Prehlásenie vozidla v okrese na rodinného príslušníka

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samomo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.03.2017 21:23
Zdieľať na Facebook

Prehlásenie vozidla v okrese na rodinného príslušníka

Príspevok od používateľa samomo »

Zdravím vospolok.

Potrebujem prehlásiť (kvôli predaju) auto v okrese na rodinného príslušníka.

Mám na vás dve otázky:

1. Aký je tam poplatok, keďže sa jedna o prepis auta v okrese? Jedna sa o 7 ročne auto, 85kw.

2. Pri prepise musí mat nový majiteľ uzavrete zákonné poistenie a mne prehlásenim auta sa automaticky ruší PZP aj havarijné poistenie? Dane peniaze za cca pol rok mi budú vrátené?

Ďakujem veľmi pekne. Pozdravujem
Martan128
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.02.2016 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martan128 »

Ahoj, najlepsie ked si das stranku www.minv.sk, alebo google - prepis v okrese, tam vsetko mas. A co sa tyka PZP ked budes odhlasovat auto, oni ti do osvedcenia o evidencii, ktore im budes odovzdavat, vyznacia noveho majitela (a to staci ked si odfotis na mobil) a s tym chod na poistovnu zrusit zakonnu poistku. Predpokladam ze pri hav.poist. obdobne.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tak ci je to rodinny prislusnik alebo nie moze byt jedno, ak nieje priamy - to je nejak specifikovane a nejak to moze ulahcit administrativu, ty musis nahlasit poistovni ze uz nie si majitel auta a oni ti poistku zrusia a poslu penieze bud sekom alebo na ucet (ja som to vybavil jednym mailom kde som im prilozil fotku z telefonu z TP kde bol zapisany novy majitel a cislo uctu kam poslat prachy)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
samomo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.03.2017 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samomo »

Ďakujem pekne.

Takze som si aj myslel že to tak funguje a je to správne ... ????diky moc chalani a prajem peknú nedeľu
samomo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.03.2017 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samomo »

Ešte sa predsa spýtam na niečo, čo mi nie je úplne jasne.

Pri predaji auta v okrese musíme ist s autom ku polícii. Tzn prídeme na aute ktoré predávam, kde mám moju platnú pzp a havarijnú poistku.

Nový majiteľ však musí mat vlastnú pzp, tzn. má si uzatvoriť novú? Aby s autom mohol ďalej ist vo svojom mene. Mne v tom momente skončí poistka jedna aj druha a to musím oznámiť poisťovni. Chápem správne ? Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných