Prepis auta z De na SVk ked som majitel

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Nič sa po prepise rj nestane? Nesrandujte...

2.0 tdi 130kw... po uprave spotreba isla hore z 6litr na 8.5litr ( rovnake trasy, vodic) auto omnoho lenivejsie. Treba ho viacej vytacat pretoze v tych nizkych otackach uz niesu tzv. kopance. Odhadujem ze sa posunul krutak. Vykon taktiez na 100% spadol dole. Auto pod 2.000 ot total mrtve aj na rovinke je to trapenie...
Skratka mptor po zasahu treba viac tocit pretoze je slabsi.

Auto sa predalo a kupilo sa do firmy nove... tolko k tomu
bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bzinko21 »

Auto bude legalne prihlasene ale nie na mna ale na otca a on ako cudzinec moze prist do DE zdrzat sa pol roka a ist naspat a potom zase po prekroceni hranic pol roka a my chodime pravidelne 4 krat domroka domov na SVK takze myslim sizeby to nemal byt problem auto bude akoze pozicane od otca on bude majitel
mayq
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.02.2011 16:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayq »

Zdravím

K téme som našiel toto uznesenie: Odhláška nie je potrebná v prípade JDV z členského štátu, ak majiteľ vozidla mení pobyt v rámci členských štátov, a teda vozidlo nepredáva len ho musí z dôvodu sťahovania preevidovať v inom členskom štáte.

Nakoľko plánujem návrat na SK, informoval som sa Odbore cestnej dopravy, tým je v skutku jedno, zapíšu to čo na aute bude. Na DI rada auto predať v DE a kúpiť na SK. Má niekto aktuálnejšie info v tejto problematike???

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 5 neregistrovaných