Prosba pre všetkých vodičov - dodržiavajme bezp. odstup

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lepíte sa na autá pred sebou?

5
11%
8
17%
Zriedkavo, na toto si dávam pozor
33
72%
 
Celkom hlasov: 46

gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Prosba pre všetkých vodičov - dodržiavajme bezp. odstup

Príspevok od používateľa gnagy »

Prosba pre všetkých vodičov: dodržiavajme bezpečnostný odstup


Či na diaľnici, na okresných cestách, alebo "len" v meste, dodržiavanie bezpečnostného odstupu od auta pred sebou je veľmi dôležité. Jediné pozitívum na lepení sa vidím v tom, že máte s autom menšiu spotrebu na diaľnici, alebo okreskách. Inak to má len samé negatíva:

- znervózňujete vodiča pred vami, lebo ten musí brať ohľad na vás, keď bude prudšie brzdiť. Napríklad hľadá nejakú adresu a preto jazdí pomalšie. Lepením nič nedocielite. Akurát si znižujete výhľad spoza neho a neuvidíte napr. chodca, ktorému chce dať prednosť.

- vo vyspelejších krajinách je lepenie sa na auto pred sebou považované za hrubú neslušnosť.

- lepenie sa má za následok aj upchanie križovatiek, kedy zostanú autá stáť v strede križovatky, lebo nevideli dostatočne pred seba. S dostatočným odstupom vodič vidí, že ten pred ním a ďaľší pred ním zastavujú a preto on stihne zastaviť ešte pred semaforom a križovatka zostane uvoľnená.


Lepením sa na druhého síce ušetríte palivo, teda pár centov, ale ak prudšie ten pred vami zabrzdí, tak ste došetrili a budete platiť stovky/tisíce eur za opravu svojho motorového tátoša.

Preto - naučme sa nelepiť na druhého. Vďaka :)

A hlasujte v ankete.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V hlasovaní chýba nikdy alebo nelepim.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Gabo a čo ak je to zámer , dať tomu predo mnou najavo "pusti ma inak do teba ebnem" Bývam v obidvoch pozíciách - ak usúdim ,že ten za mnou je príliš blízko,dám pravý blinker výrazne spomalím a musí ma obehnúť. Zase ,ak som nervozny a proste potrebujem mať pred sebou prázdno tak som ochotný do auta predo mnou aj drgnúť. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Znervozňujú ma dodávky, a tdí čkarí keď ide za mojou riťou dva metre a nevidím ho v zrkadle. Neviem, či mu to robí tú vysnivanu spotrebu 2.781 lit/100km.,alebo čumí do mobilu a aby ho nevideli policajti. Jednoznačne, riziko je na jeho strane, hlavne keď prudko uberiem plyn, prípadne pritiahnem motorovku, vtedy mi nesvietia brzdové svetlá, a c.h.rapúň sa zlakne a ťahá do p.i.xy. Takým by som dokázal rozbiť čelné sklo, pretože za c.h.rapúňa budem bez koncových svetiel stáť a čakať na servis a meškať na vykladku /nakladku. Vo vyspelých motoristických štátoch sa to nedeje. Tento nesvar je rozšírený v SR, CZ, PL kde blbec za volantom je bohužial dennodenne. Sú to deti poľnohospodárov, chovajú doma zajace, kurence, svine a somárov posadili za volant rodinného auta.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker tak ja naopak,trčím cez pol čiary aby bolo jasné že sa ponáhlam viac jak prezident a blikám jak besný nech šeci vidia kolko ja mám svetiel.
Ale vzhladom k črepu na ktorom jazdím a tomu ,že polovica mojich koní zdochla od plynu mám jedinú šancu na predbehnutie lol na vjazde do dediny neuberať a predbehnúť čo sa dá. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco, ok, trcíš cez pol čiary, na bundeske príklad Levice Nitra, ja ťahám 40 ton, priemer 70kou,kde sa dá a ja VIDÍM že ma BEZPEČNE predbehneš, tak blik pravý blinker, choď, si rýchlejší, ľahší ok, ale keď to nepovažujem za bezpečné neblikam, je to na tebe či ísť alebo nie. Ale to čo som písal sa deje na dialnici!!!!
A ak vidím, že kolóna je z Lapasa po Klasov, a nevládzem ísť, tak sú tam autobusové zastávky, a čo je minúta času zo života? Pustim to, a prst v nose. Ale to iba vtedy ak som safety cár, alebo za aviu vždy prvý v kolóne. Inak nie je dôvod. :4012:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

gnagy si asi este nebol v Taliansku . Ja som tam skoro kazdy tyzden a tam je lepenie uplne bezna vec keby si videl ako sa tam jazdi po dialniciach by si len cumel tiez tam chodia vela krat 1m za sebou . A Napriklad taka a4 od palmanovy po portogruaro a aj dalej smer venezia tak tam sa maju vo zvyku na seba lepit aj kamiony , ale je tam kazdu chvilu nejaka nehoda neznasam ten usek a teraz je este aj rozkopany :3c90: lol a cim viac na juh tym vacsia divocina lol. A ty trucker zrejme jazdis iba nemecko benelux a sever , Aj v takom francuzsku to lepnie nie je nic nevidane :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Biker610i, ja desať rokov Švédsko. Cez Moravu, západné Poľsko, Swinouijisce - Ystad /Trelleborg a celé Švédsko. Bláznivý juh Európy, mmmm, neee.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

V Taliansku som bol veľa krát a jazdiť vo väčsom meste je dobrý test nervov, ale to je ich mentalita a nie arogancia. Na diaľnici v IT mám také skúsenosti, že sa nelepil nikto, na rozdieľ od CZ/SK.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Prešiel som Európsku úniu od východu na západ od severu na juh, ale najkludnejsie a najtolerantnejsie sú štáty Škandinávie. Dánsko, Nórsko, Švédsko, Fínsko.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

všetko so všetkým súvisí... a lepenia by bolo aj menej keby sa jazdilo trošku svižnejšie tam kde sa dá - ľudia majú nové drahé hogofogo autá a jazdia ako keby to bola Š-1000 s 39kW. Vpravo pole, vľavo pole, rovná cesta, Slnko svieti a ide sa 80 a ešte aká radosť že sa tvorí kolona .... o jazde vľavo ani nehovorím - také Košice sú asi anglickou koloniou - si pomalší tak hybaj vľavo a vyučuj tých čo by ťa radi obehli lol
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Presne ako bolo povedané....krásny slnečný deň, mimo mesto, úsek kde sa dá ísť v pohode 100km/hod a predo mnou ide slimák 60km/hod a vytešuje sa aká je za ním kolóna....plná čiara alebo plný protismer tak čo s tým ? Nalepím sa na neho poprípade ho pošteklím diaľkovými....ak nezabere prebieham aj cez plnú čiaru a pálim ďalej... :3035:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Hjundai, dreeevo, čo s takým. Zabijem koňa idem pešo. Alebo, pán Boh delil aj sprostosť, ale títo umelci si myslia že majú dar od Boha, ale ten opačný.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Čo je to chvíľa ? Skús ísť za takým somárom celý Makov s tým že zasa na teba sa lepí poľská dodávka...to je kombinácia v ktorej nemienim zotrvávať a preto predbieham...uz sa mi to raz skoro stalo osudné, nemienim pokúšať stastie :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci uvedomte si jednu vec , havárie ,choroby, úrazy - to všetko je spôsob obrany matičky zeme pred bacilom zvaným človek.
Dnes som pozeral zjazd žien a tie baby mali na prvom medzičase 105km/h - každá aj tá najmenšia chyba tam hrozí pádom až s následkom smrti. Ale ony vedia že sa to môže stať. Rovnako aj ja viem že ak mám v protismere svetlá kamionu tak mi to možno nevyjde. Viem že sa môžem zabiť nielen ja ale aj tí okolo mňa. Napriek tomu podradím a idem, s vedomím toho rizika. lol Rovnako ako keď opravujm v krabici na stene káble a viem že je tam 380V - stačí dotyk a mám to za sebou .Rovnako ,ako keď som liezol na 10cm parapetu na 12tom poschodí aby som odmeral okno na výmenu.
To nie je o tom či je niekto sprostý alebo múdry, je to o miere rizika ktoré je ochotný podstúpiť. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fpincak, lubos zimovcak, minac, tatkotom a 59 neregistrovaných