Ford Fiesta - spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Chod cez 2000 km o 15-20 km pod dovolenym limitom. Co "standardne" trva cca 17 hodin, by trvalo o 4 hodiny viac, cisto teoreticky, kedze za volantom stravit cez 20 hodin v kuse je dost nerealne, alebo aspon nebezpecne.
O Fieste 1.3 som si tu taktiez dovolil pisat, kedze doma bol asi dva roky Ford s tym motorom, takze tiez ten motor ako tak poznam.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na 1000km vymysleli autovlaky, na 2000 lietadlá. Kamarátka zistila že už na dochádzanie BA - KE sa oplatí lietadlo,a verím jej lebo je profesionalna ekonomka
P.S. to čo platí pre kamiony by mali zaviesť pre všetky autá - doba jazdy , doba odpočinku a digitálny záznam rýchlosti po celej trase. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A tu batozinu, techniku cca cez 200 kg dopravim taktiez v prirucnej batozine, letecky? Uz teraz mavam napratany kufor a aj vzadu na sedackach. A cestovat do prace budem na aute z pozicovne. No ked to pocitam, tak budem robit len na letenky, prepravu batoziny a auto z pozicovne lol
Realita je taka, ze auto je najflexibilnejsie a aj najekonomickejsie v mojom pripade. Nepracujem na jedmom mieste, cestujem po viacerich statoch.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to dochadzanie ta ekonomka zle vypocitala.na to letisko sa tiez treba dostat .taxi busom a ak autom co snim tam.treba platit.

mne by sa tiez vyplatilo male lietadlo napr slovensky dymamic wt9 berie to 70 litrov benzinu ako do auta 95 oktan na 2000km.ale co z toho vsade kde ta zachyti radar letiska platis,parkovne tiez platis.5 euro hodka je take minimum.na oboch stranach by som mal auto letiska su blizko.jedina vyhoda je ze to preleti z sk do ch za par hodin lacnejsie ak je dobre pocasie ale cena poplatkov je vysoka a este treba mat odlietanych 80 hodin rocne aby nepadol vodicak na to.

dizel otoci 1300km za 100 euro cas 10.5 hodky.
Naposledy upravil/-a seven549 v 07.02.2019 23:05, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kolega odišiel programovať roboty do Číny. Letenku platí firma, na letisku má auto z firmy kam ide , náradie aj ntb mu nosí malý číňan. Tak sa predáva pracovná sila. :4012:
Ale páni pozrite sa kde sme od zadania témy lol
Stále tvrdím že spotrebu na 500m trase najviac ovplyvní šofér. Doma stále niečo prekladám jašterkou to je 30 sekundový chod motora :40bd: čo myslíte ako jazdím??? na volnobeh. Rovnako pri 1km trase či dojdem za 3? 5? 10? minut je celkom jedno, idem tak že sa ani plynu nedotknem. Chce to cvik ale dá sa to. :3035:
Len tak pr zaujímavosť , kto je šofér a kto nie - dvihnite ruky ,kto radíte stále s medziplynom???
Aha , nikto ??? sorry asi som už fakt starý. :41c2:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Oco13 mam rad niektore tvoje ,,jednoduche ,, pohlady na zivot ale kebyze sme vsetci chodili na takych tragacoch ako Ty a takym stylom tak dakujem pekne lol :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dodik ak by sme ..... tak by sme sa s úsmevom na perách dožívali v plnej sile 90tky a väčšinu "civilizačných" chorôb by sme ani nepoznali. Pretože stres je to čo nás zabíja. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Hej, a do dochodku pojdes v 85tich :4090:
Dakujem, neprosim si :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nepojdem do žiadneho dochodku, ja bohužial asi umrem pod robotom na linke ktorá vyrába vaše črepy.Len preto že mladí radšej hulia trávu ako by išli makať.
Ja vám tu píšem ako by to malo byť. Každé ráno by som vyhnal kravičku na pašu, a potom by som okopával krumple a kapustu. Večer pekne podojiť a ísť spať zarovno zo sliepkami. :d :D A ráno vstať pekne ešte za tmy aby som stihol podojiť , kým sliepky vyjdu na dvor. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

oco, napr moji o trošku starší kolegovia (IT sféra) plánujú ísť na dôchodok po 50tke. Hypotéka splatená, dôchodok už na účte, človek má ešte ako take zdravie na napr. cestovanie.

Sú ľudia a ľudia ;)

Áno tomu radeniu s medziplynom. Na veľkej benzínovej atmosfére to bol vždy pôžitok (ja som tak kedysi radil), ale skús to na turbodieseli, ktorí ma lag na plynovom pedali ;) dnešné niektoré autá sú tak tupé na plynovom pedali, asi kvôli emisiám.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Tak na take jazdenie, fakt idealne elektro, co ide 45km rychlostou, ine netreba obcas to po mestach vidim...
oco 13, okolo teba, ako keby zastal cas, ani neviem, ci ti zavidiet, alebo lutovat. Mam vodicak 32r, odjazdene miliony, ale jazdit tvojim stylom, uz som na onom svete, prave kvoli tomu stresu, ktory by sa mi s tebou popisovanej jazdy, urcite nevyhol, no par mudrosti vykuzlit vies, to je fakt..seriozne myslim.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Truck ja som klasický občan v pred dôchodkovom veku. Čím som starší ,tým viac mi dochádza ,že žiadne naháňanie nemá zmysel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco, aj by som radil s medziplynom smerom dole, dva krát spojka hore, ale nemám na čom. Actros automat, ml 163, 164 automat, jediné freelander kvaltujem dva krát do týždňa. A na trase Levice Nitra pretekárov nechávam vyhrávať, ja som už sir Lauda, mám to hlboko v pi.xi, veď aj tak Maďari stoja pri STS ke na Levickej v Nitre na svetlach vedľa mňa. Ja som tam o dvadsať dva sekúnd neskôr, bez stresu a o pol litra menšou spotrebou. :40bd:
Menej je niekedy viac. :4012:
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Viem.. vsetci skoncime tam, kde sme zacali, radsej nenapisem kde myslim...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Z debaty o spotrebe zrazu dôchodok ...No nič, Jazdím mesto v BA ráno 11km na 2x večer 7km na jeden krát a spotreba cca v zime 7,5 a v lete o kusok menej. Parkujem v garáži auto má cca 15 szupňov ráno a v robote vonku. Jazda na cca 5-6 zastavení na križovatkách . Pred tým som mal Clio 1,2 TCE teraz SMART ktorý na to jak je krpatý žere porovnateľne s tým Cliom. Scooter 400vka ten istý režim asi 4,5 l. Ak jazdíš ozaj kilometer nastudeno tak tých 10 asi nieje moc. Pozrel by som realnu teplotu motora počas jazdy cez OBD.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných