Prosba pre všetkých vodičov - dodržiavajme bezp. odstup

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lepíte sa na autá pred sebou?

5
11%
8
17%
Zriedkavo, na toto si dávam pozor
33
72%
 
Celkom hlasov: 46

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

uhni sa len ak sa to da potom znova ides v lavo.ale tak 75 na tom useku aj staci.a teraz v zime tie zakruty je to pre male tenke kolieska tak na hrane.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Marvolo v KE som slúžil ako vojak pred 30 rokmi, na VVLŠ. To je dole pod furčou pri Hornáde. Keď sm mali poplach tak sme sa ťahali hore tým sídliskom zarovno s osobákmi. Naša vejtra bola ťažká na zadok , lebo tam mala dve centrály na radiostanicu. Mali sme bohovskú srandu , keď nás chcel predbehnúť osobák tak podradiť a pridať plyn. Vejtra nezrýchlila len zadymila a predné kolesá išli do luftu. Ak sa zadarilo tak aj vzadu schodíky škrkli o asfalt. lol To ak by sa dnes dalo ukázať našim mladým pretekárom :40bd: :40bd: mali by určite na trenkách škrkátko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

@seven549 ked je vpravo volno, alebo tam nejdu velmi pomaly uhnem sa. Ale nerad prechadzam doprava tesne pred tou lavotocivou, alebo uz v lavotocivej. Ako vravis s malymi koleckami je to blby manever.

Vzdy jazdim tak aby som v premavke nezavadzal, aj preto mam 10 litrovu spotrebu, ale kaslat na to. Uz mam niekedy pocit, ze to je mensim autom a aj kebyze tam idem 90, najde sa sofer v premii ktoremu to nedbude stacit...
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Popravde ? Všetci tu chcú 200+kw vozidla a naozaj jazdia tých 90mimo mesto a niektorý aj menej. To že sa na niekoho lepim (vzdy, dennodenne) znamená skôr, daj sa doprava a ja palim ďalej. Alebo priprav sa, za zákrutou idem. Prípadne keď bliknem tak chcem len upozorniť , že idem. Nieje to prejav agresie. Taktiež keď idem v noci cez mesto 100 tak milujem takých, čo idú stredom 70, myslia si že nikto nepôjde rýchlejšie, prípadne lietajú správa doľava a vyhýbajú sa kanálom, blikem a zrazu majú tendenciu zavodit po koniec ulice a do zákruty opäť 60lebo čo keď tam budú stáť... Ach. Fakt, ak sa necítite na to, nejazdite a využite MHD. P.S. to že na diaľnici keď chodím 200+ tak ti stredoprudary to je ďalšia kapitola... Prípadne ty, čo idú predbiehať druhé vozidlo ktoré ide 125 a oni 130... A ako slimačím predbiehajú 15sekund. :3c90:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

citajuc tuto temu, rozmyslam co skor, ci povinne psychotesty pre kazdeho, alebo gps monitor s automatickym posielanim pokut, alebo rovno autopilot bez moznosti zasahovat do riadenia, je to velka dilema rozumne si vybrat... :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja by som chcel poprosit tiez dost vodicov keby mechodili v obci 40 ..na okreskach 50 a na dialniciach aby nebrzdiôi kamiony....lebo sa na nich budu lepit a dost blbo to vyzera ked nejaky karenko zdruje 3 kamiony naraz,,.takuto temu moze zalozit len brzdic premavky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo777 napísal:citajuc tuto temu, rozmyslam co skor, ci povinne psychotesty pre kazdeho, alebo gps monitor s automatickym posielanim pokut, alebo rovno autopilot bez moznosti zasahovat do riadenia, je to velka dilema rozumne si vybrat... :zga28:


bajo...úplne všetko dokopy.Ale hlavne jednu vec ktorá by to dala do poriadku a mohli by zrušiť aj pokuty.Po priestupku odoberanie papierov a následné testy na vrátenie.To by vždy bolo pár dní bez papierov a každý by prišiel k rozumu.Za závažné porušenia papiere da rok.Závažná nehoda..naveky
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

tomket11 napísal:. Prípadne ty, čo idú predbiehať druhé vozidlo ktoré ide 125 a oni 130... A ako slimačím predbiehajú 15sekund. :3c90:
Si nenatrafil este na mna ked idem na kamione po dialnici : Ja idem v lavom pruhu 89km/h a obieham kamion ktory ide cca 85km/h a trva mi to cca 30s- az nejaku minutu. Ano viem ze je zakaz predbiehania pre kamiony po dialnici ale mam ho viete kde... :40bd: :40bd: :40bd: :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

@tomket11 vysvetli mi prosim, comu pomoze ked sa nalepis na auto pred sebou? Blikaj si kolko chces, ale NIKDY sa zbytocne nelep na auta. Ked ta necidi blikat, ani nalepeneho ta neuvidi. V tom momente ste obaja mizerni soferi, no ty naviac ohrozujes bezpecnost.
100 v noci mestom nekomentujem...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nelepim, bojim sa ze ten predomnou prudko zazmatkuje, co je dnes bezne a ja mam svoje auta rad...a nelepim sa, lebo zvacsa jazdim v klude na adapt.tempomat... a pobavil som sa, ze S-1000 mala 39kW - to by bol aky pretekarsky special???, to malo o vela menej.... inak americania mi povedali / ze u nich je to tak/, ze preco sa ponahlat a preco si nedas na kazde dve hodiny takych 30 min.fora a ides v klude...ludia su rozni a pan boh vsetkych stvoril k obrazu svojmu, len ten rozum....
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

tomket11 napísal:Popravde ? Všetci tu chcú 200+kw vozidla a naozaj jazdia tých 90mimo mesto a niektorý aj menej. To že sa na niekoho lepim (vzdy, dennodenne) znamená skôr, daj sa doprava a ja palim ďalej. Alebo priprav sa, za zákrutou idem. Prípadne keď bliknem tak chcem len upozorniť , že idem. Nieje to prejav agresie. Taktiež keď idem v noci cez mesto 100 tak milujem takých, čo idú stredom 70, myslia si že nikto nepôjde rýchlejšie, prípadne lietajú správa doľava a vyhýbajú sa kanálom, blikem a zrazu majú tendenciu zavodit po koniec ulice a do zákruty opäť 60lebo čo keď tam budú stáť... Ach. Fakt, ak sa necítite na to, nejazdite a využite MHD. P.S. to že na diaľnici keď chodím 200+ tak ti stredoprudary to je ďalšia kapitola... Prípadne ty, čo idú predbiehať druhé vozidlo ktoré ide 125 a oni 130... A ako slimačím predbiehajú 15sekund. :3c90:

Tomket11, má nick podľa F14 a asi aj tak jazdí... či lieta príliš nízko?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

marvolo napísal:@tomket11 vysvetli mi prosim, comu pomoze ked sa nalepis na auto pred sebou? .
Ja ti to vysvetlím - znervoznim vodiča predomnou natolko až radšej uhne na krajnicu a pustí ma.
A ak náhodou dupne na brzdu - nuž on bude vždy viac škodovať ako ja. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

biker610i napísal:gnagy si asi este nebol v Taliansku . Ja som tam skoro kazdy tyzden a tam je lepenie uplne bezna vec keby si videl ako sa tam jazdi po dialniciach by si len cumel tiez tam chodia vela krat 1m za sebou .
par mesiacov dozadu ma v TAL presne takto skoro zostrelil curin z dialnice :-/

Zapcha v rychlom pruhu a len len, ze stihol dobrzdit.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

oco13.. po zvladnuti psychotestou, nejde predca napisat takuto sprostost, na tych strojov co jazdis? V odvalovani sa pri 1000ot? Ze znervoznim.. ze uhne, nejak mi to nesedi s tvojou filozofiou zivota a predoslimi prispevkami..
Ak v tom aute pred tebou, bude za volantom mamka z detmi, alebo dedko vystrasis.... asi mas dnes, zly den... inak nerozumiem..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Truck , ja som napísal vysvetlenie , nie že to tak robím ja. Na mňa platí až tá druhá veta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, Google [Bot], lubos zimovcak a 70 neregistrovaných