Diesel do 18000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luki ,len si neuvedomuješ že ludia na cestách nezomierajú podla hviezdičiek NCAP,ale bohužial podla medzikusu medzi pedalmi a volantom. A to platí vždy na 100% lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

Dobre, podľa teba by som si mal tu Dáciu asi kúpiť. Tak a teraz mi zodpovedaj na moju otázku.

Prečo by som si mal kúpiť Dáciu, keď je to slabé, nekomfortné, s úrovňou bezpečnosti niekde z pred 15 tich rokov :)

Prečo by som si mal kúpiť úzku, vysokú Dáciu, ktorá bude mať tendenciu sa nakláňať?

Podľa teba by som mal vymeniť už podľa mňa dosluhujúcu Oktáviu za Felíciu, Dáciu, alebo poľský fiat a je mi veľmi ľúto, že sa v Nemecku cítiš ako h…. z východu (ak pracuješ vôbec v zahraničí) keď väčšina Nemcov s ktorými pracujem sú z Turecka a ešte východnejších krajín :)
Naposledy upravil/-a luki0305 v 07.02.2019 12:14, upravené celkom 2 krát.
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

oco13 napísal:Luki ,len si neuvedomuješ že ludia na cestách nezomierajú podla hviezdičiek NCAP,ale bohužial podla medzikusu medzi pedalmi a volantom. A to platí vždy na 100% lol
Ja si to uvedomujem, veď už som videl kadejakých kaskadérov aj na audine :D ale tiež ak by si mal na výber vybrať si auto s 3 a 5 hviezdičkami, tak by si si vybral to s 5 hviezdičkami. A ak si strážiš a efektívne míňaš financie, tak predsa nekupuješ najlacnejšie veci.

Ani keď idem do obchodu, nekupujem úplne najlacnejšie mäso, nekupujem tú najlacnejšiu podlahu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale pri aute je tých hladísk hodnotenia ovela ovela viac.
A konkretne pri jedle je jedno dochovať a dopestovať si maximalne množstvo vo vlastnej režii.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

To áno, ale aký má zmysel ísť do horšieho auta ako mám? Ja nie som pretekár, ani nepožadujem 3 liter, požiadavka na radu bola jasná a Dácia/Renault + Citroen s Peugeotom nepatrí medzi tých favoritov, taktiež ani nič s automatom toť vše
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo Tata ??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

Nad tým premýšľam, lebo budem aj tak nejalé podpriemerné h z východu, tak je jedno na aké auto budem mať :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Všade na svete si len to čím si vo svojom vnútri, si tým čím ťa vidia tvoje deti a tvoja manželka. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

4-5 rokov to máš pri tvojom nájazde 250-350 tis.km To aj pri novom aute budú určite nejaké náklady na poruchy + pravidelný servis. Ja by som bral nové,v záruke a po 2 rokoch so 100-140 tis rýchlo predal a kúpil zas nové. Ak teda dokážeš za 2 roky dosetrit polovicu ceny auta. Za 18000 eur to máš ako živnostník 15000 tis bez DPH. Výber auta je na tebe,stačí zadať kritériá a máš určitý výber. A prečo neostanes pri Octavii?
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

Autičko bude mať zachvíľu 400 000, čo je slušný nájazd na tú prvú 1,6tku s DPF od koncernu a je čas ho vymeniť za niečo novšie, s nejakou lepšiou výbavou, kedže toto je Active a nemá ani senzory, navigáciu, má to dokonca ešte tie čierne spätné zrkadlá :D priemernú spotrebu DE - SR mácam okolo tých 5,5 :)

Moja prvá myšlienka bola zakúpiť rovnaké auto s menej kilometrami, ale v lepšej výbave. Nájazdy a stav vozidiel netreba komentovať. Niektorí pýtajú 7000€ za auto, ktoré má pred sebou akurát tak cestu do servisu ktorá sa pri zanedbanej údržbe vyšplhá vysoko a nájazdy skoro 300 000. Ja som kupoval za 6500€ s 220tisicami, s dokladovanou históriou, investoval som do počiatočného servisu 2000€ (vstrekovače, rozvody, kvapaliny a podvozkové časti) a auto bez menších problémov šlape. Pomaličky už začína búchať, pískať a je potrebné znovu investovať pár stoviek aby sa udržalo a ktovie koľko takýto moderný diesel má ešte pred sebou kilometrov.

Premýšľal som aj nad Superbom, ale buď je to stočené alebo mačka vo vreci a na 2,0tdi údajne nie sú pochvaly. A 200 tisic kilometrou, to treba veľký servis a kto vie ako to dopadne s takým autom .

Servis auta mi nerobí problém, nakoľko sa snažím ho pravidelne servisovať, ale zničené auto servisovt nechcem.

Na stránke Škoda plus je 1,6 85kw vo výbave style, v cene 19000 a pred prvou garančnou prehliadkou. Neviem ako je na tom so spoľahlivosťou keď ma už Ad blue

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných