačníku alebo včom prosím o radu Ďakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Pri repase sa ma menit aj volnobezny pastorok.Spojka v pastorku je opotrebovana.
Janko82
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.08.2017 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janko82 »

Ak myslíte v štartery tak tam bolo vymenené všetko
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ak zahuci tak jednoznacne bud pastorok alebo ozubeny veniec.Neviem aky je to starter,ak je prevodovany,tak moze byt rozpadnuty aj prevod,planeta vo startri.Pri repase sa vsetko skontroluje.
Janko82
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.08.2017 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janko82 »

Ked mi repasoval štartér tak mi povedal že mi odchádza spojka môže bzť chyba tam
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Kto ti repasoval starter,mal by radsej varit prazenicu ako vyplut taku blbost.Spojka nema nic spolocne so startovanim.Auto musi nastartovat aj bez spojky,alebo pokazenou spojkou.
Janko82
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.08.2017 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janko82 »

Tak a teraz som z toho jelen , ešte jedna otázka ozubené kolečko na štartéry pri naštartovaní roztáča aké ozubené kolečko alebo čo roztáča .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Roztáča zotrvačník...preto je šumafuk či tam spojka vôbec je,spojka je vnútorný orgán uložený vnútri zotrvačníka
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

avelmak napísal:Kto ti repasoval starter,mal by radsej varit prazenicu ako vyplut taku blbost.Spojka nema nic spolocne so startovanim.Auto musi nastartovat aj bez spojky,alebo pokazenou spojkou.
:2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Janko82
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.08.2017 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janko82 »

Dobre roztáča zotrvačník ako som si myslel , ked na tom zotrvačmíku sú niektoré zuby opotrebované môže to sem tam nenaštartovať ked starter natrafí na opotrebované zuby ? Opravte ma ked sa mylím
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na zotrvačníku môžu byť zuby zošľahané a nemajú už patričné nábehové zošikmenia zubov.Vtedy nevie pastorek štartéra zabehnúť medzi ne brúsi ich ďalej zuby o zuby.Pokiaľ je štartér vonku je vidieť stav zubov zotrvačníka,takže to nemôže uniknúť pozornosti.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

... navyse zvuk startovania by pripominal srotovnik do ktoreho ti spadne matica, cize ten skripot by si asi nezniesol a nepokracoval by si v startovani... Tiez si myslim ze volnobezka startera vynechava. Mal som podobny problem, starter na stole krasne tocil, pastorek vyskakoval, vsetko vycistene namazane, ale po nahodeni do auta tocil naprazdno a iba obcas roztacal motor. V mojom pripade stala volnobezka tolko co starter z vrakaca, kupil som ten starter a na druhy den uz jazdil...

Tam kde ti robili repas si aj platil nieco, nie? Tak to tam pekne zober a vysvetli ze to netoci ako ma...

Este pre istotu skontrolujte ci je spravne nasadeny, ci nieje vyoseny alebo ci tam nieco nezavadzia medzi starterom, prirubou a vencom a ci ma dobre ocistene a dotiahnute svorky napajania a kostry.

Jo a este teda je dost podstatne co presne znamena fraza "pri štartovní len zahučí" lebo tym moze byt myslene cokolvek...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných