Toyota Corolla - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zodpovednosť ???

To ako myslíš ??

Že ked Ti niekto poradí , dávaj taký a taký olej...
a motor kľakne,hoci z iných dovodov /konštrukčna chyba/

že ho zažaluješ o nahradu škody ??? :::
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

No prave naopak!!!

Ze ked mi nikto nieco poradi, a motor klakne, tak som ja zodpovedny, nie ten co mi poradil. Kazdy je zodpovedny sam za seba...

Tiez si necital s porozumenim....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Veľa špekuluješ,

olej 5W-40 normy VW 505.01
je pre benzinove motory čo splňaju normu Euro V

to najlepšie , čo tento motor može v jeho živote postretnuť .


Vyberova starostlivosť, niečo ako ***** hotel pre dovolenkára...

:o
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Konečne debata smeruje od subjektívnych skúseností na odbornú rovinu o kvalite. Môže to tu niekto z Pánov skúsených motorárov rozlúsknuť trebárs podľa rozdelenia motorov podľa mhlavateho že každý druh potrebuje niečo iné ? Nech sa pomer 90% nevedomých zmení hlavne keď má niekto bohaté skúsenosti
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

vlado ...veci sú úplne jednoduché.Motor je daný a má určený olej.Nikto nespraví chybu ak sa doporučenia bude držať,a jediné čo zmení je olejový interval.Ja viem doporučiť jediný a to 10 tis km max aj u LL cyklu.Ani v tomto bode si tých 90% nedá povedať,a bude každý robiť po svojom a max tak pristúpi na kompromisných 15 tis. lebo to vie lepšie.A ešte riešiť zmenu...to radšej nie.Sú tatam časy rozumných diskusií k veci,dnes je rozum a vedomosť daná prístupom na net,a teda pod palbou všetkých čo vedia tukať prstom či už spadli z jahody alebo sa len chystajú.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som zvedavy az raz dojde na lamanie chleba ako bude vypadat ten moj motor znutra lol , len tak pre tu srandu som sa pozrel, co tam lejem za zbrndy cely zivot toho stroja a kazdy jeden pouzity mal zhodou okolnosti, nie zamerom aj normy VW 502.00, 505.01, pravda chrume uz 130tkm plyn, predtym 40tkm iba benal, tak tam su karty trosku inac rozdane jak v ropaku lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

mhlavaty napísal:vlado ...veci sú úplne jednoduché.Motor je daný a má určený olej.Nikto nespraví chybu ak sa doporučenia bude držať,a jediné čo zmení je olejový interval.Ja viem doporučiť jediný a to 10 tis km max aj u LL cyklu.

Milan a teraz si mozem vyberat :) , toto mam v manuale k autu
Viskozita: SAE 0W-20, 5W-30, 10W-30, 10W-40

v knižke sa ešte píše, že "SAE 0W-20 je najlepšou voľbou pre dobrú spotrebu paliva a dobrý štart v chladnom počasí"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Minimálne pre ten štart to bude asi dobre uvedené.Ale tu treba uvažovať reálne že juh a tieto teplotné podmienky a nulka véčko je celkom preskočené cez koňa a mimo reálnu potrebu.Naše južné pásmo plne pokryje päťka.Desinu by som tam už nedal ani ak by ju platil výrobca a ja ju mal zadarmo.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných