Diagnostika VAS 5051B

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

A načo portebujem ten Odis tam nainštalovat?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Odis nahradil VAS-PC lebo VAS-PC skoncil niekde v roku 2013. Odis je len pokracovanie novy diagnosticky system. Ked mas auto z rokom vyroby, ktore ten VAS-PC obsahuje nemas problem ak mi pride auto z rokom vyroby 2017 a ja mam program 2010 tak mi treba novy. To je vsade tak, ze jeden diagnosticky system v ramci jednej znacky nahradza starsi a novy obsahuje aj vsetky starsie auta alebo je urobeny tak, ze je stale novsi system ale v ramci modelu sa prepina medzi jednotlivymi starsimi systemami, pod ktore tie auta patrili.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z oboma som robil,VAS už na mnoho typov nedočiahne ako píše xentry,navyše je Odis v možnostiach nezrovnatelný,ale hlavne nutný.Z tých dvoch už teraz jedine novší aj za cenu mnohonásobne väčšieho objemu nutného učenia
Ak by sa mal človek zapodievať iba VAS -om tak za to za zlomok času vyrieši VCDS kom ktoré je časove neporovnatelne rýchlejšie a urobí všetko čo urobiť treba a čo dokáže priemerne dobrý diagnostik vôbec zvládnuť.odis je pre vhodný iba pre špičkovú diagnostiku,v bežnej diely jej možnosti nik nevyužije,resp nedosiahne na kvalitu programu nikdy.Robiť na tom hlúposti ,zopár základných vecí,to je škoda o ňom aj uvažovať.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Je mozne, ze sa Odis niekedy zasekne v urcitej veci, tazko konkretiozovat moze byt len chybicka vo verzii a vtedy je to mozne riesit cez VAS. Vlastne kvoli tomu drzim ten VAS ale len velmi ojedinele sa pouzije, samozrejme je obmedzeny rokmi kedy skoncil.
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Odis

Príspevok od používateľa dusane03 »

Kde viem zohnat licenc. na odis resp. kupit.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Kupit sa da priamo od Volkswagenu :) Na to ale treba byt oficialny zmluvny uzivatel. Da sa urcite stiahnut starsia verzia, nie vyssia ako 2.x.x lebo 3.x.x uz podporuje len externe hlavice napr. VAS5054/55 a takisto uz ked dobre pamatam bol problem aj s XPckom a neskor uz len 64bit bolo podporovane. Ak to niekde stiahnes vsetko co treba je vacsinou sucastou balicka. Problem malicky bol, ze v tych casoch boli licencie do roku 2020 ked dobre pamatam.
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

A natu čo mam už nainštalovanu 2.2.6 nevieš mi dat link.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Skusim najst ak este budu funkcne. Je to kompletne nainstalovane? Zakladny program a postsetup? Iba licencia je problem?
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

Bolo to v tom,ja tu ešte raz prejdem.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 13 neregistrovaných