Ako prejsť tento usek

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
perfezona323
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.02.2019 14:50
Zdieľať na Facebook

Ako prejsť tento usek

Príspevok od používateľa perfezona323 »

Ahojte,chcel bhy som sa s vami poradiť ako prejst jeden usek v BA.Moznosti su 2 ale ktora je spravna neviem.

1.vybehnuť od aupraku smerom na panonsku dať prednosť autobusom v BUS pruhu nasledne sa zaradiť do BUS pruhu potom sa preradiť do normálneho pruhu pre auta a hneď prvým výjazdom zliezť a stočiť sa na trnavu

alebo

2.vybehnuť od aupraku smerom na panonsku dať prednosť autobusom v BUS pruhu nasledne sa zaradiť do BUS pruhu s tým že budem dalej pokračovať až po najjbližžší zjazd smerom na trnavu a nebudem sa preraďovať mimo BUS pruh

ktoré je správne? Rozmyslam nad tým už roky a furt neviem ako ten usek správne prejsť.

Pridavam aj obrazky:

1.variant:
https://imgur.com/a/8QSqJYY

2.varinat:
https://imgur.com/a/oQErmfB

Vdaka za pomoc
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Odbocujes, takze mozes pouzit bus pruh, nemusis prechadzat do toho stredneho pruhu. Je to aj zbytocna komplikacia. Zo slusnosti a ohladuplnosti k ostatnym, je dobre dbat na vozidla zo stredneho pruhu iduce z mosta, ktore chcu tiez odbocovat vpravo a nechat im dost miesta na zaradenie, ist nizsou rychlostou, aby sli pred teba.
Este poznamka, ze musis dat prednost nielen autobusom v tom bus pruhu, ale vsetkym vozidlam v tom pruhu.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

prebyval som par rokov v BA, a jazdil som tadial variantom c.1. Ci je to spravne, tiez netusim :40bd:
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mať tvoje starosti a sorošove peniaze by som chcel.
Osobne teda za najväčší problém toho miesta pokladám to pripojenie do toho pravého (bus) priebežného pruhu, už sa tam stalo viacej nehôd, keď si mladé vodičky neuvedomili že ten pravý pruh tam nie je iba pre ne, ale sa v ňom občas nejaký autobus vyskytuje.
Inak samozrejme je čiste formálne správna tvoja verzia č.1, veď preto sú tam tie čiary na ceste tak nakreslené, ale pidizvi má pravdu, myslím že nikto by to nebral ako porušenie dopravných predpisov, keď za tým krátkym úsekom odbočuješ vpravo.
Okrem toho, verzia č.2 je počas väčšiny dňa aj bezpečnejšia, nemá význam sa pchať medzi autá v to druhom pravom pruhu, aby si ho po pár metroch znovu opusti.
Myslím že to dopravný inžinier neurobil najlepšie ako mohol.
Naposledy upravil/-a wilz v 08.02.2019 22:27, upravené celkom 1 krát.
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Tak nad tym premyslam aj ja uz dlhsie. Aj v protismere je to identicke.
Podla mna, je spravny variant 1, nakolko pri pripojeni sa, je tam pripajacia ciara a pri odbocovani je tam zase odbacacia ciara a prerusovane su kvoli autobusu, ktory ide vo svojom pruhu.
Variant 2, by som vyhodnotil ako jazda v autobusovom pruhu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja by som siel variantom 2 naco sa trepat pred auta ak mam volny pruh.

ono to je aj tak znacene prerusovane ze mozes ale aj nemusis menit jazdny pruh.
gambl3r
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.09.2011 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gambl3r »

roky rokuce to jazdim cez bus pruh a ani by ma nenapadlo zaradovat sa do bezneho pruhu, je to bezpecnejsie a rychlejsie, treba dat prednost autobusom, to je vsetko
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných