Škoda Rapid 1.2 TSI,2015,66KW,CJZC - vrzga + rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vymenili by ste tie silentbloky?

Ano
3
60%
2
40%
 
Celkom hlasov: 5

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid 1.2 TSI,2015,66KW,CJZC - vrzga + rozvody

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ahojte,v poslednom čase pozorujem kleď idem s autom keď prejdem cez retarder alebo ked je na ceste nejaka priehlbina a koleso odperuje tak celkom nahlôas to zavrzga pri odpružení,pravdepodobne pojde o silentbloky uloženia priečneho stabilizatora vpredu..niekedxy je to tak hlasne ze uz nepomaha ani dat nahlas radio aj cez to to pocujem takze okolo auta ked je neikto vonku to musi byt pocut jak hovado..auto nemá ešte ani 100 000 km ma nejakých 97000 km a koncom tohto roka ma čaká prva STK+EK.okrem toho vrzgania nič na aute od podvozku nebudha ani nije uvolnene len to vrzganie a robí to čoraz častejšie takmer už furt či je teplo alebo zima..otazka je či to riešiť teraz alebo sa na to vykašlať a dať to pozrieť či netreba tie silentbloky vymeniť tesne predtým než ma bude čakať STK+EK..Riešili by ste to? zaujima ma váš názor,auto je zatial stabilné,nič katastrofalne sasnim nedeje len vrzga..No ak mám hvooriť za seba tak by soms anajradšej na to zatial vykašlal lebo ej to nove auto nemá ani 4 roky a už s avrtať v náprave? aa to ne..to ešte by soma si nehal ale ak ma presvedčíte že to je nevyhnutne a prečo je to nevyhnutné tak o tom pouvažujem..skuste..som zvedavy na vaše nazory..vďaka
Naposledy upravil/-a dekarbon v 23.02.2019 22:41, upravené celkom 1 krát.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Pockaj,neviem kto ma teraz vestecku gulu.......otazku myslis vazne?chod k mechanikovi nech sa na to pozrie a hotovo.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Ak mas auto v zaruke, tak chod do origo servisu a jednoducho reklamuj. Takmer urcite na to bude TPI. Ak sa ta budu snazit odbit len nastriekanim silentblokov, tak trvaj na tom aby postupovali podla TPI. Pravdepodobne bude potrebne dat dole rameno a do otvorov silentblokov aplikovat litiovu vazelinu. Budes mat na cas pokoj.
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Auto už v záruke nieje lebo som to mal tak že 60 000km alebo 4 roky a ja som za rok čo to auto mam na nom nabehal takmer 80 000km takže rozmyšlam či sa na to nespýtať v neznačkovom servise kam chodim už roky.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

okej s najvacsou pravdepodobnostou anosu to tie silenty to som vedel aj rped zalozenim tohto vlakna mne len ide o tu otzaku ze keby sa toto vam stalo s autom riešili by ste to? alebo by ste si stym davali na čas? lebo kazdemu v mojom okoli co som o tom povedal tak mi poevdali ze mam na to vykaslat a nemam to riesit
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

jednoznačne vymeniť,je na to o,8 normohodiny - cca 200 českých korun 2ks original.
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

@hosa ja viem ze to je lacne .en furt mi beha v hlave ze to auto má len 97 000 km nabehanych co je podla mna este skoro an zasah do prednej naparvy,myslel som si že bez zásahu do podvozka odjazdim okolo 200-250 000 km minimálne

akoze ano som nalomeny to dat spravit ale este potrebujem argumenty preco urobit zasah do auta ktore ma tak malo km nabehanych len
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Pri 97 tisic uz niektori zvyknu druhy krat menit tycky stabilizatorov. Ak tam nemas volu a len to vrzga, tak sa na to vykasli, je to len "esteticke" hladisko, ale to ci nemas nikde vole ti nikto od klavesnice nepovie. O 2 mesiace, ked sa otepli aj zabudnes, ze si zakladal temu a vrzganie mebudes takmer pocut dalsieho pol roka.
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

chlapi dajte tu ešte nejake argumenty,nech sa táto ošemetná situacia vyrieši,už len kvôli vystrašeným chodcom ktorý to musia počúvať.
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

A dnes po ceste rano do roboty to ani raz nevrzglo,ale dam ruku do ohňa za to že keď budem vychadzať z parkoviska tak to zas zacne,nechapem už tomu autu,prečo nemožu robiť auta čo bez šahnutia do podvozka vydržia cez 300 000 km ako auta kedysi,napriklad take daewo lanos to auto ani po 20tich rokoch nema nič z podvozkom,kamarat ho ma v rodine ma cez 200 000 km nabehae,povodne tlmič,povodne čapy,tlmiče,pružiny,siulentbloky povodne všetko a jazdi to bez servisu a poondita škodovka z roku 2015 čo by mala mať omnoho dokonalejšiu techniku že ani po 50 rokoch by to nemalo hrdzavieť a chodit stym do sertvisu zacne vrzugat mrcha jedna,hodit to do dunaja cele jak je a utopit to auto

nove ani nie 4 rocne auto sice uz bez zaruky ale stale ho beriem ako nove aj ked ma uz takmer 100 000 km nabehane..ach jaj :..: :..: :..: :..: :..: :..:
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Prepáč, ale ja nechápem čo tu vlastne riesis. Kúpil si si model auta, ktorý je neskutočnou lowcost budgetovkou. Škodovka tu Rapidku zacala predavat ako reakciu na lacnoty typu Peugeot 301, alebo Citroen C-Elysée a tak oholené auto, ktoré nemá ani zakrytovane koľajnice sedadiel (áno Rapidka v 1988 to tak isto mala) azda ani nevieš nájsť. Veď po uvedení na trh to auto malo mizerne predaje až také, že si vymysleli verziu Spaceback.

97000 km na take auto je už riadna porcia, dovolím si povedať, v polovici planovanej životnosti celého auta.

A aby sa Ti nekrivdilo, ja som mal 2rocne Suzuki Swift a vrzgalo mi auto tiez, aj keď nápravy boli tuhé. V autorizaku mi povedali, že je to vlastnosť materiálu. Vŕzganie prestalo samo, tak ako zacalo.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

dobre zavrel si mi usta dam to vymenit snad to nebude stat viac ako 50 evri

inak mozeme pokracovat v diskusii nech nezakladam novui temu zbytocne k tgym kilometrom pre mna osobne je 100 000 km na take auto ako je rapida absolutne zanedbatelne cislo to ako keby takmer ani nejazdilo,neviem ako pre vas vyjadrite sa ale pre mna sa zacinaju osobne zaujimave cisla v kilometrovych najazdoch niekde ked auto da 400 - 500 000 km.

a ked taktuto porciu to auto neda tak sa fakt pojdem picnuť asi..to auto pol mega musi dat s prstom v riti ak nie viacej
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

podla mna to namazat treba.

Bol som s leasingovou oktaviou na prehliadke, tiez tie iste symptomy. Nevedel som ci sa mam smiat ci plakat ze na toto maju z fabriky pripis...vrzga=>namazat. jasne ze to pomohlo tak na pol roka...ale o 1400km mam uz opat servis takze opat sa bude mazat asi :)

U mna je taka situacia ze idem po starte tak 400m na dvojke sidliskom a potom mam dva retardety a tam to vrzne...potom sa to uz cestou rozhybe a asi aj zohreje/namaze a je pokoj.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dekarbon napísal:.... pre mna osobne je 100 000 km na take auto ako je rapida absolutne zanedbatelne cislo to ako keby takmer ani nejazdilo,neviem ako pre vas vyjadrite sa ale pre mna sa zacinaju osobne zaujimave cisla v kilometrovych najazdoch niekde ked auto da 400 - 500 000 km.

a ked taktuto porciu to auto neda tak sa fakt pojdem picnuť asi..to auto pol mega musi dat s prstom v riti ak nie viacej
chcel by som drzat palce, ale prakticky testovane tsi v spacebacku po 200t, utekaj od toho pokial je cas, aby si neplakal, to je iba dobra rada, porad si ako uznas za vhodne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní