Prosba pre všetkých vodičov - dodržiavajme bezp. odstup

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lepíte sa na autá pred sebou?

5
11%
8
17%
Zriedkavo, na toto si dávam pozor
33
72%
 
Celkom hlasov: 46

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lubos zimovcak napísal:
dreeevo napísal:Presne ako bolo povedané....krásny slnečný deň, mimo mesto, úsek kde sa dá ísť v pohode 100km/hod a predo mnou ide slimák 60km/hod a vytešuje sa aká je za ním kolóna....plná čiara alebo plný protismer tak čo s tým ? Nalepím sa na neho poprípade ho pošteklím diaľkovými....ak nezabere prebieham aj cez plnú čiaru a pálim ďalej... :3035:
A zabije Ťa, keď pôjdeš chvíľku aj Ty pomaly??

Čo ak tam ma cyklistu, ktorého Ty Nevidíš, lebo sa vyklanas...

Mňa ide poraziť a už mám na háku, keď idem nákladným autom, vidím chodca, cyklistu, Vyhodím smerovku a za mnou sa defekt rozhodne Predbiehat, a nech nebrzdim, tak bud zrazim prekážku, alebo toho defekta vytlacim...

Samozrejme, za ním ešte ďalších 5 defektov.... :3c90: :3c90:

Nemám problém jazdiť aj dnes 200 na diaľnici, ci 180 po nočnej ceste medzi dedinami..., ale :

Bud ich POZNÁM, alebo musí byť PRÁZDNA cesta.

Pokiaľ neviem, nepoznám, nevidím na výtlky, koľaje.... Idem hoci aj 50 a môžu mi všetci vyskočiť na hrb..., alebo, keď mám ráno studený motor.. lol
- bavíme sa o ceste kde pred tebou nie je NIČ - zhola NIČ... a prečo by sme mali ísť všetci pomaly? Lebo sa niekto v čase špičky kochá? Ja teda nemienim tráviť na ceste ani o minútu viac ako musím. Netvrdím že máme pretekať ale ísť 90-100 tam kde je dobrá rovná cesta, výhľad na kilometre, sucho... neviem ale keď neovládaš svoje auto choď sa to naučiť. Títo "bezpeční" jazdci sú ozaj nebezpeční... vytvárajú zbytočné problémy.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lubos zimovcak napísal:Radšej celý Makov, ako zvyšok cesty v truhle...
- a najlepšie ani z domu nevychádzať, môže sa niečo stať.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal:a najlepšie ani z domu nevychádzať, môže sa niečo stať.
Toto je vystihnuté najlepšie.
Povedal by som to asi tak každému z nás by asi najviac malo záležať na vlastnom živote, A pokial som ja ochotný podstúpiť vysokú mieru rizika , prečo by som mal špekulovať nad tým či náhodou si zlámem krk sám alebo zoberiem ďalších 5 či 50 ludí. To už by bolo moc rozmýšlania a prepásol by som práve tie dve sekundy čo mi to ešte môže vyjsť. lol
Ak nerozmýšlam nad sebou tak nad ostatnými určite nie. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Netrepem , hádam si nemyslíš , že rozmýšlam ak sa blížim 90kou k autobusu čo ide 50??? Bez brzdenia plynule sa tam musím volakde prešmyknúť, lebo ak spomalím na jeho rýchlosť, tak som skončil.
Najčastejšie je to spolahnutie sa , že šak mi spravia kúsok placu. lol
Lubo to je to isté ako keď ťahám plnú vlečku dreva dolu kopcom z vinohradu. Brzdiť neexistuje to by ma skrížilo a už by som sa gúlal. Takže len držať rovno volant a ak sa to už vezie šmykom tak na konci mám orech o ten zastavím. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Práve vyjazdený šofér je na oštaru , dnes som bol za Nitrou aj v štúrove a ani zaboha si nespomeniem kade som išiel. Jazdenie v hladine alfa je tiež hodne nebezpečné. :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

No vidím že stály štamgasti ordinujú na plno :d
Si pripadám ako keď pozerám náš parlament,téma hodná koša. Ďaľšia aká bude? Prosím všetkých šoférov aby pripútavali svoje deti do sedačiek? :4090:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro ako sme mohli mi starí somári odchovať kopec detí na škodovkách a žigulákoch , ktoré žiadne detské sedačky nemali. :40bd: A predstav si , že možno tvoja mama ťa ešte v kočíku vykladala aj do autobusu MHD.
Dnes? sci fi, že je to tak.
Dávam hlasovať , kto naposledy videl mamičku s hlbokým kočíkom v autobuse???? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A ešte P.S: oproti parlamentu sa líšime v tom , že my len kecáme , ale oni aj kradnú :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ludia, riziko je sucastou zivota, tomu sa nevyhneme ci zapajame elektriku, vedieme auto alebo sedime pri telke. Aka je pravdepodobnost ze ta zabije meteorit letiaci z neba? aj taky pripad sa stal... Smrt chodi aj po cestach a kosi aj ostrielanych soferov, toto naozaj netreba dalej rozoberat.

Ano aj ja sa obcas lepim na auto predomnou, ak toto auto ide nezmyselne pomaly a tvori prekazku a nemozem ho predbehnut. Samozrejme nijako ho neohrozujem, ani seba nie, viem ako blizko si mozem dovolit ist a takisto pojem "lepit sa" si kazdy moze vykladat inak. Co ma potom nesmierne irituje, ked takeho experta obieham a vidim ako si veselo telefonuje vysmiaty a aninevnima kolonu za sebou...

Viete, nalepit sa na niekoho a viest sustredene svoje auto je menej riskantne ako ist s velkym odstupom a cumiet do mobilu alebo ladit radio, rovnako ako ist 70kou na useku kde je 90ka je podla mna viac ohrozujuce ako tam ist kludne aj 100kou...
Naposledy upravil/-a scendo v 10.02.2019 21:58, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som tu jeden čas razil teoriu , ža ak by autá jazdili opreté jedno o druhé , fungovalo by to vlastne ako vlak. A nikto mi ju doteraz rozumne nevyvrátil. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: pokial som ja ochotný podstúpiť vysokú mieru rizika , prečo by som mal špekulovať nad tým či náhodou si zlámem krk sám alebo zoberiem ďalších 5 či 50 ludí. To už by bolo moc rozmýšlania a prepásol by som práve tie dve sekundy čo mi to ešte môže vyjsť. lol
minule ti vadil ten jazdec na golfe ktory predbiehanim zobudil spiacu kolonu.na buduce to musis pochopit s porozumenim lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven ja predbieham jedného a dám mu to vedieť jasne a zrozumitelne lol Natlačiť sa cez 8 vozov má právo sanitka, nie frajer na hnilom golfe. To za prvé.
Za druhé : záleťí ako sa vyspím ako ma nasserie šéf alebo manželka. :4012: Takže ak jednému pekne uhnem a pustím ho, na druhý deň ho môžem vyblokovať a vytlačiť až do jarku - no lebo medveď :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak ten na golfe mozno nemal sancu zobrat jedneho pretoze nemali odstup nemal sa kam zaradit preto to potiahol kolko to len slo.a az soferi videli ze uz je zle miesto sa vytvorilo.netreba hodnotit auto to ze mal hnileho golfa neznamena ze to nevie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven , možno to bol cukrík , ja neviem , len som v tom momente nemal náladu na pretekárov.
Zase priznám sa , keď som nemal náladu na policajtov, bola z toho pokuta a rana obuškom. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale co vyrezali ta obuskom.

ja ked som nemal naladu jazdil som bez smeroviek jazda na cervenu prekrocenie maximalky predbehnutie policajneho auta na dvojitej plnej s prekrocenim maximalky o 40km/h.a bolo z toho poucenie ze niesom na ceste sam,bez pokuty.ponaucenie bolo take kludne ze v ten den som jazdil ako cerstvy z autoskoly.toto bol u mna policajt.
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

V KE mam oblubeny usek na "lepenie sa". Kosicania budu poznat, od Hypertesca na Furcu vsade 50tka. Specificky usek, lebo do praveho pruhu vychadzaju auta zo stopky a asi 100 a 500m odtial su 2 vyjazdy na vypadovku a jeden z nej...
Z ohladuplnosti, ked to ma zmysel, prechadzam dolava a pustam auta zo stopky. Ci idem 55 ci 75 furt sa dakto zacne lepit.
Idem 75 na 50tke vlavo... v pravom pruhu uz spomaluju na 45 kvoli zchadzajucim... Kde dopekla mam ist so 49kw hore kopcom?
Na tom useku, ked vidim v zrkadle drahsie svetla, osypky chytam. Samozrejme na prvom semafore potom vsetci spolu stojime...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 30 neregistrovaných