Škoda Octavia r.v.2017, 1,6TDI, E6 - neustale slaba baterka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

keby sa mohlo tak by somsa vyjadril aj veelmi neslušne ale spytam sa - KED MAM vypnuty START-STOP system nemala by bezat ani rekuperacia ani nic pdobne a nabijanie by malo byt bez zapnuteho START-STOP ako pri starych autach takze nabijana baterka by mala byt konstantnym napatim nie? Ci aj ked je START-STOP vypnuty aj vtedy tak klisavo skor nedobija ako dobija? To akoze vdaka tym *CENSORED* inzinierom zo gruppy mam teraz cakat ze kazde 3 roky mi skape baterka?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Kto ma take auto v dielni napr. by sa mohol pozriet sem co tam je napr. zmenitelne a co nastavitelne ohladom manazmentu baterie :)

Obrázok
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

mp3turbo napísal:este k "AGM baterka stoji hodne viac ako 120€" :
Nepride mi to hodne viac nez 120eur, samozrejme ked clovek nekupuje v autoTEROrizovanom servise - tam aj liter oleja stoji 30,-eur za co zdravy clovek kupi prakticky celu napln.
V kamennej predajni som kupoval 77Ah Vartu Silver Dynamics so silnejším štartovacím prúdom 780A, stala 139eur. Baterku cez eshop by som nekupoval.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

tu vartu myslis verziu E44? ved tie idu na nete za 80-90 eur

nedovera k eshopom je jedna vec, ale radsej si z overeneho kupim za tu cenu 'takmer' 2 ks, bud im zavolam, nech mi daju rok vyroby alebo ak mi to nesuri, tak to mozem vratit
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja som kupil baterky aj cez eshop, cz obchodu co predava iba baterky a bol som si preto na hranice, lebo doprava bola sialena cena a uz som kupoval cez eshop co ma ale odberne miesto bezne autodiely, tzn kamennu predajnu, nebol ani najmensi problem, dokonca tie baterky boli nove a nabite, coz pripisujem velkemu obratu, ne jak v tescu z regala ked vyberes zaprasenu lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
milanrk01
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanrk01 »

Ahojte chalani, takze update info ak by niekoho este zaujimalo:
-auto kupovane 10/2017
- baterka "umrela" 3/2019 takym sposobom, ze som ostal visiet na liptove
- NOVA baterka dana do auta a NABITA 3/2019 a uz je ju nutne nabit, uz je v stave vybitia.
Takze sumar: Akumulator a to teda nie najlacnejsi(kupa autorizak) vydrzi v aute, co jazdi dialnice a rocne najazdi fakt dost kilometrov cca 1 rok a 5 mesiacov. To som este nezazil.....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

napis uzivatelovi nagy@vodrazka.cz spravi ti fotovoltaiku k tomu a si vysmiaty
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

milanrk01
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanrk01 »

Cico viem, len som sa snazil z realneho pouzivania spravit nejaku ak sa to da nazvat recenziu, za aky cas ten naozaj vykonny akumulator je mozne odprasit a to Start - Stop vypinam automaticky a ked niekomu vleziem do auta a som nuteny soferovat prve co hladam tlacitko na vypnutie tej totalnej kraviny. :3dcline:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bohužiaľ, vypínanie tomu pomáha minimálne. To keby vypnutie start-stop vyplo aj to inteligentné dobíjanie to by bola iná vec. To by ale pomrelo móóóc veľa tuleniatok na severnom póle...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne, vypnutie stop-stop-start-stop-start-start hovadiny bohuzial nezrusi "inteligentne" nabijanie, to je tam furt :(

neexistuje nejaky figel na to hlupe nabijanie, nieco v zmysle ako prekabatit stop/start/stop ? https://www.rnews.cz/trvala-deaktivace-starstop-snadno/

ten system zacina nabijat ked si mysli ze bateria je vyšťavená, ako to dosiahnut ? Prieser cislo dva, nabija zurivo aj 16 voltami co je rozhodne mnam... toto asi nebude na zalepenie nejakeho snimaca co ?
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

staci zapnut svetla..., najlahsie a najjednoduchsie. Osobne si ale myslim ze on tam ma iny problem. To by uz stali zastupy kupujucich pred obchodom s baterkami,tragacov int.dob. je uz v obehu ako hnoja
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ee, nestaci. Zapnut svetla nestaci pretoze ich mame vsetci zapnute furt.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Octavia 2017 má LED denné. Ale neviem či stačí zapnúť stretávacie.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Mp3 uz smw sa o tom bavili, teda aspo mne staci zapnut stretavacie svetla, mam klasicke halogenky. Ide este k tomu radio, ventilator.. skratene, mne staci zapnut svetla a tragac sa sprava ako s normalnym nabijanim. " kukam" stale na voltmeter,mam ho trvale pripojeny. Ziadne prasaciny s napätím sa viac sa nekonaju

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných