Ford C max tdi 2009 - automaticka prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

intheend341
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Ford C max tdi 2009 - automaticka prevodovka

Príspevok od používateľa intheend341 »

Nazdar
Vedeli by ste poradit nejakeho servisaka co opravuje aut. prevodovky? Ide o to ze auto trha, buchne pri preradovani. Najnovsie vypisuje na palubovke transmission limited function. Bol som aj na diagnostike a vyhodilo kody: p0796, p2714, p0771, p2849, p284B
Diky za pomoc :)
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Asi ta nepotesim, ale tie prevodovky su sunky, neni tam nahodou ta robotizovana sracka? Lebo ked si pozres lacne fordy automaty, vsetky su na predaj s KO prevodovkou, nepocul som na to nic dobre.


ALE! Aspon rada kam sa utiekat, vraj niekde v PK repasuju prevodovky, nie su najlacnejsi, ale funguje tam u nich aj nejaka garancia a reklamacie dokazu vybavit, neviem presne ako sa vola firma, ale tak v PK ich snad vela nebude. Alebo potom osvedceny kaps.cz len neviem ci to nemas daleko... Ale rada = predaj to, prevodovku opravis a po case sa zase objavia problemy dla mna, este ak to mas s 1.6hdi tak dovi dopo..
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

On chce poradiť s prevodovkou a ty mu radis predaj to ,a čo keď tu opäť napíše ten nový majiteľ že má stým problém tomu poradis čo ? Typický slovenské keď sa mi niečo série hodím to na krk niekomu inému nech sa stará však ? :300f:
intheend341
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intheend341 »

no hej ono to je ten powershift..motor je 2.0 TDI 100kw..Tiez som pocul ze v PK to opravuju ale neviem ze kto :/
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

braga napísal:On chce poradiť s prevodovkou a ty mu radis predaj to ,a čo keď tu opäť napíše ten nový majiteľ že má stým problém tomu poradis čo ? Typický slovenské keď sa mi niečo série hodím to na krk niekomu inému nech sa stará však ? :300f:
co nevies citat, ze som mu poradil? Predaj bola dobra rada do buducna. Skor tvoj prispevok je OT.
pneuelektrony
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 11.11.2009 22:34
Bydlisko: KE
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pneuelektrony »

to intheend341: len pre zaujímavosť napíš potom prosím,že ako si dopadol resp. koľko stála oprava. Mal som C-maxa CVT aj s 1.6Hdi a mne sa s tým dobre jazdilo. Rozmýšľam, že sa k tomu vrátim a kúpim niečo s pokazenou prevodovkou a dám to opraviť. :3035:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

braga napísal:On chce poradiť s prevodovkou a ty mu radis predaj to ,a čo keď tu opäť napíše ten nový majiteľ že má stým problém tomu poradis čo ? Typický slovenské keď sa mi niečo série hodím to na krk niekomu inému nech sa stará však ? :300f:
Typicky slovenske? Nemyslis ze skor v zahranici je to tak? Ci nemec rakusak alebo talian ked ma 10rocne auto za 3000e a povedia mu ze oprava 2200e tak to da opravit len aby si ty bol spokojny? Ved tomu kupcovi to pokazene nik nekaze kupit predsa. Moze sa rohodnut slobodne. Ja by som mozno tiez isiel cestou ze kupim pokazene [samozrejme najprv si zistim cenu opravy plus necham si nejaku rezervu este] Lebo ked si to das sam opravit po kupe aspon vies kto a ako to opravoval , kdezto ked to kupis pojazdne tak nevies ci to nie je len tak poplatane aby si dosiel domov na tom
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

len mechatronika stoji 2000 ecok a neda sa zohnat ziadna ina len nova.to je jedina zaruka ako to bude fungovat.okolo toho sa meni aj spojka dalsi liter.nova prevodovka vo forde 6500 ecok repasovana 4500 ecok.ja to vidim tiez na predaj auto ma 10 rokov.3000 za diely + robota olej filter behacky 4000tisicky oprava.
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Automaty v PK asi nie. Skor mate na mysli Modru, je tam p. Juricek na automaty.
Nerozumiem autám...
intheend341
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intheend341 »

vo forde mi povedali za novu 5500e a za repas 3600€. Nakoniec urobime preplach prevodovky a uvidime. Mechanik tam daco meral a vsetko je v pohode vravel.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to mesto kde si to bol vo forde,ze taka zlava?

ta mechatronika sa da tiez aj za 1700 ecok treba mat stastie.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Najprv preplach...100..200, potom softver, ale nic s toho v tej prevodovke mechanicke opotrebovanie neopravi, nechcem ti brat nadej, ale tadial cesta nevedie.
Zacni trpezlivo zbierat informacie v tych spravnych dielnach a az potom sa rozhodnes co urobis, lebo do vtedy,to bude iba vyhadzovanie penazi.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna by zaujimalo akym myslienkovym pochodom sa da zdovodnit ze preplach prevodovky (nech uz si pod tym predstavime cokolvek) odstrani buchanie trieskanie a trhanie.

A potom by ma zaujimalo, akym "meranim" zvonku bez rozobratia automatu do posledneho srobu a brzdoveho pasu je mozne povedat, ze vsetko je v poriadku - hlavne pri prevodovke ktora bucha, kope a trha.

To uz je totalne mimo vsetkych rozumovych rozsahov ktore si ja dokazem vtesnat do gebule.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ten preplach budeš robiť zbytočne ,a zbytočne budeš platiť to čo popisujes je powershift v ťahu zrelý na opravu nie každý túto prevodovku vie repasovat ,na SK ich moc nenájdeš robia ich v Ostrave ,alebo Bielsko biala ceny dobre cez 3000 eur
intheend341
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intheend341 »

mp3turbo napísal:mna by zaujimalo akym myslienkovym pochodom sa da zdovodnit ze preplach prevodovky (nech uz si pod tym predstavime cokolvek) odstrani buchanie trieskanie a trhanie.

A potom by ma zaujimalo, akym "meranim" zvonku bez rozobratia automatu do posledneho srobu a brzdoveho pasu je mozne povedat, ze vsetko je v poriadku - hlavne pri prevodovke ktora bucha, kope a trha.

To uz je totalne mimo vsetkych rozumovych rozsahov ktore si ja dokazem vtesnat do gebule.
zevraj su tam nejake usadeniny ci piliny ci co :D, spaleny olej, a tusim meral solenoidy
Naposledy upravil/-a intheend341 v 08.02.2019 12:33, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných